'Dit past niet bij ons, wij zijn Real niet' 4 HUGO BORST Column Er gaat straks dus iets heel belangrijks gebeuren bij Oranje. Dat heeft Ruud Gul- lit vrijdag gezegd bij Voetbal In side. Maar hij kan niet zeggen wat. „Ja, zeg het dan niet", riep René van der Gijp tijdens een even spannende als kolderieke uitzen ding. Ik dacht exact hetzelfde. Van der Gijp drong nog aan. Gullit: „Ik kan dit echt niet zeggen. Nu niet." Wat er gaat gebeuren is van in vloed geweest op de onderhande lingen tussen Gullit en de KNVB, die - we weten het inmiddels - spaak zijn gelopen. Niet op geld. Gullit zou tweede assistent wor den voor 4.000 euro per wed strijd, een fooi. Bij de BBC, waar hij zaterdagavond met zijn vroege re vijand Alan Shearer zat, krijgt Ruud een veelvoud. Nederlands elftal nog meer gebeu- ren? Ik piekerde me dit weekeinde suf. Weet Gullit dat Blind na twee nederlagen ontslagen zal worden door de KNVB? Stapt Bert van Oostveen rond de kerst op? Ik heb er vrijdag- en zaterdagnacht uren wakker van gelegen. Wat kan het in godsnaam zijn? Iemand die het weet zei zondag tegen me: „Ik kan het je wel zeg gen, maar dan moet je er niks mee doen." Geprikkeld antwoordde ik: „Ja, wat heb ik daar nou aan?" Ik dacht aan Dick van den Pol der zaliger. De legendarische Rot terdamse voetbaljournalist die be schikte over een typmachine met fileermessen tjilpte: „Aan off-the-record-informatie heb je niks. Die informatie kun je name lijk niet gebruiken." Dan zei ik: „Niet meteen Dick, maar een paar maanden later meestal wel." nacht en zo nieuwsgierig als de pest liet ik het me vertellen. „Dat meen je niet", zei ik. En meteen baalde ik. Omdat ik er dus niks mee kan. Tenzij ik mijn belofte schend. Maar dat doe ik niet. Een domoor ben ik. Ik weet ze ker dat ik nachten wakker zal lig gen van het feit dat ik dit nieuws (noem het gerust een onthulling) niet mag brengen. Het is trouwens best leuk nieuws. Er valt iets op zijn plek. Ik lig nachten wakker omdat ik dit nieuws niet mag brengen Havenaar snapte ook wel dat hij niet voor een overmoedig stiftbal- letje had moeten kiezen, toen hij tien minuten voor tijd bij 1-1 een zelf afgedwongen strafschop mocht nemen. „Ik had hem kei hard in de hoek moeten schieten", sprak de Japanner schuldbewust. Waarom hij dan toch voor een Panenka koos? Nota bene voor het eerst in zijn loopbaan en op zo'n beslissend moment. „Op de trai ning probeer je van alles uit. De vorige penalty tegen Go Ahead schoot ik in de rechterhoek, dus ik dacht dat de keeper wel snel zou duiken. Gaat ie erin, dan is het mooi. Gaat ie er niet in, dan ben je de lui. Er zat helaas te veel vaart achter de bal. Dit is heel teleurstel lend. We hadden koploper kun nen zijn door vier wedstrijden achter elkaar te winnen. Ik denk hier nog wel een paar dagen over na." Zeljko Petrovic was er veel snel ler klaar mee. Met het eerste pun tenverlies van het seizoen kon de ADO-trainer nog wel leven, maar niet met de frivole manier waarop Havenaar de kans op de winst had laten liggen. „Dit past gewoon niet bij ADO Den Haag", ver woordde Petrovic de stemming bij de meeste ADO-aanhangers. „Het past gewoon niet! Wij zijn geen Real Madrid en hebben ook geen Ronaldo en Messi." De warmbloedige Petrovic zou Petro vic echter niet zijn als hij Haven aar na zijn terechtwijzing niet meteen weer aan zijn borst zou hebben gedrukt. De 50-jarige Montenegrijn had na het laatste fluitsignaal tien minuten in zijn kantoortje nodig om alles weer te kunnen relativeren. „Daarna