Domburg is geen stad die je vol kunt bouwen Word bezorger! VLISS1NGEN Maximaal drie euro 18 WALC Werken in de buitenlucht? De gemeente Veere presenteerde onlangs het Beeldkwaliteitsplan. David Wisse van de Stichting Leefbaarheid Kom Domburg ziet dit als als het zoveelste document dat te weinig bescherming biedt tegen te grootschalige ontwikke lingen in de badplaats. „Het plan moet een (stedebouwkundig) ka der zijn voor toekomstige ontwik kelingen in Domburg. Maar wij zien te veel 'gaten', te veel moge lijkheden voor ongewenste ont wikkelingen. Vandaar onze ziens wijze." „De intentie lijkt goed," ver volgt Wisse. „Behoudt het klein schalige karakter van Domburg. Natuurlijk moeten ondernemers ook hun brood verdienen. Maar tussen de regels door lezen wij dat het belang van de bewoner on dergeschikt is aan dat van de re creatieve sector. Kwaliteitsverbete ring hoeft niet per definitie uit breiding te betekenen, maar dat is nu wel vaak het geval." Wisse komt direct met het stok paardje van de stichting, de plan nen voor een wellnesshotel in het voormalige KPN-gebouw aan de Schelpweg. De stichting werd be gin dit jaar opgericht naar aanlei ding van de gang van zaken rond- Wij willen geen grootsteedse fratsen in Domburg. Dat past hier gewoon niet Wat staat er tegenover: Tevens op zoek naar een Assistent Distributeur. Neem contact op voor meer informatie! Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl om het burgerinitiatief tegen de bouw van het wellnesshotel. 'Te groots en niet passend in een woonomgeving', meenden zij. Dat is ook de kern van de ziens wijze van de stichting. 'Wie trapt er op de rem?', vraagt de stichting zich af. „Domburg heeft stadsrechten. Ja, die heeft Westkapelle ook. En Veere. Maar daarmee zijn we nog geen grote stad. Domburg heeft de schaal van een dorp. Kleine straatjes, een oud hart zonder hoogbouw. Dat kun je niet zo maar volbouwen. Daar kan niet nog meer verkeer door. Wij staan hier echt niet alleen in; ik hoor het van veel oudere Domburgers." Wisse vraagt zich ook af wat de status van dit beeldkwaliteitsplan is. „Er zijn al veel beleidsplannen geweest: Anno Domburg eind ja ren zeventig, een bestemming plan halverwege de jaren tachtig. De Visie Dokburg. Maar kijk eens wat er allemaal gebouwd is! Neem 't Groentje. Daar staat nu een nieuw groot appartementecom plex. Niet in verhouding tot de omgeving; Domburg geen pret park. Wij willen geen grootsteed se fratsen. De balans lijkt te ver dwijnen. Daardoor komt de oude Domburger in de knel." „De jurkjes zijn wel toppers," vertelt bestuurslid Denise Rut ten van de Stichting Kleding- bank Zeeland. De Kledingbank houdt zaterdag haar vierde stuntverkoop van tweedehands kleding op de Markt in Middel burg. Twaalf kraampjes bieden een uiteenlopend aanbod aan kle ding; van vesten en t-shirts tot kinderkleding, riemen en jas sen. Alles tussen de één en drie euro. Van de opbrengst kan de Kledingbank weer nieuwe sok ken en ondergoed kopen. De Kledingbank heeft inmiddels tussen de tweeduizend en drie duizend klanten, schat Denise. „En dat aantal loopt steeds ver der op. De behoefte groeit he laas." Een knalgele tuktuk, met op schrift Kledingbank, maakt gra tis ritjes. „Een soort korte sight seeing-tochtjes. Dat is gelijk ook reclame voor ons", glim lacht Denise. „Zo'n twintig vrij willigers werken mee aan de verkoop. Per kraam zo'n drie en een stuk of vijf in de logistiek. Die brengen de dozen met kle ding en ruimen alles weer op." In totaal is er zaterdag voor 1800 euro verkocht. „Dat is meer dan vorig jaar. Opvallend, want door de warmte waren er minder mensen dan afgelopen jaar. Zeker in de middag was het niet erg druk meer." