I regie weer op bij koploper Feyenoord EE=— 3 Luuk de Jong begreep gisteren dat hij bij PSV van de lijst van penaltynemers afgaat PSV loot Roda, uitduels voor Helmond en FCE Debuut eerste 'millenniumprof penalty's ons in de competitie niet op. Nu wel. Als wij die penal ty voor rust benutten, winnen we gewoon deze wedstrijd." Psychologen De Jong is nu niet direct voer voor psychologen, maar toch is het een klein raadsel hoe het zo ver heeft kunnen komen. Een ra tionele verklaring is dat hij soms domweg te graag wil en te veel verantwoordelijkheid wil nemen. In Madrid deed hij dat in maart niet en besloot hij om vlak voor de penaltyserie naar zijn (gebles seerde) lichaam te luisteren. Gis teren was van pijn geen sprake, maar had De Jong niettemin een stap opzij moeten zetten. Hij is in deze fase van zijn loopbaan niet de penaltykiller die hij zo graag wil zijn en moet op dit punt capi tuleren. „Ik dacht dat de keeper een hoek zou kiezen en had er van tevoren goed over nagedacht. Nee, ik had zeker geen twijfels, maar begrijp ook dat ik nu van de lijst af ga", was hij na afloop schuldbewust. Ook hier nam hij zijn verantwoordelijkheid. Een flinke schram op zijn ge- zicht stond min of meer symbool voor de toestand waarin heel PSV zich bevond. Een jaap die snel kan helen, maar niet moet gaan ontsteken. Voor PSV gaat het om een kras op een dit seizoen nog ongeschonden blazoen, en dat doet altijd extra veel pijn. De gemiste penalty sprong het meest in het oog, maar PSV faal de ook op andere fronten. Op nieuw kwam er vanaf de flanken weinig bruikbaars en daardoor kreeg De Jong ook weinig hulp van zijn ploeggenoten. Cocu sprak na afloop niet voor niets over 'kalk aan de schoenen' en wil dat zijn aanvallers het veld zo breed mogelijk houden. Hoewel de voor de geblesseerde Jürgen Locadia ingevallen Gaston Perei- ro tot een aantal aantrekkelijke ac ties kwam, was het rendement ni hil en blijft hij veel naar binnen trekken. Luciano Narsingh en in valler Steven Bergwijn konden het verschil ook al niet maken. De schoten vanaf het middenveld waren niet ondoordacht, maar wel onzorgvuldig. Vrijwel niets kwam tussen de palen, al is dat niet de grootste zorg. Zolang de PSV'ers blijven beseffen waar hun kracht ligt, blijft de ploeg de belangrijkste titelkandidaat. Maar toch. Kuyt stond deze com petitie tot zaterdagavond nog droog, zijn spel tegen FC Gronin gen en FC Twente was moeizaam. Werd hij het blok aan het been van de zo goed gestarte ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst, was de grote vraag. „Ik heb vast niet alles meegekregen," haalt Kuyt zijn schouders op. „Als je bij Feyenoord speelt en je bent Dirk Kuyt, dan lig je onder een ver grootglas. Of ik persoonlijk moei zaam aan het seizoen ben begon nen? Dat vind ik niet. Mensen ver wachten dat je altijd maar beslis send bent, maar dat gaat toch niet?" Clubicoon Willem van Hane- gem opperde onlangs in zijn weke- lijkse column in deze krant dat Kuyt dit seizoen stapje voor stapje achteruit moet kunnen stappen, duidelijk gecommuniceerd door trainer Van Bronckhorst. Hoe denkt Kuyt daarover? „Ik zal altijd eerlijk zijn. Als het minder wordt, wil ik het team niet benadelen. We spelen straks in een week tijd tegen ADO, Manchester United en PSV. Ik wil ze dolgraag alle drie spelen. Maar het is beter om er twee goed te spelen dan drie re delijk. Ik heb ook afspraken over gemaakt hoor. Welke? Als de wed strijd het toelaat, wisselen bijvoor beeld." Kuyt speelde zaterdag wel 'ge woon' de hele wedstrijd. De wis selbeurten van Van Bronckhorst gingen dit keer naar Terence Kon- golo (knieblessure), Nicolai Jorgensen (onzichtbaar) en Steven Berghuis. De laatste, gek genoeg toch opeens opgesteld als linker spits waar Giovanni van Bronck horst eerder zei dat niet als een op tie te zien, kreeg een staande ova tie van het Legioen. En dat was na zijn sterke debuut in de Kuip een terechte blijk van waardering. maandag 29 augustus 2016 PSV-FC Groningen 0-0 Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Padt, Hateboer, Lins- sen, Reijnen (FC Groningen), Arias (PSV). Rode kaart: Bacuna (34./2x geel). Bijzonderheid: 45. Luuk de Jong mist penalty. Toeschouwers: 34.000. PSV: Zoet 6, Arias 5,5 (86. Ramse- laar), Isimat 6, Moreno 6, Willems 6; Pröpper 5,5, Guardado 5,5, Hen- drix 6; Narsingh 5 (70. Bergwijn), De Jong 4,5, Locadia (35. Pereiro 6) VOETBAL PSV heeft het niet erg getrof fen met de loting voor de KN- VB-beker. De Eindhovenaren moeten het opnemen tegen Roda JC. Dat mogen ze wel doen in het Philips Stadion. Ook Helmond Sport en FC Eindhoven hebben geen loting die aanleiding geeft tot grote vreugde. Helmond Sport, waar Roy Hendriksen trainer is, moet naar Kozakken Boys, FC Eindhoven naar FC Den Bosch. UNA treft evenmin een erg aansprekende opponent: Huizen-thuis. Ajax krijgt Willem II op bezoek, Feyenoord ont vangt FC Oss. De wedstrijden worden gespeeld op 20, 21 en 22 september. VOETBAL De zestienjarige Dogucan Has- polat (Excelsior) is de eerste in dit millennium geboren spe ler die in het betaald voetbal uitkomt. Het was een moment waar de voetbalstatistici al en kele weken naar uit keken. De middenvelder van Excelsior was sinds de start van het sei zoen in een strijd verwikkeld met een speler met een al even mooie naam: Kik Pierie (sc Heerenveen). Om het even in perspectief te plaatsen: de twintig jaar oudere Dirk Kuyt, zaterdag tegenstander, had al 46 competitiewedstrijden ach ter zijn naam staan toen Has- polat het levenslicht zag. Luuk de Jong Dirk Kuyt viert zijn tweede doelpunt met zijn ploeggenoten. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32