Zeeland verdient meer \t Renesse de film trekt 60.000 kijkers 12 rennertjes in Zierikzee 2 ZEELAND KOEIENOVERSTEEKPLAATS Rijst Melkveehouders in Nieuwerkerk moeten van het waterschap een oversteekplaats voor koeien afbreken. „Het is kinderachtig geneuzel." Commentaar De Tweede Kamerfractie van de PvdA mort. Ze vindt dat de regering Zeeland in de kou laat staan, nu ze de adviezen van de commissie Balkenende vrijwel allemaal negeert. Daarom voert de fractie druk uit op de eigen ministers om Zee land toch te helpen. Komt het kabinet dan nog steeds niet over de brug, dan dreigt de PvdA-fractie met een motie. De PvdA heeft een punt. In het debat over de gedwongen split sing van energiebedrijf Delta heeft de PvdA voorgesteld een com missie in te stellen die onderzoekt hoe de Zeeuwse economie kan worden versterkt. Dat voorstel kreeg niet alleen van links tot rechts steun in de Tweede Kamer, het werd ook omarmd door mi nister Henk Kamp van Economische Zaken. Het werd een zware commissie met Zeeuw en oud-premier Jan Peter Balkenende als voorzitter. Als een commissie van dergelijke statuur wordt aange steld, mag ervan worden uitgegaan dat de adviezen niet zomaar terzijde worden gelegd. Daar past wel een kanttekening bij die Zeeland zich moet aan trekken. Met het jarenlange felle verzet van Delta tegen de split sing heeft het bedrijf geen vrienden gemaakt in Den Haag. Dat sentiment wordt er niet beter op doordat Delta nog steeds proce deert. Niet tactisch als het kabinet moet bijspringen om de kwak kelende kerncentrale te redden. Ook maakt het geen sterke indruk dat één van de adviezen van Balkenende - een bèta college in sa menwerking met de TU Eindhoven - niet wordt gedragen door die universiteit. Zeeland moet daarom meer doordacht en meer eens gezind Den Haag duidelijk maken wat het wil. Van het kabinet mag - na de ruimhartige steun aan Limburg en Groningen - een toeschietelijker houding worden verwacht. Zeeland moet meer doordacht en meer eensgezind Den Haag duidelijk maken wat het wil ZIERIKZEE Aan de Dikke Banden race, voorafgaand aan de Wieler ronde van Zierikzee, hebben giste ren twaalf kinderen meegedaan. Vorig jaar trok de race nog veertig deelnemers. De organisatie wijt de terugloop aan het mooie weer. Er konden twee races worden ge houden. Almanak Opeens springt de mobiele steun en toeverlaat op zwart. In de iPhone is geen beweging meer te krijgen. 'Was de batte rij nog wel goed opgeladen?', is het eerste dat je je afvraagt. Ook aan het net geeft het appa raat echter geen teken van le- ven. Hij was flink nat gewor den. Zou dat het dan zijn? Een jongere collega weet raad. 'Stop dat ding een dagje in een kom rijst'. En jawel, een wonder ge schiedt. De iPhone herleeft. Zelfs hightech kan niet zonder een simpel kommetje rijst. RENESSE Zeehonden op strand uitgezet Aso-shoppers op Facebook GOES/KAPELLE Jonge vrouwen als raadsgriffier Bij de jongsten wonnen Nikita Walrave en Maik Taselaar. Bij de io-plussers werd Rob Kasteleijn de winnaar. De races werden ge start door kinderburgemeester Noa Dekkers. Dikke Bandenrace en Wielerronde zijn onderdeel van de Zierikzeese Havendagen. Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €49,50 Bofkonten zijn het, de koeien van melkveehouderij Van de San- de in Nieuwerkerk. Ze r~Z Ondanks alle commotie die Renes se veroorzaakte, heeft de film in zeven weken bijna 60.000 bezoe kers naar de bioscoop getrokken. De film is daarmee niet zo'n kijk cijferkanon geworden als Michiel de Ruyter. Maar het bezoekersaan tal lijkt ook niet tegen te vallen. In het verhaal draait het om Bas, die de as van zijn opa moet uit strooien in Renesse. Zijn grootva der gaf hem nog een laatste advies voor hij overleed: „Wacht niet met vrouwen versieren." Wat volgt is 'één grote zon-, zee en seksparade die alle fatsoensgren zen negeert', aldus de regisseur. En daar zat burgemeester Ge rard Rabelink nou net niet op te wachten, want die doet al jaren zijn best om van het imago van Renesse als feestparadijs voor jon geren af te komen. Ook de recensies waren niet be paald positief. 'Plat', 'slordig' en 'neerbuigend' werd Renesse ge noemd. Maar de film was dan ook bedoeld voor jongeren van 15 tot 25 jaar en die lieten zich niet weer houden van een bioscoopbezoek. De film is nu niet meer te zien in de bioscopen. Over een aantal maanden komt de dvd uit. mogen eten wanneer ze willen, worden ge molken wanneer zij dat nodig vinden en kunnen naar bui ten wanneer zij daar zin in hebben. Alleen niet meer zaterdag 27 augustus 2016 li Tip? redactie@pzc.nl De gewone zeehonden zee honden Molly en Caatje krij gen hun vrijheid terug. De af gelopen maanden zijn ze verzorgd in de zeehonden opvang A Seal in Stellen dam. Ze waren als huiler (baby zonder moeder) bin nengebracht. De dieren wor den vandaag losgelaten op het strand van Renesse. Dat gebeurt om 14.00 uur ter hoogte van paviljoen De Haven van Renesse. Pu bliek wordt verzocht achter de afzetting te blijven. MIDDELHARNIS De eigenares van de DA-drogisterij in Op d'n Diek in Middelharnis heeft een foto van drie meiden op Facebook gezet. „We vin den het gezellig als jullie ko men shoppen en helpen jul lie graag aan lipstick voor je moeder, maar we vinden het niet zo aardig dat...).We horen graag wie jullie zijn zodat we een en ander kun nen regelen." De gezichten van de drie zijn onherken baar gemaakt. De meiden gebruikten parfums, lip stick, make-up en haarbor stels in de winkel. Op 1 september begint Bar bara van Doornum in Goes als nieuwe raadsgriffier. Twee maanden later treedt Andrea Meijer in dienst in de zelfde functie bij buurge meente Kapelle. Waarom kiezen twee jonge vrouwen (35 en 40) voor een baan met een wat stoffig imago? FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 06 11 70 5615 Openingstijden: OPEN TOT 9 OKTOBER: vr., za. en zondag www.restaurantkatsekaai.nl Koe mag niet naar overkant Wendy Wagenmakers Nieuwerkerk Koeienoversteekplaats. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Elodie Kint Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65