Biljarters Dallinga.com 12 Belg Goubau is sterkste in Breskens Sailing Weekend Chantal Koole ziet winst bij de vrouwen In tropische temperaturen zegeviert de Koewachtenaar bij de eerste editie van de Top Triatlon Middelburg. De Belg Francois Goubau heeft het Damen Breskens Sai ling Weekend op zijn naam ge schreven. Hij stuurde zijn schip Moana naar de eindzege in de klasse IRC 1, de hoogste categorie. In de klasse IRC 2 pakte het IBA Sailing Team van schipper Olivier Legrain de winst. De klasse IRC 3 werd gewonnen door Kees Keetels op de CSI Rakker. Tijdens het weekend in Bres kens werd tevens het open Ne derlands kampioenschap ge houden, een gecombineerde wedstrijd van de klassen IRC 1,2 en 3. Hierin bleek Frans Ro denburg de sterkste op zijn schip Elke. Op de slotdag van het week end, gisteren, werd er niet op de Vlakte van de Raan (een zandbank van ongeveer vijf ki lometer voor Knokke-Heist) gevaren, zoals aanvankelijk de bedoeling was. Te extreme weersomstandigheden (harde wind en golfslag) zorgden er voor dat er niet gestart kon worden. Daarom werd door de wedstrijdleiding besloten om de races te verplaatsen naar de Hooge Platen, voor de kust van Breskens. Van Dixhoorn wint in Kapelle Van Anrooij (14) wint NK -15 jaar Riddersma pakt brons Poleij bij beste vijf Derde plek voor Vader „Daar komt - met nummer 149 - Rob Zomer aan, mensen. En die heeft vandaag de zomer meegeno men naar Middelburg, hoor", klinkt het over de geluidsinstalla tie bij de finishplaats van de Top Triatlon. „We hebben hier te ma ken met subtropische temperatu ren." Zeg maar gerust tropische tem peraturen, want het is heet in Mid delburg. Bloedheet. En daar heb ben ook de atleten last van, op een enkeling na dan. Winnaar Ruben Martens bijvoorbeeld. „Ik weet van mezelf dat ik doorgaans best goed kan presteren onder deze omstandigheden", zegt de 26-jari- ge triatleet uit Koewacht, terwijl een andere deelnemer naast hem uitgeput op de grond gaat liggen en zijn hoofd in een emmer water wurmt. Het zweet gutst van Martens' voorhoofd, maar echt vermoeid ziet de Zeeuws-Vlaming er verder niet uit na de 500 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 5 ki lometer hardlopen. Tenminste, hij oogt niet zo aangeslagen als het overgrote deel van het deelnemers veld. Geheim „Je moet genoeg drinken en dat op de juiste momenten doen", ver klapt hij het geheim achter zijn persoonlijke hitteplan. „Tussen- door pak ik bekertjes water aan en bij het fietsen heb ik zelf drinken bij me. Ik zorg ervoor dat ik ge noeg tot me heb genomen voor dat het hardlopen begint, dan gooi ik alleen nog maar water over mezelf heen. Drinken tijdens het lopen, werkt niet. Dan moet je het tempo te veel aanpassen." Maar niet alleen de vochttoe- voer maakt hem sterker dan de rest, onder de zware omstandighe den. Hij heeft de dagen vooraf gaand aan de Middelburgse triat lon ook in de hitte getraind. „Het was er goed weer voor en dat kwam natuurlijk mooi uit. Zo kon ik mezelf goed voorbereiden op „Het was niet te doen", was de eer ste reactie van Patrick Vasseur na zijn overwinning op Ronny Haze- winkel. „Ik denk dat ik twee liter vocht verloren ben. Het was hier 31 graden binnen. Om te stikken. En alles was vochtig. Niet alleen je hoofd en je handen, maar ook de keu en de ballen. Maar ik ben blij met