'Hier zijn de Common Linnets' Franse picknicktafel steelt de show Fabriek monopiles bijna open Nieuwe bestraling ZEELAND 17 Él maandag 29 augustus 2016 The Common Linnets, fotos lex de meester Als zaterdagavond klokslag acht uur de poorten naar het Abdij - plein opengaan, stuiven enkele tientallen mensen naar het po dium. Ze willen niets missen van 'hun' Danny en Ilse. Dat ze een fantastische avond te gemoet gaan, kunnen ze dan al leen nog maar vermoeden. Maar Danny Vera en The Common Lin nets maken de verwachtingen meer dan waar. Terwijl het elders in het land al met bakken uit de hemel komt, is het op het Abdij- plein een zwoele zomeravond. Op het 'B-podium', middenop het plein, brengt singer-songwri ter Peetman alvast de sfeer erin. Dat lukt hem goed, gezien de reac ties. Als even na negenen Danny Vera het hoofdpodium op stapt, verandert het Abdijplein in een rocktempel. De setlist is stevig, energiek. Weinig praten, maar spe len, lijkt het credo. En dat moet de stad gehoord hebben. Al is de zang soms minder goed te ver staan. „Ik stond hier, op dit plein, vlak nadat mijn moeder was over leden", richt Danny Vera zich kort tot zijn publiek. „Toen waren er Horen jullie me nu? Ja? Nou, dan beginnen we gewoon toch opnieuw? Ilse DeLange veel minder mensen dan nu. Jullie komen vast ook voor de Common Linnets. Maar mooi dat het plein nu zo vol is." Dat het geluid niet helemaal jo fel is, blijkt ook als The Common Linnets even na half elf opkomen met We don't make the wind blow; het eerste nummer van het meest recente album, II. Ilse DeLange denkt dat het publiek haar niet hoort en legt het nummer stil. Er wordt wat aan knoppen gedraaid en ze roept met Almeloos accent: „Horen jullie me nu? Ja? Nou, dan beginnen we gewoon toch op nieuw? Wel even klappen hè? Kon dig ik onszelf even aan... Hier zijn The Common Linnets..." Het kenschetst de sfeer van het optreden. Relaxed, gemoedelijk. Op sommige momenten zelfs in tiem. Bij tijd en wijle verandert het plein in een gezellige huiska mer. De band sluit akoestisch af met het indrukwekkende Heart of gold van Neil Young. Een overdon derend applaus valt The Common Linnets ten deel. Het publiek waardeerde de avond met een 4,2 op de schaal van 5. Ze zijn met zijn twaalven, zijn al weken bezig met 'picknicken op het Abdijplein' en noemen zich dit jaar de vrolijke druivenpluk kers, Les Vendangeurs heureux. „Kijk maar." Ineke Verhoeven uit Hellevoetsluis pakt haar mo biel. „Onze WhatsAppgroep. Daar stemmen we de ideeën af." Voor wie het niet kent: het Nazomerfes tival zorgt voor picknicktafels en muziek. De deelnemers voor de ei gen picknickmand en aankleding. Dat alles nemen de 'vrolijke drui venplukkers' bloedserieus. „Toen we hadden besloten om de tafel op zijn Frans aan te kleden, zijn we gaan brainstormen", vertelt Ineke. De vrienden zoeken ge schikte kleding en besluiten wat op tafel moet komen. „Ging ie mand naar Frankrijk, dan nam die speciale biertjes mee." Al append bedenken de vrienden om een pa rasol van druivenranken te ma ken. „Dus heb ik gisteren ranken uit onze tuin gehaald." Wat de ta fel bijzonder maakt, is het gevoel voor finesse. Er ligt een accor deon, de wijnflessen hebben spe ciale etiketten en Franse muziek klinkt uit een draadloze speaker. En het eten? Op zijn Frans, zo uit gebreid. „We hebben heerlijke qui ches gebakken." Hoe anderen ook hun best doen, de jury kan er niet omheen en roept ze 's middags uit tot winnaar. Ineke Verhoeven samen met 'haar' vrolijke druivenplukkers aan de picknicktafel Frank Balkenende Rotterdam De Sif Group uit Roermond, marktleider in de fabricage van windmolenfundaties, verwacht eind september, begin oktober zijn nieuwe fabriek in Rotter dam te openen. Windparken op zijn zee zijn hot. De vraag naar zogeheten mo nopiles, stalen buizen die als fun dament fungeren, is enorm geste gen. Windmolenfundaties wor den ook steeds groter, waardoor vervoer over de weg en binnenwa teren ingewikkelder wordt. Sif wilde al een tijdje naar de kust. Lange tijd keek de fabrikant naar het havengebied in Vlissin- gen. Sif had zijn oog laten vallen op de kavel tussen Zalco en de gas- terminal van Vopak. Het bedrijf en havenbedrijf Zeeland Seaports kwamen er echter niet uit, waar op Sif besloot de fabriek op de Tweede Maasvlakte in Rotterdam te bouwen. Daarop kondigde logistiek dienstverlener Verbrugge zijn windtak naar Rotterdam te ver huizen. Sif had het Zeeuwse be drijf gevraagd mee te verkassen om in Rotterdam een 42 hectare grote terminal op te zetten. Ver- brugge kwam dit voorjaar op dat besluit terug, met name omdat de relatie met havenbedrijf Zeeland Seaports sterk is verbeterd. Eerder klaagde topman Martin Verbrug ge over 'stroperige besluitvor ming en een a-commerciële op stelling bij het havenbedrijf. De Bow Terminal in Vlissingen-Oost gaat opslag en transport verzorgen voor activiteiten van Sif Overigens landt er voldoende werk van Sif in de Vlissingse ha ven. De Bow Terminal in Vlissin gen-Oost gaat opslag en transport verzorgen voor activiteiten van Sif. De partijen tekenden daar voor twee weken terug een over eenkomst. De fabriek in Rotterdam wordt een hypermoderne bouwstraat waarin monopiles tot een lengte van 80 meter kunnen worden ge produceerd. Ook worden de fun- datiepalen er meteen van een coa ting voorzien. De coatingfaciliteit heeft de bouw 14 miljoen euro duurder gemaakt. De investering zit nu rond de 85 miljoen euro. Door de hausse in windenergie op zee boert Sif goed. De winst is met 45 procent gestegen naar 22 miljoen, de omzet is ruim verdub beld naar 205 miljoen euro. VLISSINGEN Het Zuidwest Radio therapeutisch Instituut (ZRTI) maakt gebruik van een nieuwe manier van bestralen. Het gaat om Flattening Filter Free (FFF). Deze nieuwe techniek levert een aanzienlijke tijdswinst op bij de stereotactische behandeling van hersentumoren, aldus het ZR TI. Daarbij worden kleine kwaad aardige plekjes in de hersenen be straald met een heel hoge dosis. Het voordeel van de FFF-bundel is dat deze veel sneller kan stralen. Als gevolg hiervan wordt de tijd per bestralingsbehandeling gehal veerd en patiënten hoeven daar door minder lang op de behandel- tafel te liggen. zingt, danst en eet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18