Baeckermat zoekt uitbreiding M Eerste wandeling langs werk uitbreiding 't Zwin ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Na verschillende wisselingen zijn alle units Schuttershof nu weer bezet Vorig jaar vierde winkelcentrum Schuttershof bij de Terneuzense binnenstad het eerste lustrum. Zorgen over leegstand zijn er niet. Wel over bereikbaarheid. Het is niet aanlokkelijk om naar de Kop te lopen, zoals die er nu bij ligt met het Schuttershofgebied en de Kennedylaan, waar half septem ber wordt begonnen met de bouw van een nieuw winkelcentrum. Er is een klankbordgroep met belang hebbenden, stedebouwkundigen en raadsleden gevormd, die zich over de aankleding en de loop van die verbinding buigt. Vastgoedondernemer Bergsma begrijpt niets van het gemeentelij ke beleid. Want pas als de Kop van de Noordstraat is ingevuld, is die verbinding van belang. Bergs ma: „Geef dus prioriteit aan de in vulling van de Kop. Ik zeg niet dat de verbinding niet ooit zou moe ten worden verbeterd, maar wel dat de volgorde nu verkeerd is. Het is immers niet aanlokkelijk om naar de Kop te lopen, zoals die er nu bij ligt." In het kader van de aanleg van een aantrekkelijke verbinding den ken verkeersdeskundigen ook aan afsluiting van de Schuttershofweg (voetgangersgebied) en omleiding van het verkeer via de achterlig gende Verlengde Van Steenbergen laan. Dat, in combinatie met de aanleg van een waterpartij in de 'parkeerput' voor het Schutters hof. Bergsma: „Dat consumenten straks in groten getale te voet zul len gaan in plaats van met de auto is een illusie." Volgens hem is de looproute eenvoudigweg te lang voor de voetganger. En de 'parkeer put' heeft een belangrijke functie voor het hele winkelgebied. oals over alle projec ten in Terneuzen werd ook over de bouw van het Schuttershofcom plex aan de zuid rand van het stadscentrum van Terneuzen jarenlang gepalaverd. Toen het immense gebouw aan de Schuttershofweg in 2009 uit eindelijk verrees, deinsden Ter- neuzenaren aanvankelijk terug: het appartementencomplex annex winkelcentrum had veel weg van zo'n typische betonkolos in het voormalige Oostblok. Er werden 88 appartementen in gevestigd, met op de begane grond 5.100 vierkante meter win kels (12), een kapsalon, een brasse rie en daaronder ruim tweehon derd parkeerplaatsen. Timo Bergsma van Ultimo Vast goed Winkelvastgoed Schutters hofcomplex: „Er zijn de afgelopen jaren inderdaad een aantal muta ties geweest, maar we zitten nu weer helemaal vol. De laatste unit wordt nu ingenomen door Maison Monique met Rivièra Maison, een zaak in meubels en accessoires. Het aanbod is nu uiterst geva rieerd en op niveau. Dat mag ook wel want de ondernemers hebben alles bij elkaar voor miljoenen geïnvesteerd." Maison Monique opent overigens vandaag de deu ren. Maar zorgen zijn er, ondanks de positieve ontwikkelingen, nog vol doende. Er worden immers plan nen ontwikkeld voor een goede, rechtstreekse verbinding van ener zijds de Kop van de Noordstraat RETRANCHEMENT In 't Zwin vindt morgen, zondag, de eerste wandeling plaats langs de wer ken ter uitbreiding van het na tuurgebied. De 'werfwandeling', zoals die in goed Vlaams wordt genoemd, begint om 10.00 uur in het Zwin infocentrum aan de Gerrit van Hoeckestraat 2 in Retranche- ment. Het doel is geïnteresseer den kennis te laten maken met het Zwin-project, zoals dat de af gelopen jaren ook is gebeurd in natuur- en recreatieproject Wa- terdunen bij Breskens. Afgelopen week is het officiële startschot gegeven voor de uit breiding van 't Zwin. Aan de zuidkant van het huidige, 213 hec tare grote natuurgebied komt er 120 hectare bij. Het project moet er onder meer voor zorgen dat 't Zwin minder snel verzandt. De werkzaamheden duren tot in 2019. Esther Baecke, die met haar zus Ju dith het bedrijf uitbaat, kan er vrij dag nog niet al te veel over zeg gen. De plannen verkeren volgens haar nog in een beginfase. De ver plaatsing van het parkeerterrein heeft de hoogste prioriteit, omdat het het huidige aantal parkeer plaatsen (plusminus veertig) te klein is. Dat moeten er 120 a 130 worden. Een idee is verder het ter ras groter te maken. Een onderdeel van de plannen is ook het boerenbedrijf achter het restaurant te verplaatsen naar de overzijde van de weg. Niet te genover het restaurant, maar iets daarvandaan. Dat vereist een zorgvuldige pro cedure. Het college van B en W van Terneuzen heeft daarom be sloten het verzoek van De Baecker mat 'in breder verband' op te pak ken via een werk- en klankbord groep. Boerderijrestaurant De Baecker mat is rond 2000 ontstaan uit het boerenbedrijf van de familie Bae cke. De grondgedachte is (en is al tijd geweest) een combinatie te bieden van landbouw, natuur en horeca. De formule van De Baeckermat bleek na de opening van het res taurant al snel een succes en is dat nog altijd. zaterdag 27 augustus 2016 Succes na aarzelende startfase Boven het winkelcentrum bevinden zich negentig koop- en huurappartementen. De winkels beslaan de hele begane grond. Timo Bergsma, Ultimo Vastgoed Wout Bareman Vanuit de garage voeren roltrappen van en naar het winkelcen trum. In de garage twee uur gratis parkeren, fotoscamileschelstraete Boerderijrestaurant- en winkel De Baeckermat bij Westdorpe wil uitbreiden. Hiervoor is een aanvraag ingediend bij de ge meente Terneuzen. Harmen van der Werf Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80