1 nog een keer doen Rechters zetten streep 8 NI PREMIERSCHAP DERDE TERMIJN A ÊC^KfinPIPnEAL NLT AANBIEDINGEN ALLEEN l^JftUUrJtufcML.NLj dit weekend geldig Nu slechts €19,95 Nu slechts €5,95 599,95 83% 500,- Nu slechts €99,95 Nieuw: Achteraf betalen! flPberPay (VfKEUR (©)"IETIEVRE°E"7GELOTEM0 r rijdag komt het ho ge woord eruit: par tijvoorzitter Hen ry Keizer mag het persbericht ver spreiden. Terwijl Mark Rutte vrij dagmiddag arriveert in slot Mese- berg voor een informele bijeen komst met Angela Merkel, laat de partijvoorzitter ronkend weten: „Mark Rutte is voor ons de absolute droomkandidaat, we zijn blij dat de ze 'once in a lifetime kandidaat' be reid is voor ons de lijst aan te voe ren" Tot dit weekend veinst Mark Rut te dat het geen gelopen race is. Op 12 augustus zegt hij daarover op zijn eerste persconferentie na zijn zomer vakantie: „Ik zit nog midden in dat proces." Tegen politieke intimi heeft Keizer wel eens gezegd dat hij de man is die het slechte nieuws aan aartspositivo Rutte moet vertellen als de partij hem zat is. Keizer: „Het is net als met melk: dan kijk ik on der dat pak naar de houdbaarheids datum." Formaliteit Op donderdag 18 augustus is het zo ver en ontmoeten de twee mannen elkaar die samen uitmaken of Rutte doorgaat als lijsttrekker. Het zijn WD-partijvoorzitter Henry Keizer en Mark Rutte zelf. Ze zien elkaar 's ochtends in het Catshuis. Rutte Het gesprek is een formaliteit. Voorzitter Keizer is dolblij met de stap van van Rutte geeft aan dat het hem fantastisch lijkt nog een derde kabinet aan te voeren en de WD-lijst te trekken. Het herengesprek is een formaliteit, ze pakken elkaar beet als het hoge woord eruit is. Keizer toont zich dol gelukkig met de stap van Rutte. In het weekend van 20 augustus wordt de rest van de WD-top in Frankrijk geïnformeerd. Het kern team van de liberalen reist af naar het plaatsje Goult in de Provence. Ze rijden met hun auto's de berg op naar het pittoresk gelegen landhuis van het prominente WD-lid en start-upinvesteerder Ben Ver- waaijen, die er iedere zomer de libe rale top ontvangt. Fractievoorzitter Halbe Zijlstra, vice-fractievoozitter Tamara van Ark, senaatsfractievoor zitter Annemarie Jorritsma, Keizer en Rutte. De horloges worden gelijk gezet voor de start van een span nend politiek jaar. Om de verwachtingen bij de num mer twee op de oude lijst te tempe ren, heeft Rutte het ruim voor de zo mer al verteld aan Edith Schippers. Doorslaggevend is voor hem de deal die hij als EU-voorzitter met de Turkse president Erdogan heeft ge maakt over de vluchtelingen. Daar komt bij dat de economische ont wikkelingen al ruim een jaar de goe de kant opgaan. Het zou raar zijn niet nog een keer de lijst te trekken. Bovendien: hij heeft er gewoon zin in, zegt hij tegen Schippers. Het lijkt hem fantastisch een derde kabi net aan te voeren. Die mededeling geeft Schippers een paar maanden De rechters noemen het verbod 'een ernstige, en duidelijk illega le schending van fundamentele vrijheden, de vrijheid van religie en individuele vrijheden'. Het be trof een proefproces dat is aange spannen door de Franse Liga voor de Mensenrechten. In meer dan dertig andere Franse gemeenten zijn vergelijkbare ver boden ingesteld. Die blijven voor alsnog gehandhaafd. De kwestie ligt zeer gevoelig in Frankrijk. Na de terreuraanslag in Nice, waar een Tunesiër op 14 juli 84 mensen doodreed met een vrachtwagen, en de jihadisti- sche moord op een bejaarde pries ter in Normandië, besloot een aantal burgemeesters tot het ver bieden van de boerkini. Dit isla mitische kledingstuk, dat het lichaam en de haren geheel be dekt, zou niet stroken met het se culiere karakter van Frankrijk. Vanaf slechts €39,95 Nu slechts 34,95 zaterdag 27 augustus 2016 Groothoek- en Macrolens voor Canon, Nikon en andere merken camera's Brengt objecten dichterbij en legt ieder detail perfect vast Geschikt voor de Nikon (52mm), Canon (58mm) en andere camera's met deze lensmatentie Adviesprijs Korting U I 99,95 80% €80,- Set van 2 Barbecue-, Grill- of Ovenmatten Vlees en ander voedsel valt niet meer tussen de grill Voorzien van non-stick laag; voedsel blijft niet kleven Voedsel wordt perfect gegrilld, net zoals normaal Adviesprijs Korting U bespaart: 24,95 76% €19,- 260-delige Gereedschapstrolley van Wolfgang Germany Zeer goed gevuld; in één keer al het gereedschap datje nodig hebt In 4 lagen overzichtelijk gerangschikt in een stevige aluminium koffer Gereedschappen zijn gemaakt van hoogwaardig Chroom-Vanadium staal Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Rutte wil zijn kunstje Jan Hoedeman Den Haag De Franse Raad van State heeft een voorlopige streep ge zet door het boerkiniverbod in het plaatsje Villeneuve-Loubet. Tot vreugde van twee Neder landse boerkinidraagsters aan de Franse kust. Mark van Assen Cyril Rosman Fréjus Pootjebaden in boerkini. FOTO FETHI BELAID/AFP korting Prachtige Vintage Vloerkleden in 4 verschillende maten Beschikbaar in 8 verschillende designs Met prachtige retro vintage design, zeer trendy Met vakmanschap geproduceerd, gaat levenslang mee Eenvoudig te reinigen met de stofzuiger Nieuwe voorraad meer modellen!!! Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 60% €60,- Schitterende extra grote Japanse Bonsai bomen XL formaat; leveringshoogte maar liefst 55-65 cm! Geeft je interieur direct een stuk meer glans Vereist zeer weinig onderhoud GRATIS verzending Adviesprijs 129,95 Korting 73% U bespaart: 95,- korting Canon korting korting korting WOLFGANG OC GERMANY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8