I Aanval Sporting kleurt oranje Wilmots hekelt Belgische voetbalbond Koeman nog ongeslagen 7 Lloris eindelijk laten zien bij Tottenham voorbijgeflitst door Mané, bedankte Vorm nadrukkelijk. De Engelsman zorgde voor de gelijkmaker, maar wist wie de werkelijke held van de middag was. „Heerlijk om Vorm achter je te hebben staan", gaf de ver dediger aan. „Het is fantastisch om een tweede doelman te hebben die exact het zelfde brengt als Lloris. Michel heeft ons ze ker gered tegen Liverpool." Specialiteit De ex-speler van FC Utrecht blonk niet al leen uit met reflexen in de doelmond, maar kreeg de supporters ook tot tweemaal toe op de banken na acties vol durf. Vorm troef de Mané af in diens specialiteit: de sprint. Met perfect getimede slidings, op de bal, bracht hij rust. Liverpool, sterker dan Spurs, kwam niet temin op voorsprong. James Milner opende de score met een benutte strafschop (ï-o). Buiten de penalty lukte het de ploeg van trainer Jürgen Klopp niet om Vorm nog- EVERTON maals te passeren. Mané kwam dichtbij, maar zijn schot in het dak van het doel werd afgekeurd. Ten onrechte, zo bleek la ter, maar Klopp kon er mee leven. „Het was niet de meest vreselijke arbitrale dwaling in het mondiale voetbal", grijnsde hij. Georginio Wijnaldum kon er minder om lachen. De middenvelder van Liverpool was nauw betrokken bij de bewuste aanval. Zijn 'voorassist' op Adam Lallana ging zo de mist in. Veel geluk had Wijnaldum so wieso niet. Net als Vincent Janssen, die bijna de hele wedstrijd in de spits speelde bij Spurs, kon hij zijn stempel niet drukken op de chaotische wedstrijd. Bij Janssen had dit duidelijk met onwennigheid te maken. Vorm had hier geen last van. De keeper, bijna in de vergetelheid geraakt, kreeg lof van iedereen. Helaas voor hem keert hij weer terug op de bank zodra Lloris fit is. Tenzij Vorm coach Mauricio Pochettino ern stig aan het twijfelen brengt. Tegen Liver pool moet hij hem in elk geval aangenaam verrast hebben. Wie Mané klopt, telt mee. Dost heeft bij de topclub uit Lissa bon een contract voor vier seizoe nen ondertekend. Hij had zater dag nog een basisplaats in het duel met FC Augsburg (2-0) en le verde de assist voor de openings treffer van Daniel Didavi. De 27-jarige aanvaller kiest voor een Portugees avontuur omdat hij niet zeker lijkt van een basisplaats dit seizoen. Wolfsburg heeft on langs Mario Gomez overgenomen van Fiorentina. „Dat speelt wel een rol", erkende Dost, die ook in de belangstelling stond van Engel se clubs. „Ik had meteen een goed gevoel bij Sporting." De Champions League-deelne mer betaalt zo'n 12 miljoen euro voor de lange aanvaller, die vier seizoenen voor Wolfsburg speel de. Dost kwam tot 85 duels in de Bundesliga en maakte daarin 36 doelpunten. Eerder kwam de inter national uit voor FC Emmen, He racles Almelo en sc Heerenveen. Snel vertrek Castaignos hield het maar één jaar vol bij Eintracht Frankfurt. De 23-jarige Schiedammer speelde slechts negentien competitieduels en ontbrak zaterdag al in de selec tie voor het duel met Schalke 04. Eintracht nam hem vorig jaar voor 3 miljoen euro over van FC Twente. Volgens de Portugese sportkrant O Jogo betaalt Sporting nu dezelfde transfersom. Cas taignos, die nog een contract tot 2019 had in Frankfurt, speelde eer der voor Feyenoord en Internazio- nale. Bij Sporting Portugal staan al twee oud-spelers van FC Twente onder contract, Douglas en Bryan Ruiz. Dost en Castaignos komen in Lissabon ook hun landgenoot Marvin Zeegelaar tegen. Sporting eindigde vorig seizoen als tweede in de Portugese competitie, achter Benfica. Het speelt in de groepsfa- se van de Champions League te gen Real Madrid, Legia Warschau en Borussia Dortmund. Hij werd als bondscoach ontsla gen nadat België bij het EK in Frankrijk in de kwartfinales was uitgeschakeld door Wales (3-1). „De voetbalbond heeft er alles aan gedaan om mij te destabiliseren en ten val te brengen", zegt Wil mots onder meer in het Belgische dagblad Le Soir. „Gezien de proble men die mijn voorgan gers ervaren hadden bij de nationale ploeg, had ik bij mijn aanstel ling heel wat beslis singsbevoegdheden ge vraagd. Die hebben ze me ook gegeven, maar toen de resultaten plots goed werden, wilden ze de macht plots toch naar zich toetrekken. Een coach wordt beoor deeld op zijn resulta ten en op dat vlak kon ik de beste statis- tieken voorleggen. Maar ik be greep al snel dat het onder mijn bewind nooit goed genoeg zou zijn", aldus Wilmots. Trots Hij noemt zijn tijd als bondscoach een 'formidabel afgesloten hoofd stuk'. „Maar ik ben blij dat het ach ter de rug is, want ik wilde niet meer leven in dat negatieve kli maat." Op de resultaten met de Rode Duivels is de voormalige aan valler best trots. „We hebben ons twee keer op een rij kunnen plaat sen voor een groot toernooi, twee keer haalden we de kwartfinale. Tussendoor bereikten we de eer ste plaats op de FIFA-wereldrang- lijst. Ik denk niet dat het makke lijk wordt om het beter te doen, maar ik wens mijn opvolger (Ro berto Martinez, red.) wel alle suc ces toe." maandag 29 augustus 2016 TOTTENHAM HOTSPUR LIVERPOOL Trainer Ronald Koeman is uitstekend be gonnen bij Everton. Na drie competitie wedstrijden is de club uit Liverpool nog ongeslagen. Het duel met Stoke City werd zaterdag met 1-0 gewonnen, dank zij een eigen doelpunt van Shay Given. De keeper van Stoke werkte de bal na een gemiste strafschop van Leighton Baines ongelukkig in eigen doel. Maar ten Stekelenburg verdedigde het doel van Everton. Erik Pieters speelde het he le duel voor Stoke. Everton en Koeman bezetten momen teel de vierde plaats in de Premier Lea gue, achter Manchester City, Chelsea en Manchester United, die dit seizoen nog geen puntenverlies leden. Stoke City staat troosteloos laatste. A Michel Vorm ranselt een bal uit het doel. foto reuters LISSABON Sporting Portugal heeft zich dit weekeinde ver sterkt met twee Nederlandse aanvallers. Bas Dost en Luc Cas- taignos komen over van respec tievelijk VfL Wolfsburg en Ein- tracht Frankfurt. BRUSSEL Mare Wilmots heeft zaterdag in Belgische media uit gehaald naar de Belgische voet balbond. Mare Wilmots. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36