Barbara van Doornum Andrea Meijer It kk BEVELANDEN EN THOLEN 11 Goes en Kapelle krijgen een nieuwe raadsgriffier. Toevallig twee vrouwen, allebei nog relatief jong. Wat trekt hen in de baan met op het eerste gezicht een wat 'stoffig' imago? Wat is een raadsgriffier NIEUWE RAADSGRIFFIERS democratische proces te zitten Het is mooi om zo dicht op het „Mijn docent bestuurskunde zei altijd: 'als je de democratie wil begrijpen, moet je bij een lokale overheid gaan werken. Dat is altijd door mijn hoofd blijven spoken en dit is een uitgelezen mogelijkheid. Bovendien zijn er weinig vacatu res als deze." „Ik ben nog redelijk onbekend met de lokale po litiek, maar het is mooi om zo dicht op het demo cratische proces te zitten. Als griffier sta je apart, maar toch ook vrij hoog in de ambtelijke organisa tie. Het geeft verdieping en verbreding." 3 Hoe bereid je je voor op je nieuwe baan? „Ik heb allerlei publicaties, rapportages en boekjes gelezen, met name over het aspect integriteit. Daar heb ik ook met mijn voorganger Hans Scherpenzeel over gesproken. En ik volg Binnenlands Be stuur (een online tijdschrift voor ambte naren en bestuurders, red). Via internet heb ik meegeluisterd met de laatste raadsvergadering voor het reces, waar in ik werd benoemd." „Raadslidmaatschap kost veel tijd, voor al door het lezen van stukken en voor bereiden van vergaderingen. Maar hoe zorg je dat er wat meer tijd is voor de volksvertegenwoordigende rol? Dat vind ik interessant. Net als burgerini tiatieven, hoe ga je daar mee om?" „Flexibiliteit en onafhankelijk heid. Je moet een SGP'er net zo goed kunnen helpen als een WD' er. En je moet communicatief vaar dig zijn, want je 'coacht' een groep mensen." „Nee, de drive om voor de camera mijn mening te verkondigen heb ik niet. Dit past prima bij me, mijn plezier is om van een af standje te kijken hoe mijn voorbereidende werk wordt uitgevoerd." Waarom wil je griffier worden? „Omdat het de leuk ste functie in het gemeentehuis is! Griffier worden van een gemeenteraad is voor mij een logische stap aangezien ik al vanaf 2003 in het vak zit. Na raads adviseur en plaatsvervangend griffier had ik al een tijdje behoefte aan de stap naar griffiers functie." „Véél. Onze democratie is voor mij van grote waarde. Dat ik daaraan mag bijdragen door vanuit een onafhankelijke positie elke partij te ondersteunen geeft mij voldoening." 3 Hoe bereid je je voor op je nieuwe baan? „Ik heb wat huiswerk gekregen van de burge meester. Dat ga ik in ieder geval bekijken. Ge lukkig is de huidige griffier nog twee maan den in dienst om het werk over te dragen." 4 Wat vind je belangrijk als raadsgriffier? „Het is nu lastig te bepalen of ik iets wil ver anderen. Ongetwijfeld zal mijn werkerva ring uit Oud-Beijerland en de GR Drechtste- den helpen om naar de werkwijze van mijn nieuwe raad te kijken." „Voor mij: flexibiliteit, integriteit, goede com municatieve vaardigheden, inlevingsvermo gen en sterk in je schoenen staan. Niet ieder een heeft hetzelfde belang binnen een ge meente en dan kan het soms knetteren." „Op dit moment heb ik daar geen ideeën over. De stap naar een zelfstandige griffiersfunctie is een voldoende leuke uitdaging!" Griffier worden is voor mij een logische stap, omdat ik al vanaf 2003 in het vak zit zaterdag 27 augustus 2016 In dienst van de democratie door Luc Oggel en Willem Adriaansens Barbara van Doornum (35) uit Vlissingen gaat per 1 september in Goes aan de slag. Ze werkte tot voor kort bij de provincie Zeeland als bestuursadvi- seur van gedeputeerde Carla Schönknecht De griffier vormt samen met de gemeentesecretaris/alge meen directeur (en eventuele andere directeuren) de top van de gemeentelijke organisatie. De griffier heeft daarbinnen een bijzondere onafhankelijke en eindverantwoordelijke posi tie met rechtstreekse verant woording aan de gemeenteraad en staat aan het hoofd van de griffie. De kern van de functie van de griffier bestaat uit het onder steunen en adviseren van de ge meenteraad, de raadsleden, de raadscommissies en de raads fracties bij hun volksvertegen woordigende, kaderstellende en controlerende rol. De functie van raadsgriffier is per 7 maart 2002 in het le ven geroepen met het van kracht worden van de Wet dua< lisering gemeentebestuur. Sinds 7 maart 2003 bestaat er een Vereniging van Griffiers. (bron: Wikipedia) Barbara van Doornum foto Ruben Oreel 1 Waarom wil je griffier worden? 2 Wat heb je met lokale politiek? 4 Wat vind je belangrijk als raadsgrif fier? 5 Welke eigenschappen komen van pas bij het werk als raadsgrif fier? 6 Heb je nog andere politieke ambi ties? Misschien ooit burgemeester worden? Andrea Meijer (40) uit Noordgouwe gaat per 1 no vember in Kapelle aan de slag. Ze werkt tot die tijd als raadsadviseur van de Drechtraad, een functie die ze tot vorig jaar in Oud-Beijerland vervulde. 2 Wat heb je met lokale politiek? 5 Welke eigenschappen komen van pas bij het werk als raadsgriffier? 6 Heb je nog andere politieke ambities? Misschien ooit burgemeester worden? —Andrea Meijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76