*33 11 MOTORCROSS GRAND PRIX ASSEN A 4W Met de pijn in het hart erkent motorcrossster Nancy van de Ven haar meerdere in Livia Lancelot. Ze moet in Assen de wereldtitel laten aan de Frangaise. „Ik heb het verkloot." maandag 29 augustus 2016 A Voor volle tribunes op het TT-circuit van Assen rijdt Nancy van de Ven naar de eerste plaats in de tweede manche, foto marcjans/orange pictures A Livia Lancelot wordt op het WK-podium geflankeerd door Nancy van de Ven en Larissa Papenmeier, foto marcjans/orange pictures Roeland van Vliet Assen mper een half uur na een voor Nancy van de Ven zeer pijnlij ke race - ze viel meermaals en i verspeelde de kans op de wereldtitel - was de Vlissingse al zo sterk om naar de camper van Livia Lancelot te gaan en de Frangaise te feliciteren met haar kampioenschap. En in haar kielzog kwamen ook haar familie leden handjes schudden. Met de pest in hun lijf zeiden ze allemaal 'congratulations', 'good race' en 'well done'. Voorafgaand aan de Grand Prix in Assen, de zevende en laatste van het seizoen, had Van de Ven nog een waterkansje op de titel. De achterstand op Lancelot was weliswaar groot, maar in theorie te overbruggen. En had de Frangai se in 2015 ook niet de wereldtitel vergooid bij de allerlaatste wed strijd? Van de Ven verprutste haar kansje echter al in de eerste man che. Sterker nog: na de eerste bocht kon ze de eindzege in het WK voor vrouwen al vergeten. De pas achttienjarige Zeeuwse, bezig aan haar vierde seizoen in de top, had zaterdag een dijk van een start. Ze stoof als de nummer één op de eerste bocht af. Maar ze kon haar motor niet onder contro le houden. „Mijn snelheid lag veel te hoog", zei ze schuldbe wust. „Ik had niet door dat ik al PETJES EN POSTERS De speaker bij de Grand Prix van Assen, die bij de Vlissingse strandcross ook altijd aanwezig is, nam voor de twee manches al le tijd om het doopceel van Nan cy van de Ven te lichten en over haar familie te vertellen. En zo zei hij ook: 'Misschien leuk om te weten: Nancy van de Ven heeft petjes laten bedrukken voor de fans. Die kun je straks eerder moest remmen. Toen ik eenmaal wel in de remmen kneep, bleef ik doorglijden met mijn achterwiel. Normaal heb je zo'n walletje waar je tegenaan kunt remmen, maar blijkbaar had den ze de baan nog vlak voor de start even helemaal vlak gemaakt op die plek..." Van de Ven zag zich daarna ge dwongen tot een inhaalrace. Maar wat voor één was dat! Getergd reed ze rondenlang als een bezete ne over de zandbaan op het TT-cir- cuit. Voor de ogen van duizenden mensen, onder wie velen die spe ciaal voor haar kwamen, maakte ze veel van haar achterstand goed. Vanaf de 33ste plek werkte ze zich binnen twee rondes op naar de 15de stek. En vanaf daar maakte ze nog eens tien plaatsen goed. „Ik durf best te zeggen dat dit mijn beste race ooit was", zei Van gratis komen afhalen bij de cam per van de familie.' Terwijl vele duizenden crossfans zaten te wachten op de ontkno ping in het WK voor vrouwen, liet de speaker dus even weten dat de Vlissingse motorcrossster goed voor de supporters zorgt. Allerhande fanmateriaal - naast petjes ook posters - had ze aan la ten rukken voor Assen. En ze gaf de Ven. „Ik kreeg na afloop alle maal complimenten. Mensen zei den: we hebben je nog nooit zo goed in het zand zien rijden. Ik denk dat ze daar gelijk in had den." Botsinkje De Vlissingse deed er nog alles aan om Lancelot, die op de vierde plaats reed, te verschalken. Ze ram de haar zelfs. Of dat wel helemaal fair was, liet ze in het midden. „Wilde ik nog een kans houden op de titel, dan moest haar iets overkomen..." Maar juist Van de Ven onder vond de negatieve gevolgen van het botsinkje. Ze viel wéér en liep weer achterstand op. Het verschil aan de meet was - na weer een mini-inhaalrace - klein: hooguit een seconde. Had Van de Ven Lancelot nog gepas- het allemaal gratis weg na haar races. Er stonden geen rijen bij de cam per, maar fans meldden zich wel voor de petjes, de posters en handtekeningen. Óveral op het bomvolle circuit waren daardoor supporters te zien van de Zeeuw se, die met haar agressieve rijstijl tot de verbeelding spreekt. seerd, dan had ze de Francaise ove rigens nog steeds niet van het kampioenschap afgehouden. Dan was ze slechts één punt ingelo pen, waar het er twee moesten zijn. Van de Ven was reëel, nadat ze de race even had verwerkt. „Ik heb het verkloot", zei ze. En eigen lijk heb ik dat het hele seizoen al gedaan. Het heeft me het hele jaar tegen gezeten. In Qatar, in Duits land, in Zwitserland, in Italië met die manche die ik niet kon uitrij den, en hier.Is het dan een weg gegooid seizoen? Nee. Ik ben na tuurlijk wel vooruitgegaan. Ik word tweede in de eindstand en dat is weer een stapje hoger dan vorig jaar. Bovendien heb ik de GP's van Valkenswaard en Frank rijk gewonnen. Maar ik had het Lancelot veel moeilijker kunnen maken." Zaterdag waren Van de Vens rondetijden soms al vier seconden sneller dan die van Lancelot, in de tweede manche van gisteren was ze ook veel rapper en vaardiger dan de wereldkampioene. Op een na noodweer kletsnatte baan wor stelde de Zeeuwse wel, maar ze bleef overeind. Lang zat ze achter de Nieuw-Zeelandse Courtney Duncan, die ook sterk reed. De rest - en dus ook Lancelot - bleef ver achter. Uiteindelijk maakte Duncan een slippertje en daar kon Van de Ven van profiteren. Ze won de manche en revancheerde zich enigszins voor zaterdag. A Nancy van de Ven is zo sportief om Livia Lancelot (geheel links) te feliciteren met haar wereldtitel, foto roeland van vliet Het kansje op de wereldtitel is al in de eerste bocht verkeken jKaw.iy WrB/fii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40