pakken punt in sauna Zesde plaats Van Goethem in Schaal Seis De Schepper en Millenaar pakken zege op gamesaldo 13 uit haar handen glippen Ik zorg ervoor dat ik genoeg tot me heb genomen voordat het hardlopen begint deel, het lopen, haalde ik hem al vrij snel in en lukte het me om een aardige voorsprong op te bou wen." 'Hem' is Rens de Ridder. De ze ventienjarige Arnemuidenaar gaat nog zo'n twee kilometer aan kop na het fietsen, maar moet uit eindelijk genoegen nemen met plek twee. De tijd van 1.00.41 uur van Martens blijkt net te snel voor de rest. En daarmee mag hij zich de allereerste winnaar van de Middelburgse triatlon noe men. „Daar mag ik best trots op zijn, dit blijft voor altijd in de boeken Triatlon in het water bij roeivereniging Honte. foto lex de meester een wedstrijd als deze, onder ho ge temperaturen." Het lijkt misschien alsof Martens zich niet bovenmatig in heeft hoeven spannen om de ze ge te pakken, maar niets is minder waar. Pas op het laatste onderdeel, het hardlopen, grijpt de Koewachtenaar de koppositie na een flinke inhaalslag. „Het zwemmen ging niet al te best, ik zat niet eens bij de bes ten", legt de atleet, lopend voor het Waaslands Triatlon Team, uit. „Tijdens het fietsen klom ik naar de tweede plaats, maar werd het gat met de koploper niet klei ner. En op mijn favoriete onder- staan", glundert hij. „Vooraf heb ik de deelnemerslijst niet beke ken, dus kon ik moeilijk inschat ten hoe hoog het niveau zou lig gen. Toch hoopte ik op een plek op het podium, maar dit is na tuurlijk veel mooier." De derde plek op het erescha- vot, naast Martens en De Ridder, is voor Niels Koole uit Zoutelan- de. Hij krijgt het brons. Zijn part ner Chantal Koole doet het bij de vrouwen nét iets beter en eindigt op de tweede plaats. Toch voelt de zilveren plak voor haar als een verlies, want lange tijd lijkt het erop dat zij er in de vrouwenwed strijd met de winst vandoor gaat. Vlak voor de meet wordt de Wal- cherse echter voorbijgestreefd door Manon Broumels uit Roosendaal. De Brabantse finisht in een tijd van 1.12.41 en is daar mee zestien seconden sneller dan Koole. Dorien van Loenen uit Schijf wordt derde. Jean Paul de Bruijn verzorgde het slotakkoord en wist wat hem te doen stond. Het kostte de Hulstenaar bloed, zweet en net geen tranen om de winst voor de poorten van de hel weg te slepen. De Bruijn en Dunch hielden elkaar steeds in even wicht, totdat de Deen een 28-23-voorsprong nam na 17 beurten, maar De Bruijn vocht ook nu terug. Bij 32-31 voor de thuisspeler ontplofte De Bruijn met een prachtige serie van 8, gemaakt uit vele moeilijke patronen, en bleef net een punt voor de finish steken, om het in de volgende beurt wel uit te maken: 34-40 uit 22 beurten. „Ik ben blij met mijn wed strijd en met het punt voor het team. Het ging niet altijd gemak kelijk, maar ik heb goed gespeeld en de remise veiliggesteld." Vasseur: „We hebben voor elk reisuur een half punt gehaald. Het was vandaag niet café Bouse- ma, maar Sauna Bousema." Buitenlanders Dallinga moest het zonder Frédéric Caudron doen, die al in Korea vertoeft voor het wereldbe kertoernooi van Guri, dat van daag van start gaat. Des te meer een prima teamresultaat. Als iets op de eerste dag van de competitie in de eredivisie duidelijk werd, is het wel het ge volg van de nieuwe buitenlan dersregeling. „Teams mogen onbeperkt bui tenlanders opstellen, maar hou den de hand op de knip tegen zwakker geachte tegenstanders", legt Vasseur uit. „Het grote reke nen is meteen al begonnen, waardoor het vervolg van het sei zoen wel eens een 'gestuurde lo terij' kan worden." 