PSV was liever tegen elf man blijven spelen 'Ai jfelïMvu É^ÉBTrc Dirk Kuyt eist PSV hoopt nog op surprise met Kenedy, exits zweven boven markt 2 PSV SOF TEGEN FC GRONINGEN (ra 7 i' ftdi r PSV-hoofdcoach Phillip Cocu be sluit tegen FC Groningen hele maal niets te doen. Althans, niet in de vorm van wissels of tacti sche trucs. Tijdens de rust is de boodschap: blijf rustig en houd het spel breed. De elf spelers van PSV zijn er op dat moment zelf ook wel van doordrongen dat de druk moet worden opgevoerd op die tien in het groen. Jorrit Hen- drix: „Meer kun je als trainer ook niet doen, denk ik. We wisten dat het juist moeilijker zou worden. Misschien hadden we beter tegen elf man kunnen blijven spelen. Te gen tien man vereist het heel veel scherpte in de aanval. Er viel niet doorheen te komen. De ruimtes waren zo ontzettend klein", zei de middenvelder. Gaandeweg de tweede helft wordt inderdaad duidelijk dat PSV er totaal niet mee geholpen is, dat Leandro Bacuna twee gele kaarten heeft verzameld in amper 33 minu ten tijd. FC Groningen trekt zich niet terug op eigen helft, maar tot op de rand van de eigen zestien. Cocu ziet dat zijn ploeg ondertus sen vanuit alle hoeken en gaten het doel van Sergio Padt onder vuur neemt. „Het leek wel op een klein partijspel. We speelden op zo'n dertig meter van ons eigen doel", zei keeper Padt na afloop. Trainersbankje Het openingsdoelpunt blijft uit. Na driekwart wedstrijd staat het nog altijd 0-0. De Jong heeft dan ook al een paar keer met zijn hoofd gemist. Er wordt geschoten van afstand, balletjes rollen nét voorlangs. Cocu moet iets, en doet iets. Steven Bergwijn komt erin voor Luciano Narsingh. Het helpt niets. Het is de tweede wissel van de wedstrijd, nadat Jürgen Loca- dia eerder al is uitgevallen. Nog tien minuten te spelen. Co cu zit eigenlijk geen moment meer op het trainersbankje. Han den in de zij. Wat kan hij nog doen? Hij besluit aankoop Bart Ramselaar in te brengen voor San tiago Arias. Achterin moet het duo Moreno/Isimat-Mirin in de slotfase de wacht maar houden. Het helpt niets. En dus staat aanvoerder De Jong na afloop uit te leggen dat hij baalt. Van het puntverlies, het mis sen van de strafschop en dat hij baalt van nog een hele serie moge lijkheden. „Hij wilde er vandaag gewoon niet in", zegt de centrum spits. „En dat kan ik blijven herha len, want dat is waar het aan lag." PSV-aanvoerder Luuk de Jong heeft een groot verantwoordelijk heidsgevoel en zadelde zijn ploeg daarmee gisteren met een probleem op. Phillip Cocu is geen coach die zijn spelers na een flinke teleur stelling verbaal af slacht. Toch was de trainer van PSV gisteren voor zijn doen behoorlijk hard voor aanvoerder Luuk de Jong. De doorgaans zo krachtige kopscorer en klasbak van PSV veranderde gistermiddag vlak voor de penal tystip in het Philips Stadion in een weifelende en wankele ama teur. „Als je je verantwoordelijk heid neemt, doe dat dan met overtuiging", luidde het oordeel van zijn oefenmeester na de on verwachte sof tegen FC Gronin gen (0-0). Een dramatisch genomen straf schop van De Jong vertelde bijna het hele verhaal van de wedstrijd tussen de nummer 1 en 18 van de eredivisie. PSV beukte daarin 90 minuten vaak onbehouwen, wild en onzorgvuldig op een pro visorisch gemetselde muur. In ondertal liet FC Groningen be grijpelijkerwijs weinig ruimte vrij en PSV kon daar totaal niet mee omgaan. „We hadden voor mijn gevoel nog wel een uur door kunnen spelen en dan was er waarschijnlijk nog geen goal gevallen", vond de coach, die van af de kant niet ingreep nadat De Jong achter de bal ging staan. De spits stond ondanks vier eerdere missers nog gewoon op het lijst je van PSV. Tussen de misperen r)i door was het een paar keer wel prijs geweest en daardoor be hield hij het vertrouwen. Giste