Herlings titel bijna aanraken ftft 9 Rosberg loopt een beetje in De Ferrari's hebben mijn race verziekt in bocht één Hij was naast de Duitser Nico Ros berg niet al te best weg en werd gepasseerd door Raikkönen, maar leek zijn positie terug te pakken in de eerste bocht. Verstappen zat aan de binnenkant, waar de ruim te lag om de Fin weer te passeren. Raikkönen werd echter aan de bui tenkant aangetikt door teamge noot Vettel en schoof daardoor te gen Verstappen aan. Een kapotte voorvleugel was het resultaat. Bijna 7 kilometer moest hij daar mee rondrijden, tot hij in de pits een nieuwe vleugel kon laten monteren. Vanuit de achterhoede stond Verstappen voor een inhaal race. Door vijf uitvallers in de ope ningsfase ging dat aanvankelijk voorspoedig. De wedstrijdleiding besloot de race zelfs even stil te leggen na een zware crash van Ke vin Magnussen, die met slechts een snee in zijn enkel uit het wrak van zijn Renault stapte. Verbeten duels Verstappen vocht daarna verbeten duels uit met Raikkönen en Vet tel. „Want ik ga ze er echt niet voorbij laten, dan rijd ik ze nog lie ver van de baan af." Volgens de Fin kwam het daar ook bijna van. In de veertiende ronde, bij het uit komen van de bochtencombinatie Raidillon, blokkeerde Verstappen hem de doorgang. „Ik ging 20 kilo- TITELSTRIJD meter per uur sneller. Max zat te wachten en wachten en stuurde toen opzij. Als ik niet had geremd, was er een groot ongeluk ge beurd." Het startincident deden de Fer- rari-coureurs af als ongelukkig, maar net als Raikkönen had Vettel genoeg te zeggen over Verstap pens latere manier van duelleren. „Ik kan het goed vinden met Max. Hij rijdt agressief. Dat is juist een sterk punt van hem, maar dat van lijn veranderen onder het rem men, vind ik niet correct", zei Vet tel, die er graag met Verstappen over wil praten. Daar heeft de tie ner weinig zin in. „Ik heb precies gezegd wat ik er van dacht: dat hij Schamen Verstappen counterde Raikkönens claim dat er een gevaarlijk prece dent is gezet: „Ik denk dat zij zich moeten schamen. Met zoveel erva ring zo'n crash veroorzaken en dan over mij klagen, vind ik onno zel. En daarna moeten ze zich niet zo aanstellen." Zonder de startcrash was het een heel andere wedstrijd ge weest. Ook voor alle fans op de tri bune. „Dit is heel jammer voor ze", stelde Verstappen. „Ook dit soort races zitten er echter tussen. En helaas dus nu hier in Spa." eerst naar bocht één moet kijken. Daarna mag-ie terugkomen." Covington. Tijdens de tweede om loop was Herlings weer als van ouds boven iedereen verheven. Met zijn score van 47 deed hij het beduidend beter dan Brian Bogers Het was op balans rijden, pushen ging niet en dus ga je ook niet tot het uiterste (40 punten) en nieuwkomer Jorge Prado uit Spanje (31 punten). Jeremy Seewer (12 punten) kende zelfs een complete offday. Zodoen de hoeft Herlings zaterdag in Charlotte (Verenigde Staten) See wer in de eerste manche enkel voor te blijven om de wereldtitel op te eisen. Als Herlings helemaal geen resultaat boekt, dan moet de Zwitser nog altijd 26 punten bin- nenharken om het Brabantse feest je een week uit te stellen. Herlings hoopt het karwei zaterdag te kla ren. „De focus ligt puur op het WK. De titel staat op het spel, dus ik wil geen stomme fouten maken met de Amerikanen erbij." Als nieuw Fysiek zegt Herlings niets geleden te hebben van zijn exercitie in As sen. „Als ik maandag opsta, ben ik weer als nieuw. Het was vooral op balans rijden, pushen ging niet en dus ga je ook niet tot het uiterste. Ik had wel last van harde armen. De motor was namelijk afgesteld op een hoge snelheid en we de den nu zo'n 30 seconden langer over een rondje. De te harde ve ring noopte me tot knijpen en wringen." Herlings gaat na dit jaar over naar de MXGP. Door een regelwij ziging mag een rijder op beloften- niveau nog maar één keer zijn ti tel verdedigen. In Prado ziet hij wel een opvolger. „Jorge kent nul komma nul angst, zo roekeloos reed ik toen ik 15 was ook. Hij wil altijd winnen. Ik ook, maar je wordt kalmer als je ouder wordt." maandag 29 augustus 2016 —Max Verstappen Met zijn overwinning op Spa- Francorchamps heeft Nico Rosberg na vier wedstrijden zonder zege wat teruggedaan in de titelstrijd met Merce- des-teamgenoot Lewis Ha milton. Van een rechtstreeks duel kwam het niet: door een gridstraf voor meerdere motor wissels moest Hamilton als 21ste en voorlaatste starten, terwijl Rosberg van poleposi- tion vertrok. De Duitser had de race van start tot finish onder controle. Hamilton werd uitein delijk nog derde. „Het ging er om zoveel mogelijk punten te scoren. Uiteindelijk heb ik er maar tien verloren op Nico", stelde de Britse klassements leider na afloop tevreden. Jeffrey Herlings was gisteren in de tweede manche weer als van ouds boven iedereen verheven, foto peter van der sanden -Jeffrey Herlings (21)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38