't Oogh Van Vlaerdingh zette wat dat aangaat de toon met het ontbreken van een Turk en een Griek in het eerste team en in het tweede team ontbraken een Deen, een Turk en een Griek. Bij Bousema, tegenstander van Dal linga, ontbraken de Turk Coklu en de Duitse broers Galla. MERKSEM Wielrenner Brian van Goethem heeft zich gisteren flink laten zien in de 91ste editie van de Schaal Seis, een lastige wedstrijd in het noorden van België. De Sluiskillenaar werd zesde. De Zeeuws-Vlaming in dienst van Team Roompot zat al vroeg in de koers over 194 kilometer mee in de kopgroep. Aanvankelijk be stond die uit elf coureurs, maar la ter bleven er zes van over. Op 14 kilometer van de meet in Merk- sem viel Van Goethem aan, maar zijn ontsnapping hield geen stand. Uiteindelijk had Wout van Aert het beste eindschot: hij fi nishte met vijftien seconden voor sprong op de andere vluchters. Van Goethem finishte als zesde. Johnny Hoogerland uit Lange- weegje kwam ook aan het vertrek van de wedstrijd met veel kassei stroken, maar de ploeggenoot van Van Goethem reed de koers niet uit. Antwan Tolhoek had zelf het nodige verwacht van de Tour de l'Avenir, maar de Yersekenaar kwam zaterdag niet verder dan de veertiende plaats in het eindklas sement van de Franse etappe koers. De 22-jarige Roompot-ren ner eindigde tijdens de slotetappe, een bergrit van 72 kilometer naar Saint-Sorlin-d'Arves, als 23ste. Hij finishte op 5.20 minuten. In het al gemeen klassement steeg de toe komstige coureur van LottoNL- Jumpo één plekje. Op basis van de actuele rating werd er in Kloosterzande gestre den in speelsterktes 4,63 tot 5.59. Uiteindelijk moest het gamesaldo de beslissing brengen. Doordat Millenaar en De Schepper overtui gend in twee sets hadden gewon nen van de duo's Dennis Vlassenrood/Patrick Vonk en Ron nie de Langen/Evert Piessens werd een solide basis gelegd voor de eindzege. Het verlies in de slotpartij met twee keer 6-4 van René van Gas sen en Eric Sponselee was daar door van ondergeschikt belang. „Blij met de toernooiwinst? Eer lijk gezegd kan ik niet echt tevre den zijn. Daarvoor hadden we ook onze laatste partij moeten win nen. In onze eerste twee wedstrij den speelden we in een hoger tem po en waren we vaster. Tegen René en Eric maakten te veel fou ten", aldus De Schepper. Hij vervolgde: „Door de dwarrel wind konden we ons vertrouwde spel niet uitvoeren. In de eerste set verspeelden we een 4-1-voor- sprong en ook in de tweede set hadden we genoeg kansen. Zo bra ken we bijvoorbeeld bij 3-2 hun service, maar vervolgens leverden we weer meteen onze eigen op slag in." De wedstrijdleider van het Bos- se Pielen toernooi in Vogelwaarde (dat vandaag officieel start) won eerder ook al de toernooien van Hulst, Clinge en St.-Jansteen. „Wij hebben het laten liggen te gen Vlassenrood en Vonk. Toen lukte er bij ons vrijwel niks", al dus verliezend finalist René van Gassen. Hij komt uit Ossenisse, maar woont en werkt al jaren in Breda. Daar speelt hij ook competi tie, bij BLTV, in een team met on der anderen de Zeeuwse speel sters Tessy Kint en Kimberley Goudt. Door de dwarrelwind speelden we niet ons vertrouwde spel In de sterkste mixedklasse (4,88-5,81) werden Leontine Din- genouts en Frank van Kouteren verrassend toernooiwinnaar, bo ven Wendy de Kesel en Eric Spon selee. In het onderlinge duel werd het 7-6 4-6 6-1 voor het Terneu- zense duo. Romy Bonte en Wendy de Kesel pakten de eerste prijs in het vrou- wendubbel. In het enkelspel was Bas Dingenouts duidelijk baas over Zoë Schelfhout en Daan Sa- lomé. maandag 29 augustus 2016 Martens werkt Ruben Martens Brian van Goethem. Sebastiaan Millenaar en Desiré de Schepper maakten hun favo- rietenrol waar tijdens het Emté Kloosterse Windtoernooi van Tennisclub Hontenisse. Het was op het nippertje, want drie com binaties eindigden in de sterkste dubbelcategorie bovenaan. Henk van de Voorde Kloosterzande Desiré de Schepper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42