Lunders onder record Harmes Kers op de taart voor Van Zandbeek ZEELAND 21 Vanaf de start liet Lunders er geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste was en hij liep de gehele race souverein aan kop. Daar kon Martijn de Kok uit Heinkenszand niets aan veranderen. De nummer twee van de Halve van Westen- schouwen van vorige week had nog even steun van Robbert Meeuwse, Franklin van Anrooy en Jan-Willem Roelse, maar het gat met de koploper werd alleen maar groter. „Ik vond het een mooi par koers", liet de Belg na afloop we ten. „Na mijn blessure ben ik weer op de goede weg." De Kok gaf op de meet 51 secon den toe, maar hield wel Meeuwse en Van Anrooy achter zich. Bij de vrouwen voerde Natalie Slabbekoorn aanvankelijk het veld aan. Halverwege werd ze voorbij gestoken door Martje van Dix hoorn. De atlete van AV'56 uit Goes won in 21.38 minuten. „Met twee kinderen had ik geen tijd meer om te schaatsen, maar lopen kun je op ieder moment doen", liet de medewerkster van Fysio Ka pelle weten. „En het is goed om af te vallen." Slabbekoorn gaf slechts zeven tien seconden toe op de tweede plaats en Sakia Goole maakte het erepodium vol. Robert de Graaf was evenals in het stratenloopcircuit de snelste junior en Amy de Graaf de snelste pupil. Na drie rondes gingen Mario Wil lems en Ronan van Zandbeek al op avontuur. In eerste instantie had het duo gezelschap van Mike Sonneveld en Aron Kremer. Die twee renners haakten echter af Willems en Van Zandbeek leken vervolgens voor een onmogelijke opdracht te staan. Niets was echter minder waar. „We bouwden vrij snel een gerust stellende voorsprong op en dat is altijd fijn", legde Van Zandbeek na afloop uit. „Toch hoopte ik op ver sterking vanuit de achterhoede." Dat gebeurde niet. Een viertal achtervolgers, onder wie de Zeeuwen Michel Stroosnijder en Eloy Raas, leek op weg naar de kop groep, maar kreeg het gaatje niet kleiner dan een halve minuut. Het was daardoor al vlug duidelijk dat Willems en Van Zandbeek om de zege zouden strijden. Van Zandbeek probeerde er ver volgens een uitputtingsslag van te maken. „Ik werd vooraf gewaar schuwd voor Mario Willems door mijn ploeggenoten. Ik wist hij dat Ik werd vooraf gewaarschuwd voor Mario Willems door mijn ploeggenoten hij in Zierikzee al veel gewonnen had. Ik wilde dan ook niets aan het toeval overlaten." De renner uit Schijndel probeer de te ontsnappen, maar Willems stond dat niet toe. Een eindsprint moest dus uitsluitsel brengen. Daarin sloeg Van Zandbeek alsnog zijn slag. „Ik kwam als eerste door de laatste bocht en kon mijn kop positie behouden tot de streep. Zo kon ik een mooie wedstrijd op een prachtige manier afsluiten." Hoewel hij nog een druk najaar tegemoet gaat, kijkt Van Zandbeek al terug op een voor hem geslaagd wielerseizoen. „Ik wilde dit jaar graag tien overwinningen beha len. Die doelstelling behaalde ik vo rige week. Deze overwinning is een mooie kers op de taart." Van Zandbeek verhinderde zo een vierde overwinning van de Belg Mario Willems. Toch had die na afloop vrede met de uitslag. „Het is niet anders. Ronan was vandaag gewoon beter", was de conclusie van de 43-jarige Belg. „Ik heb mijn best gedaan om hem te verslaan, maar het mocht niet zo zijn." De Zeeuwen Eloy Raas en Mi chel Stroosnijder streden daarach ter om een podiumplaats, maar wa ren in de sprint niet opgewassen tegen Van Raepenbusch. „We wis ten dat we in de sprint kansloos zouden zijn, dus we demarreerden omstebeurt", verklaarde Stroosnij der zijn tactiek. „We kregen echter geen ruimte. Toch ben ik tevreden met mijn vierde plaats. Ik had wat twijfels over mijn vorm, maar die zijn na dit mooie resultaat weg." zaterdag 27 augustus 2016 Martijn Hiensch traint in de bossen bij Santpoort, foto karel delvoije/orange pictures De sterke Belg Mats Lunders verbeterde gisteravond ruim schoots het parkoersrecord bij de Fysio Kapelleloop. Dat was vorig jaar gelopen door Middel burger Erwin Harmes, die de 5 ki lometer liep in 15.37 minuten. Lunders liep solo naar een tijd van 15.10. Ex-schaatsster Martje van Dixhoorn boekte haar eer ste zege bij de vrouwen. Sjaak Sinke Kapelle Ronan van Zandbeek heeft de 33ste editie van de Wielerronde van Zierikzee gewonnen. De 27-jarige renner van Willebrord Wil Vooruit versloeg na een wedstrijd van 80 kilometer de Belg Mario Willems in een sprint-a-deux. Michel Stroosnij- der (ZRTC Theo Middelkamp) was de beste Zeeuw op een vier de plaats. Job de Feijter Zierikzee Ronan van Zandbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57