Zeeuws amateurvoetbal SÊêtéïMmi 15 Aftellen^ f naarde competitie Een overzicht van alle clubs HOOFDKLASSE A EERSTE PUNTEN Zeeuws-Vlaamse ploeg verslaat Ajax op tweede competitiedag. Voor Hoek en Vlissingen is de competitie al begonnen, komend weekeinde trappen ook de andere teams af. Vanaf vandaag tot en met zaterdag is er in de PZC extra aandacht voor het amateur voetbal. Optimisme overheerst bij de trainers Aft en de spelers KARAKTERISTIEK De openingsgoal van Kyle Doesburg, de cruciale redding van doelman lordi de Jonghe en de bevrij dende treffer van invaller Josimar Pattinama. De wedstrijd tegen de amateurs van Ajax (2-0) kende voor Hoek zaterdag vele mooie ver halen. Toch was er volgens trainer Jannes Tant meer dan al deze los se hoofdstukken. De rode draad was in zijn ogen de mentale weer baarheid. „We hebben een ander gelaat laten zien." Ik vind dat ik spelers een eerlijke kans moet geven om iets recht te zetten Tant verzamelde zijn manschap pen meteen na afloop van de wed strijd in de middencirkel en sprak ze in de verzengende hitte kort toe. „Nee, dat doe ik niet altijd", vertelde hij later. „Ik heb ze gefeli citeerd. Dit was een ander Hoek dan tegen Ter Leede." De prestatie van vorige week in de openingswedstrijd had Tant niet lekker gezeten. Verliezen kan altijd, maar het ging om de wijze waarop. De ploeg boorde tegen Ter Leede de kwaliteiten nauwe lijks aan en speelde zonder lef. Toch verscheen Tant zaterdag te gen Ajax nagenoeg met dezelfde spelers aan de aftrap. De enige wij ziging betrof Reguillo Vandepitte die vorige week wegens persoonlij ke omstandigheden ontbrak. De middenvelder nam de plek in van de geblesseerde Leonardo. „Ik ben niet het type dat dan twee of drie spelers gaat slachtofferen", zei Tant. „Tegen Ter Leede was sprake van een collectieve prestatie. Ik vind dat ik de spelers dan ook een eerlijke kans moet geven om iets recht te zetten." Dat gebeurde en leverde tegen Ajax ook nog eens drie punten op. „Maar het had ook 4-4 kunnen zijn", was Tant realistisch. „We speelden tegen een heel goed Ajax. Als dit het niveau van de hoofdklasse A is, dan is dat een heel hoog niveau hoor." De Amsterdammers zetten in het eerste kwartier op het kunst gras van Hoek de toon. De bal ging in hoog tempo van voet tot voet. Na acht minuten leek het al raak na een snelle combinatie door het midden, maar de sterk spelende Lionel Fitsch voorkwam met een ultieme sliding de 0-1. Hoek was veroordeeld tot het han teren van de snelle counter. „We wisten dat de mogelijkheden in de omschakeling lagen", zei Tant. In de 23ste en 27e minuut werd de uitval tot kunst verheven bij Hoek, maar Guillaume Clincke- maillie en Kyle Doesburg konden de kroon niet op het werk zetten. In de 30ste minuut was het plotse ling wel raak. Sascha Beshliaha brak op rechts door en gaf de bal scherp voor, waar Doesburg de bal in het doel gleed: 1-0. Het was zeker, ook gezien de hit te (32 graden), het ideale scenario. Hoek kon achterover 'leunen' en Ajax diende het spel te maken. De Amsterdammers deden dat met verve, waren sterk aan de bal, maar hadden te weinig diepte in het spel en voerden de combina ties soms te ver door. Toch leek in de 76ste minuut de gelijkmaker er te komen. Lionel Fitsch vocht in het zestienmetergebied een vin nig duel uit met Ajax-aanval Reda Kharchouch, waarna hij hands maakte. Joost Heij zette zich ach ter de bal voor een strafschop, maar zag dat doelman Jordi de Jonghe de bal knap keer de met de voet. Het was ook in men taal opzicht een cru ciale redding van de keeper. Hoek liep even daarvoor bijna op zijn laatste benen, maar boorde na deze mee- valler nieuwe krachten aan, letterlijk en fi guurlijk. Josi mar Pattinama, die lange tijd met een enkel blessure sukkel de, had in de 70ste mi n u u t Clinckemaillie al afgelost en ver volgens kwamen ook Armand Do ka (voor Birgen Martens) en Bjar- ne de Vreeze (voor Doesburg) in het veld. Drie minuten voor het einde kon op de tweede speeldag van het seizoen het boek dicht. Na than Lagrou lanceerde Pattinama en die schoof oog in oog met doel man Rolf Hazelaar de bal koelbloe dig tegen de touwen: 2-0. Trainer Tant was na afloop zicht baar opgelucht. De schrale ope ning van vorige week verdween op een tropische dag naar de achtergrond. Hoek kreeg in het tweede competitieduel weer wat kleur op de wangen. maandag 29 augustus 2016 Hoek krijgt niet alleen door hitte een kleurtje op de wangen l Hoek-Ajax 2-0 (1-0). 30. Kyle Does burg 1-0,87. Josimar Pattinama 2-0. Scheidsrechter: C. Prooi (Helle- voetsluis). Aantal toeschouwers: 500. Bijzonderheden: voor de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden we gens het overlijden van Ajax-icoon Tonny Pronk. Jan Dagevos Hoek —Jannes Tant, trainer Hoek Aanvaller Kyle Does burg schiet op het doel in de wedstrijd tegen Ajax. Het schot wordt uit eindelijk gekeerd door doelman Rolf Hazelaar. FOTO PETER NICOLAI Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Alexander Em- brechts, Thomas van Renterghem; Bir gen Martens (78. Armand Doka), Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou, Sascha Beshliaha, Kyle Doesburg (79. Bjarne de Vreeze), Guillaume Clincke maillie (70. Josimar Pattinama).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44