'Bal' OW CULTUUR 13 LUISTERT RADIO Vincent Het zag er gisteren goed uit voor Max, ieder een zegt Max, dus ik zeg ook Max. Zo goed zelfs, dat er een Nederlandse file naar Spa stond, waar Max gistermiddag racete. Hij start te vanaf de tweede plaats, p2, voor de insiders. De verwachtingen waren hooggespannen. Pi was absoluut niet uitgesloten, sterker nog, er waren Nederlanders die overtuigd waren dat hij de Grand Prix ging winnen. Ik noem dat het Rio-syndroom. Ik stond niet in de file, ik ga niet uren stil staan om naar een race te gaan kijken zeg. Ik had de radio. Grand Prix radio, de Formule i-zender. Het is een racestation dat een top dag had, want normaal gesproken, zendt het alleen via internet uit. Gisteren was het, spe ciaal voor alle meegereisde Nederlanders, ook via de ether te ontvangen, op too.o Mhz op de FM-band. Op het circuit had men een zender geïnstalleerd. Of men alle draden goed had weggewerkt, weet ik niet, want in de eerste bocht ging het al fout met Max. Verslaggever Olav Mol: „Max is de enige die begint op Supersofts, dat zijn de snelste ban den, maar je moet wel eerder de pits in om ze te wisselen. Hoo, daar gaat Max, een touché, contact met Raikkönen, die vervolgens Vettel raakt. Max heeft problemen met zijn voorvleu gel. Aiaiai, allebei de Ferrari's zijn er nu al af. Wat een knotsgek begin van deze Grand Prix." Max moest de pits in en kreeg een nieuwe voorvleugel en ook maar gelijk mediums, op die banden houd je het 't langst uit. De Neder landse droom lag nu al in duigen, hij lag op plaats 17. Toen reed Magnussen keihard de bandenstapel in bij Eau Rouge/Raidillion en werd de race stilgelegd. klonk als een zwerm hysterische bijen. Max vocht voor wat hij waard was en eindigde uit eindelijk op P11. Op Pi de bolide van Nico Ros berg. Mol: „Hij heeft een foutloze wedstrijd gereden, dat kunnen we hem niet kwalijk ne men, hij wordt ervoor betaald. Op P2 Ricciar- do, kijk, vuistje uit zijn cockpit, knap gedaan van die Red Bull en op P3 toch weer Lewis Ha milton." Tot diep in de nacht hoorde ik de motoren nog in mijn oren. QUOTE VAN DE DAG Drummer Tamboer overleden Obama schreef brief over Toots Een sexy viskweker uit Zambia, een aandoenlijke veehouder uit Frankrijk, twee gescheiden boeren uit Texas en Canada en een avonturier uit Roemenië; het verse vlees van 'Boer zoekt Vrouw Internationaal'. maandag 29 augustus 2016 Max We reden weer, het geluid van de motoren Reageren: vincent@depersgroep.nl Xess Xava, de zoon van Yo- lanthe en Wesley Sneijder en heeft gesproken. Voor het eerst. En dat eerste woord geeft Wesley stie kem goede hoop op een zonnige voetbaltoekomst. „Bal. Dat zegt toch iets", schrijft hij op twitter. EARTH&FIRE Earth Fire- drummer Ab Tamboer is za terdag op 65-jari- ge leeftijd overle den. Hij speelde ook in bands als Het Goede Doel, Kayak, Sandy Coast en Tee- Seet. Ook speel de hij bij de Ne derlandse versie van Cats en bij Kinderen voor Kinderen. Riks (39), veehouder in Canada Een joviale kerel met een vlotte babbel en humor, deze Riks. Maar als je goed kijkt, zie je het stille verdriet in zijn ogen. Hij heeft al heel wat achter de rug: jongere broer om gekomen, echtscheiding, schuldgevoel omdat zijn 2* *L zoon en dochter op groeien in een gebroken gezin. Het werk is natuur lijk een fijne, permanente afleiding. Maar elke mor gen in je uppie snel een halve bak yoghurt naar binnen lepelen en elke avond een pizza halen bij de plaatselijke super markt - dan zit er verrek te weinig sjeu meer in het bestaan. Het zou zo mooi zijn als hij inderdaad die ene vindt die zijn 'tikker' drie keer laat overslaan. Zodat ze niet meer met z'n drieën naar de kerk rij den zondags, maar met z'n vieren. Als een gezin. Of wie weet wel met zijn vijven, zessen of zevenen. Ooit. Ruimte zat. Olke (51), melkveehouder in Texas Dit is de JR Ewing on der de boeren. Of nee, Bobby natuurlijk, de goedzak van de familie. Kijk maar naar dat open gezicht en die ge zellige lachrimpeltjes. Wel vastberaden om het dit keer goed