Sportverzorging sportmassage li 20 ZEELAND iBfe» T sepia Tolhoek stijgt plek na pittige bergrit Van Noorden valt uit in monstertocht Van den Houten verslaat Boere, Bakx Goesenaar zat op de marathon aan zijn limiet en verlegde zijn aandacht naar de trails. „Ik houd ervan om een puzzel op te lossen van iets dat niet vanzelfsprekend is." TRAIL AFZIEN IN ANDORRA A meld je aan! 5 september informatieavond MBO opleiding y te Vlissingen Meer info'. www.sepiaopleidingen.nl Minnaard De rit van Val d'Isère naar Valmeinier was kort - slechts 121 kilometer - maar zeer pittig. Onder weg kwamen de deelnemers aan de Tour de l'Avenir een aantal cols tegen en ook de finish was bergop. De tijdsverschillen liepen flink op. Antwan Tol hoek uit Yerseke werd negentiende op 5.12 mi nuten. In het algemeen klassement staat de Yer- sekenaar van Team Roompot nu vijftiende, op 8.25. Hij steeg één plekje. Vandaag is de laatste dag van de Franse etappe koers. De slotrit is ook maar 72 kilometer lang. Atleet Huub van Noorden uit 's-Heer Abtsker- ke heeft gisteren de CCC, een trail van 101 kilo meter door Italië, Zwitserland en Frankrijk, niet kunnen voltooien. Hij stapte na zo'n 55 ki lometer, toen hij iets meer dan zeven uur on derweg was, uit. Van Noorden lag aanvankelijk rond de vijftien de plaats, maar kreeg al vroeg blaren onder bei de hakken. Om de pijn te verminderen ging hij op z'n tenen lopen bij het afdalen, maar daarbij liep hij een gekneusde teen op. Uiteindelijk rea liseerde de Bevelander dat het geen zin had om de race uit te lopen. Bij de eerstedivisiewedstrijd FC Oss-Telstar stonden gisteren drie Zeeuwen op het veld: Tom Boere en Istvan Bakx bij de thuisploeg, Thomas van den Houten bij de gasten uit Vel- sen. De laatste stapte met een glimlach van het veld, want Telstar won met 0-2. Het eerste doelpunt viel al in de derde minuut. Mohammed Ajnane benutte een strafschop voor de Noord-Hollandse middenmoter. In de slotfase van de wedstrijd speelde Telstar met tien man. Desondanks werd ook de 0-2 nog ge maakt. Ook voor Roy Hendriksen was de vijfde speel ronde mooi. Hij boekte als trainer van Hel mond Sport zijn eerste overwinning: 1-0 tegen SC Cambuur. Gérard de Nooijer moet nog al tijd op de eerste zege wachten. Gisteravond ging de oefenmeester met FC Dordrecht onder uit bij Fortuna Sittard: 3-2. De club staat met twee punten voorlaatste en heeft alleen Jong FC Utrecht onder zich. Zeilen De moeder van Mar- tijn Hiensch zat een aantal weken gele den vier uur achter eenvolgens naar een computerscherm te staren. Uren lang hoopte ze een glimp op te vangen van haar zoon, die mee deed aan een trail in Andorra. Uiteindelijk werd het wachten beloond. Binnen de tijdslimiet pas seerde Martijn na meer dan 21 uur ultralopen de finishlijn. „Ze wilde er eerst niets van weten. Toch blijft ze haar kinderen altijd op de voet volgen", vertelt Hiensch. De in Goes geboren atleet legde een tocht van 83 kilometer af tus sen de hoge toppen in de Pyrenee ën. In totaal moest hij vijfduizend hoogtemeters zien te overwinnen en moest zijn fysieke gesteldheid ook nog eens bestand zijn tegen een temperatuurverschil van zo'n 28 graden Celsius. Om klokslag middernacht start te de trail, toen de temperatuur net boven het vriespunt lag. „De eerste paar uur ging prima. Je loopt dan nog in een groepje en ziet lang zaamaan de zon opkomen. Dat is een uniek moment. Puur genie