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD BAZAAR GRIJPSKERKE maandag 29 augustus 2016 De bewoners van Domburg ra ken steeds verder in de knel, meent Stichting Leefbaarheid Kom Domburg. Wonen in het oude stadshart wordt steeds las tiger. Verkeersdrukte door op rukkend toerisme en uitbrei dingsplannen zijn een bron van zorg voor de Stichting. Annemarie Zevenbergen Domburg David Wisse Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Annemarie Zevenbergen Middelburg MIDDELBURG Bingo bij Bastion begint weer De zomerstop is voorbij en daarom houdt activiteiten vereniging Het Basti on op zaterdag 3 september weer een bingo. Deze start om 14.30 uur en de deuren zijn geopend vanaf 13.45 uur. De kos ten bedragen 5 eu ro per persoon. On der deze 5 euro val len acht ronden bin go, een lot voor de loterij en twee kop jes koffie of thee. MIDDELBURG Wandeltocht door park Toorenvliet IVN Walcheren houdt zaterdag 3 september een ex cursie door het park Toorenvliet in Mid delburg. De wandeltocht duurt ongeveer twee uur en begint om 13.30 uur bij de hoofdingang van het park aan de Kou- dekerkseweg. GOES Chocolade eten met aandacht Diëtist Esmeralda Hübner houdt vrij dag de workshop 'Mindful chocolade eten'. Voor iedereen die met meer aandacht wil leren eten en wil afvallen. Door deze workshop leren deelnemers met meer aandacht te eten waardoor het meer voldoening en verzadiging zal ge ven, zodat je minder eet. De workshop vindt plaats op twee ver schillende data. Vrij dag 2 september van 9.30 uur tot 11.30 uur en vrijdag 25 november 13.30 tot 15.30 uur. De prijs is 18,00 euro per persoon. Meer informatie via e-mail: e.hubner@allevo.nl. GRIJPSKERKE Het dorp stond zaterdag weer in het teken van de jaarlijkse bazaar in en om de Jacob Catsstraat. Tradi tioneel met de verkoop per opbod vanaf een grote kar, de rommelmarkt en tal van (kinder)activiteiten op het trapveld je. Dertig jaar werd de Stichting Bazaar Grijpskerke opge richt om via die bazaar geld bij elkaar te brengen voor de res tauratie van de toenmalige hervormde kerk. Na afronding daarvan ging de opbrengst van het evenement naar een goed doel. Dat werd jaarlijks gekozen. Omdat de kerk inmid dels toch weer herstelwerk behoeft, aan de steunberen en muren aan de noordzijde, wil de stichting dit jaar weer haar financiële steun geven aan de Michaelskerk. foto lex de meester DOMBURG Weststraat, Markt, Ooststraat, Stations straat en Kerk straat, 10.00-21.00 uur - Seizoens- markt GAPINGE Schotsehoek 22, 19.00-21.30 uur- Laatste zomertrai- ning in Mindfulness MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, 10.00 uur- Boerderijbeleving met aansluitend van 12.00-14.00 uur- Picknicken tussen de koeien; Markt, 11.00-17.00 uur- Boeken- en verza- melmarkt; Cinema Middelburg, 18.30 uur-Vertoning 'The man who knew infini ty' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 14.00-15.30 uur- Activiteit 'Vogel van de dag' bij Terra Ma- ris VLISSINGEN Atrium Stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 08.30-12.00 uur- Foto-expositie Moni que Velzeboer 'Van onzeker meisje tot zelfstandige vrouw'; Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)- ouder; Ter Reede, Vredehof laan 370, 14.00 uur-Zonne bloembingo; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaar- straat 106,16.00 uur - Kleutergym; Ci ne Café, Spuikom- weg 3, 20.00-23.00 uur-Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat, 10.00-17.00 uur - Expositie Sabi ne Beckmann ZOUTELANDE Tennisbanen West- kapelseweg, 19.00 uur-Tennisinstuif voor mensen vanaf 18 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19