heb ik tegen Mike gezegd: Kom op, kop omhoog. Ik heb hem wel eer lijk gezegd dat dit niet kan." VOETBAL IN CIJFERS maandag 29 augustus 2016 Off the record Enfin. Wat gaat er straks bij het I Bang voor nog een slapeloze Mike Havenaar kon na zijn mis lukte 'Panenka' tegen Heracles (1-1) wel door de grond zakken. Trainer Zeljko Petrovic ook. „Dit past niet bij ADO Den Haag. Wij zijn geen Real." Wietse Dijkstra Den Haag €K m A Hakim Ziyech juicht nadat hij Twente op 1-0 heeft gezet tegen Sparta. De middenvelder is in ge sprek met Ajax. fotoanp EREDIVISIE Willem II - Roda JC Kerkrade 0-0. Scheidsrechter: Van den Kerkhof. Toe schouwers: 11.200. Gele kaart: Joppen (Willem II), Ananou, Ajagun (Roda JC Kerkrade). Willem II: Lamprou; Van Anholt, Lach man, Peters, Joppen (55. Koppers); Van den Boomen (84. Kali), Falkenburg, Ojo; Calcan (62. Abubakar), Sol, Haye. Roda JC Kerkrade: Van Leer; Milec (56. Brouwers), Ananou, Kum, Van Peppen; Rosheuvel, Ajagun, Auassar, Van Hyfte, Boysen (73. Noor); Church (85. Mytides). sc Heerenveen - PEC Zwolle 1-0 (0-0). 50. Larsson 1-0. Scheidsrechter: Lind- hout. Toeschouwers: 20.080. Gele kaart: Schaars (sc Heerenveen), Ehizibue, Ver donk (PEC Zwolle). sc Heerenveen: Mulder; Marzo (86. Ca- vlan), St. Juste, Van Aken, Bijker; Van Amersfoort, Schaars, Namli; Slagveer (46. Larsson), Ghoochannejhad (89. Veerman), Zeneli. PEC Zwolle: Van der Hart; Van Polen, Marcellis, Van de Pavert, Schenkeveld (70. Verdonk); Brama, Mastour (60. Achahbar), Hebling; Ehizibue (61. De Boom), Menig, Thomas. Feyenoord - Excelsior 4-1 (1-1). 26. Ei bers 0-1, 44. Kuyt 1-1, 59. Kuyt 2-1, 61. Berghuis 3-1, 65. Toornstra 4-1. Scheids rechter: Liesveld. Toeschouwers: Gele kaart: Koolwijk (Excelsior). Feyenoord: Jones; Karsdorp, Botteghin, Kongolo (46. Van der Heijden), Wouden berg; El Ahmadi, Kuyt, Vilhena; Toornstra, Jorgensen (66. Kramer), Berghuis (81. El Hankouri). Excelsior: Muyters; Karami, Mattheij, Drost, Kuipers; Bruins, Vermeulen (84. Haspolat), Koolwijk; Eibers (62. Hadouir), Hasselbaink (62. Ondaan), Fredy. FC Twente - Sparta Rotterdam 3-1 (2-0). 14. Ziyech 1-0, 36. Yeboah 2-0, 54. Brogno 2-1 (strafschop), 59. Ziyech 3-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschou wers: Gele kaart: Marsman (FC Twen te), Van Drongelen, Dumfries (Sparta Rot terdam). FC Twente: Marsman; Ter Avest, Ander sen, Bijen, Trajkovski; Mokotjo, Ziyech (90+1. Hölscher), Thesker (69. Van der Heyden); Yeboah, Ünal (79. Oosterwijk), Ede. Sparta Rotterdam: Kortsmit; Dumfries, Breuer (69. Van Moorsel), Van Dronge len, Pinteaux; Sanusi, Spierings (69. Ver haar), Dijkstra (46. Dougall); Brogno, El Azzouzi, Goodwin. PSV - FC Groningen 0-0. Scheidsrech ter: Nijhuis. Toeschouwers: 33.000. Rode kaart: 34. Bacuna (FC Groningen/2x geel). Gele kaart: Arias (PSV), Padt, Hate- boer, Linssen, Reijnen (FC Groningen). PSV: Zoet; Arias (86. Ramselaar), Isimat- Mirin, Moreno, Willems; Pröpper, Hendrix, Guardado; Narsingh (70. Bergwijn), L. de Jong, Locadia (35. Pereiro). FC Groningen: Padt; Hateboer, Larsen, Memisevic, Davidson; Bacuna, Linssen, Jenssen; Idrissi (37. Reijnen), Hoesen (89. Drost), Mahi (62. Sorloth). Go Ahead Eagles - Ajax 0-3 (0-2). 24. Klaassen 0-1, 35. Klaassen 0-2 (straf schop), 62. Gudelj 0-3. Scheidsrechter: Van Boekei. Toeschouwers: 9756. Gele kaart: Ritzmaier, Maatsen (Go Ahead Eag les), Sanchez, Dolberg, Veltman, Onana, Traoré (Ajax). Go Ahead Eagles: Zwarthoed; Lambooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33