te doen. In zijn huwelijk nam hij namelijk iets te veel voor lief. Hij praat nu een- maal niet zo makkelijk over ge voelens en emoties. Daar ligt dus een uitdaging voor een vrouw. De beloning is groot. Je krijgt niet al leen een boer en 1.400 koeien, ook een zwem bad, een Texaanse bar becue op z'n tijd, drie knappe stiefkinderen, veel ruimte én een druk ke sociale agenda. Olke zit er niet al leen, zijn ouders en zeven broers en zussen emi greerden der tig jaar gele den ook naar T exas. Wie volgt Mare TROOST President Oba ma heeft zijn me deleven met de dood van Toots Thielemans geuit in een brief aan de weduwe. „Moge de mu ziek van Toots je troost bieden", schreef hij. Thie lemans is zater dag begraven. I naar Zambia? Angela de Jong Herman (24), veehouder in Frankrijk. Ach gos, dit is echt zo'n boer waar Boer zoekt Vrouw voor is bedoeld. Deze jongen heeft een zetje (of be ter, flinke duw) nodig om aan de vrouw te ko men. Je ziet het niet meteen aan hem, maar hij is nogal onze ker. Volgens zijn moe der voelt hij zich niet stoer genoeg om ach ter de vrouwen aan te gaan. Een keertje lek ker zoenen met een meisje zou waarschijn lijk al wonderen doen. Wat Herman zich niet genoeg realiseert, is David (27), varkenshouder in Roemenië Als deze man ooit net zo enthousiast praat over een vrouw als over het kweken van gewassen en het verbouwen van zijn varkensschuur, dan zit ze geramd. Zelfs in het schizofrene Roemenië, waar het ene moment paard en wagen het ver keer ophouden, ter wijl verderop iemand heel hip aan het aquaboarden is. De ze David (op zijn En gels uitgesproken als Deevid) heeft er al vijf jaar opzitten als boer in Duitsland. dat hij op het verove- ringsvlak een flinke troef achter de hand heeft: hij kan bakken als Rudolph van Veen. Het schijnt dat ze hem bij Heel Holland Bakt niet wilden hebben, omdat zijn cheeseca kes té goed zijn. Zijn andere hobby is fana tiek koperblazen bij de plaatselijke harmonie. Inderdaad, dat gaat er wat minder makkelijk in dan versgebakken taart. Dus snel door naar de andere plus punten: daar in die boerderij aan de Loire, met lavendelblauwe lui ken en geraniums voor de ramen, ver- Een meisje vinden, is erbij ingeschoten. Geen tijd voor, want deze man is de beli chaming van het woord workaholic. Maar als hij heel eer lijk is, durft hij ook niet zo goed sinds keer je in een perma nente vakantiesfeer. En dan gaat de boer ook nog eens elke morgen vers stok brood voor je halen. de dood van zijn moe der zeven jaar gele den. Iemand van wie je veel houdt ook weer kwijtraken - hij weet inmiddels hoe dat voelt. Deze boer wil je toch beetpak ken en nooit meer loslaten? Maar wees wel voorbe reid op Ik Ver- frek-achtige toestan den op die ruïne in Roemenië. FOTO'S KRO-NCRV/ LINELLE DEUNK Mare (37), viskweker in Zambia Als er één boer is om studie, fami lie, vriendinnen, werk en wat dan ook in Nederland voor achter te la ten, dan is dit hem. Mare heeft al les. Turft u mee? Hij ziet er fantas tisch uit (die ogen!). Hij is slim (stu deerde in Wageningen). Hij straalt iets mysterieus uit waar alle vrou wen knikkende knieën van krijgen. Hij woont alleraardigst met het Kari- bameer in zijn achtertuin. Hij heeft geen moeder nodig om zijn dagelijk se prak te koken, dat kan hij prima zelf. En hij heeft wat van de wereld gezien. Tijd om weer even bij zin nen te komen. Deze man is behalve alles hierboven natuurlijk óók een eigenwijs baasje. Hij weet precies wat hij wil met die viskwekerij en daar moet hij zo snel mogelijk naar toe. En, dat merk je aan alles, hij is een perfec tionist. Hij focust lou ter op wat beter kan en moet. Hoe zorg je als vrouw dan dat het gaat werken met hem? Simpel. Laat hem met de visjes klooien en bouw zo snel moge lijk een le ven voor jezelf op daar in Zambia. Hoe gaat het nu verder? Dames hebben twee weken de tijd om te schrijven, daarna worden alle vijf gevolgd en in 2017 te zien op tv. Meer informatie: boerzoekt- vrouw.kro-ncrv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14