ren wilde ook Gaston Pereiro het klusje vanaf elf meter klaren, maar was De Jong vooraf vastbe raden. Vanaf nu gaat hij van de straf- schoppenlijst af en moet een an dere PSV'er de club verlossen van een al lang durend penalty probleem. In reguliere tijd benut te PSV maar 7 van de laatste 17 pingels. Bij Atlético Madrid gin gen er in een strafschoppenserie ineens zeven achter elkaar in, maar ook dat bleek niet genoeg. Cocu: „Eerder braken de gemiste PSV heeft de afgelopen weken ge probeerd om de Braziliaan Robert Kenedy op huurbasis in te lijven. De 20-jarige aanvaller van Chelsea kan op meerdere posities spelen en bijvoorbeeld ook als linksback uit de voeten. Momenteel zijn er al enkele dagen geen concrete ont wikkelingen in de zaak en is het afwachten of er tot 31 augustus nog stappen volgen. Kenedy zou de zesde nieuwkomer kunnen worden, naast Daniel Schwaab, Hidde Jurjus, Bart Ramselaar, Siem de Jong en Oleksandr Zin- chenko. Naast deze mogelijke inkomen de transfer kan PSV de komende dagen nog enkele uitgaande bewe gingen afronden. Verwacht wordt dat Adam Maher nog vertrekt, aan gezien bij meerdere buitenlandse clubs nog vacatures voor het mid denveld openstaan. Bij de club was na het teleurstellend verlopen duel met FC Groningen nog geen concrete bieding op hem binnen gekomen, al kan de situatie de ko mende dagen nog veranderen. Hoe vanaf aankomende donder dag de situatie van Luciano Nar singh, Jetro Willems en Florian Jo- zefzoon is, was gisteren bij PSV nog onduidelijk. Ook op de ver huur van Rai Vloet aan FC Eind hoven moet nog een klap worden gegeven. Het is afwachten of hij deze week eieren voor zijn geld kiest. Bij PSV is er geen uitzicht op enige speeltijd en bij gebrek aan belangstelling uit de eredivi sie is FC Eindhoven voor hem een alternatief. Vloet hoopt op een club die op het hoogste niveau speelt, maar dat lijkt er niet in te zitten. Dirk Kuyt vormde het blok aan het been van het nieuwe Feye- noord, riepen zijn criticasters in koor. Onzin, counterden zijn trouwe aanhangers, de 36-jarige aanvoerder is dit seizoen nog ge woon de regisseur van Feye- noord. De laatste groep kreeg op basis van het duel met Excelsior voorlopig weer gelijk. De mensen die dachten dat zijn afscheid al nabij was, zitten er volgens de 104-voudig interna tional zelf ook helemaal naast. Zaterdagavond hielp Kuyt zijn ploeg na een moeizame eerste helft langs stadgenoot Excelsior met een fraaie 1-1 en een al even fraaie 2-1 op aangeven van inval ler Jan-Arie van der Heijden. Dat Kuyt zich wel degelijk had gestoord aan de felle kritiek van de afgelopen weken, bleek uit het feit dat hij direct na de gelijk maker zijn vinger naar zijn mond bracht. Maar na afloop wenste hij die strijd niet voor te zetten. „Dat vingertje voor mijn mond? Ik was gewoon heel blij met mijn doelpunt. Joh, ik ben 36 jaar, ik heb alles meegemaakt. Die randzaken houden mij niet meer bezig. Echt niet." directï maandag 29 augustus 2016 Het kan zo maar oefenstof uit de cursus coach betaald voetbal zijn. Je speelt met 11 tegen 10, het staat 0-0, en er is nog een helft te spelen. Bovendien heeft je aanvoerder, in eigen stadion, vlak voor het rustsignaal een penalty gemist. Wat doe je dan? Bart Hoffman Eindhoven Jorrit Hendrix gaat balend van het veld na het gelijkspel, fotoanp Cocu hard voor Rik Elfrink Eindhoven r. $w. k. PSV liet na om tegen FC Groningen drie punten te pakken en dat mocht Luuk de Jong zich aanrekenen fotoanp Overmorgen om twaalf uur in de avond sluit de transfermarkt. Bij PSV blijft het nog even span nend wat er gaat gebeuren. Rik Elfrink Eindhoven Ook na vier duels, heeft Feye- noord nog niets laten liggen. Kuyt wees zijn ploeg de weg. Mikos Gouka Rotterdam eriErgjc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31