Dubai, Oman Abu Dhabi (stip] 11 Halina 8 dagen per Costa neoRivièra**** f un je het zien?' Geschrokken wendt de mollige vrouw haar blik af. Meewarig schud ik mijn hoofd. Beschaamd kijkt ze naar haar even dikke doch ter in korte broek die nu angstig naar de grond staart. „Jezus!" sis ik binnensmonds. Ik weet niet op wie ik bozer ben, op de starende zeekoeien die traag voorbijzeilen op de loopband van de luchthaven, en mij het gevoel geven dat ik een attractie ben, of op mezelf omdat ik geen controle heb over mijn emoties. Vijf minu ten eerder rekende ik een veel te dure aftersun met nutteloze glit ters af, toen de man achter mij in de rij vroeg: „Ga je nou weer al leen op vakantie?" Ik schudde mijn hoofd: „Nee hoor", stamelde ik dommig. „Gelukkig, ik begon al medelij den met je te krijgen." Gegeneerd kijk ik naar de kas sierster die mijn boardingpass aan neemt. „In je eentje, daar is niks mis mee hoor!" troost zij mij. Ik knap uit elkaar van woede. Nog een paar uur en ik ben in het buitenland. In de hak van Italië. Ik ga kilo's pasta naar binnen wer ken en mijn bleke huid laten brui nen door de felle zon. Nee, niet al leen nee, maar wel onherkenbaar. Tijdens mijn research is me ver zekerd dat maar weinig Neder landse toeristen de hak halen. „Die blijven steken in Toscane", zo werd mij uitgelegd. „Britten voornamelijk, ja, en Duitsers na tuurlijk..." Prima, want die hebben geen idee wie ik ben. Maar goed, als ik echt undercover had willen zijn, dan was ik in de zomer beter bin nen gebleven en had ik mijn va kantie in oktober geboekt, naar een bestemming als Alaska of ge- Liever de blikken van mensen met kaartjes in de hand, dan al dat onbetaalde staren zellig Groenland. Een omslagdoek met capuchon, plus nieuwe zonne bril, moeten me beschermen te gen de landgenoot met doorzet tingsvermogen die de hak van Ita lië wel haalt. In het vliegtuig lees ik in de Vanity Fair dat Bill Cosby's verho ren over zijn seksleven toch open baar mogen worden gemaakt. De rechter oordeelde dat, gezien zijn publieke beroep, het volk recht heeft op die informatie. Door zelf het podium op te lopen, accep teert hij de beperking van zijn aanspraak op privacy. Zo is het natuurlijk ook maar weer. Niemand treft blaam be halve ikzelf. „Bent u lekker naar me aan het kijken?" zou ik zonder enige ironie moe ten vragen aan de amoebe die naast me zit. „Geniet er van hé, ik heb er immers zelf voor gekozen om door het leven te gaan als een aap in een dierentuin." Twee duimen om hoog plus olijke glimlach. „Fotoo tje erbij?" In plaats daarvan trek ik chagrij-1 nig mijn hoodie over mijn hoofd. „Het halve vliegtuig zit vol Neder landers, die worden toch direct in die hak afgeleverd?" appt mijn met zwarte pet vermomde reisge noot vanuit een andere rij, voor het opstijgen. Als het vliegtuig begint te dalen, is de lucht strakblauw, de zee tur quoise en de stranden onder ons wit. Terwijl de passagiers opgeto gen babbelen in afwachting van hun welverdiende vakantie, ver lang ik terug naar de donkere krochten van een of ander theater. Liever de blikken van mensen met ticketjes in de hand, dan al dat onbetaal de staren. Op het toneel hoef ik me niet te verstop pen, daar ben ik mezelf niet en daarom des te meer. Mijn hart is een kijk doos, daar is geen ontko men aan. Costa Superstunt, nu v.a. -- U^zy Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Exclusief in Nederland! Incl. vliegreis per eigen Stip-charter en transfers 8-daagse cruise per 4* Costa neoRivièra o.b.v. volpension Beperkte beschikbaarheid voor deze tarieven Stip reisleiding aan boord 11 of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) V reizen enlJ maandag 29 augustus 2016 Gestaar Zalig, vakantie. Jammer dat ik geen boerka heb ingepakt. Winter voordee Maak nu absurd voordelig een luxe cruise langs de sprookjes achtige Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook voert de route langs het mooie Sir Bani Yas Island, een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand samen gaan. De elegante Costa neoRivièra is een luxe cruiseschip dat van alle gemakken is voorzien. Het biedt o.a. 3 restaurants, 6 bars, een wellness center, zwembad, boetiekjes en een theater. Profiteer nu van deze waanzinnige prijzen! Kijk en vergelijk gerust, deze cruise is nergens voordeliger te boeken. Gegarandeerd vertrek! dec. v.a. 839* jan. v.a. 794** •o.b.v. buitenhut classic feb. v.a. 699 mrt. v.a. 699 "o.b.v. binnenhut premium zie stipreizen.nl/crcndb stipreizen.n 1 I Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR l SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12