mijn zege. Ik heb alleen maar op veiligheid gespeeld vandaag, om het team aan een punt te hel pen." Dat lukte later op de middag dankzij een even knappe als zwaarbevochten overwinning van Jean Paul de Bruijn op de Deen Lars Dunch. Voordien verloor Bart Ceulemans met 40-29 in 35 beur ten van John Schollink. De jonge Belg, pas vader geworden, bleef in de broeikas zoeken naar zijn vorm en houvast, maar vond geen van beide. Steven van Acker was ook nog niet in zijn goede vorm van vorig seizoen. Toen vlamde hij met gro te regelmaat zijn tegenstanders voorbij, maar juist nu hij is opge waardeerd tot vaste waarde van het team wilde het niet lukken, ook al won hij dit weekeinde in Het was niet te doen. Ik denk dat ik twee liter vocht kwijt ben België nog het zomertoernooi van Eeklo. Zijn landgenoot Wesley de Jaeger bleef hem met gering ver schil voor, 40-34 in 38 beurten. maandag 29 augustus 2016 ZEILEN De start van de CR-klasse op de laatste dag van het Bres kens Sailing Weekend, foto peter nioolai ATLETIEK In het artikel over Fysio Kapelle- loop zijn zaterdag enkele fou ten geslopen. Bij de vrouwen won Martje van Dixhoorn-Wis- se. Zij woont in Kapelle en niet in Goes, zoals abusievelijk werd gemeld. Verder is ze lid van loopgroep Fyiso Kapelle in plaats van AV'56. Tot de geboorte van haar twee kinderen was Martje van Dix hoorn schaatsster. Tegenwoor dig is ze hardloopster, omdat sporten nog altijd haar grote passie is. TRIATLON Triatlete Shirin van Anrooij is za terdag in Veenendaal Neder lands kampioene onder vijftien jaar geworden. De veertienjari ge Kapelse kwam als zestiende het water uit. Bij het fietsen kwam ze hard ten val en raakte ze dus ver achterop. Na een fraaie inhaalrace begon ze toch als eerste aan het hardlopen. Op dat afsluitende onderdeel gaf Van Anrooij haar voor sprong niet meer uit handen. Aan de meet was het verschil met de nummer twee wel maar zes seconden. JUDO Judoka Sjors Rid dersma heeft dit weekeinde brons gewonnen tijdens de Senior Europe an Cup Judo in Saarbrücken. De Middelburger ver loor in de halve fina le, maar legde ver volgens wel beslag op de derde plek. Het evenement in Duitsland wordt ge zien als het laatste meetmoment voor het EK -23 jaar in Tel Aviv (Israël) in november. WIELRENNEN Arjan Poleij uit Krui- ningen is zaterdag vijfde geworden tij dens een wielerkoers 5e in het Belgische Oostakker. Een dag later behaalde Jo- chem Kerckhaert ook een vijfde plek, in de nieuwelingenrace Berlare-Uitbergen. WIELRENNEN Mountainbiker Mi lan Vader (foto) uit Middelburg is giste ren derde gewor den in de Pearl Izu- micup in Zoeter- meer, een gecombi neerde elite/onder 23-wedstrijd. Bij de vrouwen won de uit Zierikzee afkomsti ge Anne Terpstra. Mick van Dijke (Wis- senkerke) was de beste bij de man nen junioren. Zoë Mulder (Heinkens- zand) werd tweede bij de nieuwelingen. Hitteplan van Daniel Vervelde Middelburg Zo'n 250 triatleten verschenen zaterdag aan de start van de Top De driebanders van Dallin- ga.com zijn in de openingsronde van de eredivisie een 4-4 gelijk spel overeengekomen op be zoek bij Bousema Lochem. Jean Paul De Bruijn en Patrick Vas- seur zorgden voor de punten, Bart Ceulemans en Steven Van Acker verloren. Joop van den Oudenhoven Lochem Patrick Vasseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41