ten." Toen de zon eenmaal hoog aan de horizon stond en het kwik rich ting de dertig graden ging, zag Hiensch af „Een paar dagen na de tocht kreeg ik een foto te zien van hoe ik eruit zag toen ik de finish passeerde. Daar schrok ik wel van. Toen mijn gezin me onthaalde, zei den m'n kinderen direct: 'goh, wat zie je wit'. Daar hadden ze gelijk in." Van de ongeveer vijfhonderd deelnemers, viel zo'n veertig pro cent uit. Ultralopen is dan ook geen sport die je zomaar op een zondagmiddag kunt uitproberen, meent Hiensch. Voor de derde keer deed hij mee aan een dergelijke tocht op 'Alpenhoogte'. De voor- Toen mijn gezin me onthaalde, zeiden m'n kinderen direct: 'goh, wat zie je wit' gaande tweemaal viel hij uit. En dat terwijl hij een begenadigd ma rathonloper is en ook een verleden heeft als triatleet. „Het is echt heel anders dan een marathon. Op het vlakke kun je bijna tot op de secon de nauwkeurig trainen. Bij ultralo pen werk je met rustperiodes en is het op sommige plekken onmoge lijk om te hardlopen. Op enkele steile stukken kun je uitsluitend marcheren." Met die constatering in zijn ach terhoofd bereidde Hiensch, die te genwoordig woonachtig is in Am sterdam, zich voor op de trail in An dorra. „Voorheen maakte ik vooral kilometers en werkte ik aan mijn souplesse. Dat bleek achteraf ge zien minder belangrijk dan vermo gen. Nu heb ik me voorbereid in de duinen om aan mijn hoogtemeters te komen. Ook liep ik na mijn werk de trappen op en afin het 23 verdiepingen tellende gebouw van het UWV in Amsterdam, waar ik business consultant ben. Daar sta ik bekend als 'de hardloper'. Eerst vond men het vreemd, maar op den duur keken mijn collega's er met bewondering en waardering naar." Uiteindelijk wierp de training z'n vruchten af, want Hiensch vol bracht de tocht. „Op het laatst ge deelte van de trail kreeg ik last van mijn maag. Toch besloot ik door te zetten. Ik wilde niet opgeven voor mijn familie en de talloze vrijwilli gers langs het parkoers. De aan komst bij de eindstreep was best emotioneel toen mijn kinderen aan kwamen rennen in hun shirtje van de trail." Hiensch is trots op zichzelf „Mijn levensmotto is: streef onbe kommerd naar het ideale. Ik verleg graag mijn grenzen. Op de mara thon zit ik aan mijn limiet, dus dit werd het volgende doel. Ik houd er van om een puzzel op te lossen van iets dat niet vanzelfsprekend is." De komende tijd gebruikt hij om te herstellen. „Ik merk dat mijn lichaam een opdoffer heeft gehad. Na het zien van die ene foto vraag ik mezelf af of ik dit nogmaals moet doen. Al ken ik mezelf onder tussen. Over een paar maanden zal het weer wel gaan kriebelen." zaterdag 27 augustus 2016 Ét*' L opleidingen WIELRENNEN ATLETIEK VOETBAL Wielrenner Mar co Minnaard is na vijf etappes als dertigste geëindigd in de Tour du Poitou Charentes. De Wemeldinge- naar die voor Wanty-Groupe Gobert koerst, werd gisteren in de slotetappe, die uitdraaide op een massa sprint, achttien de. Bij het Breskens Sailing Weekend pakte Berend Botje, de num mer drie van don derdag, gisteren de dagzege bij de One Tonners. De boot van Bart Klinkenberg fi nishte vlak voor de Prince de Pé- tarcq en de Pinta. Al vroeg in de Ronde van Zierikzee gaan er renners op avontuur. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Hiensch verlegt graag z'n grenzen Len Wolters Martijn Hiensch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56