ZEELAND 13 'Een bunder-Kunst' is unieke combinatie BRIEVEN Eet u een lekker rijpe appel die u in de boerderijwinkel uit de kist heeft gehaald, dan bent u thuis. Eet u een onrijpe, keiharde appel, dan bent u in een zorgcentrum. Drinkt u melk of karnemelk uit een niet gestickerd pak, dan bent u thuis. Pakt u een gestickerd pak, dan bent u in een zorgcentrum. Wast u uw dekbed gewoon zonder gemor, dan bent u thuis. Moet het Zorginsti- tuut (krant 19 augustus) er aan te pas komen om het te kunnen wassen, dan bent u in een zorgcentrum. Bent u 's winters nooit be smet met het norovirus, dan bent u thuis. Bent u elke keer ziek door het norovi rus, dan bent u in een zorg centrum. Bent u gezond en tevreden zonder al die gekke onge gronde regeltjes, dan moet u zo lang mogelijk thuis zien te blijven wonen. In tegenstelling tot wat men soms hoort en leest over het ziekenhuis in Goes, van ons een positief geluid. Mijn vrouw werd met spoed opge nomen op de afdeling AOA. Na vier dagen verhuisde ze naar de interne afdeling F. Voor beide niets dan lof. Het personeel loopt zich het vuur uit de sloffen om het (gedwongen) verblijf zo aan genaam mogelijk te maken. Voor het personeel van hoog tot laag van het van ons een dikke voldoende. Vanaf dit weekend kunt u weer terecht op 'Een Bunder Kunst' voor een inspirerende ontmoeting met beelden, objecten, boeken, poëzie, muziek en andere optredens. Een aanrader. Vorig jaar om deze tijd was ik op weg naar het Burning Man Fes tival in de Nevada- woestijn. Ik heb daar als nooit tevoren ervaren welke energie er ontstaat als daadkrach tige kunstenaars, organisatoren, techneuten en financiers elkaar vinden. Op de terugweg van 'Een Bunder Kunst' moest ik daaraan denken. Allemekinders Groenpro jecten stelt de 'Bunder' beschik baar. Een boomgaard, grasland, aangelegde en wilde borders en bosschages. Kunstenaar Gerard Marinus Verkerke zoekt de deel nemers en begeleidt de realisatie van de kunstwerken. Een stich tingsbestuur regelt aanvullende financiering door bijna dertig sponsors uit de regio. En een ploeg vrijwilligers zorgt voor van alles waaronder de ontvangst van het publiek tijdens de activitei ten in de vier weekenden dat de tentoonstelling loopt. Wat maakt Een Bunder Kunst zo bijzonder? De combinatie van non-conformisme, ambitie en kwaliteit. Verkerke toont mensen die je normaal niet samen aan treft en zet hen aan tot het ma ken van werk dat een inspireren de wisselwerking aangaat met de omgeving. Er is een thema - 'Let teren' - dat breed en speels wordt uitgewerkt. Twee uitersten als voorbeeld. Paul en Menno de Nooijer uit Baarland tonen in 'Konzentrationslager' een aangrij pende aanklacht tegen ons om gaan met natuur, leven en elkaar. Foto's van op bomen in een Grieks Arboretum geschilderde nummers zijn opgehangen in een dode appelboom. In plaats van vruchten draagt de boom herin neringen aan leven dat alleen in termen van getallen wordt gezien en daarmee van zijn essentie wordt beroofd. Droef en tot na denken stemmend. Als contrast de 25 meter lange, kleurige schut ting van vier gerenommeerde graffitikunstenaars, waaronder de uit Goes afkomstige broers Marcel en Stefan Thelen. Krachtig en dynamisch presenteren zij de geschiedenis van 50 jaar graffiti. De stedelijke beeldtaal staat in groot contrast met de omgeving en dat werkt visueel uitstekend. Het beeld roept daarnaast de ener gie op die kleur geeft aan de wer kelijkheid van alledag en zich te gen de stroom in een weg zoekt. Ramon de Nennie verbindt het Het thema 'Letteren' is breed en speels uitgewerkt thema met de dada beweging die 100 jaar terug het failliet van taal, rede en beschaving aan de kaak stelde door absurdistische gedich ten, beelden en optredens. Zon dag brengt hij voorman Hugo Ball tot leven en voltrekt hij een plengoffer in zijn beeld 'Verspil de Woorden'. Vier brugdelen en een tafel met variaties op een deel van de titel roepen de af stand op die zo vaak via woorden vorm krijgt. Schalen met vermi- celli-letters zijn de ingrediënten die anders gebruikt ook tot ver binding zouden kunnen leiden. Er zijn naast een aantal monu mentale werken uit eerdere edi ties nog 7 speciaal voor dit jaar ge maakte bijdragen, soms speels, soms serieus en zonder uitzonde ring overtuigend. In de perma nente tent zijn bijna 50 boeken van evenzoveel deelnemers te zien, die met een kistje als kader ontstonden. Ik zag diepgaande, vrolijke, ontroerende, intrigeren de en liefdevolle combinaties van beeld en tekst. Goed voor uren kijk- en leesplezier. Mooi is ook dat Verkerke c.s. alle scholen voor voortgezet onderwijs uit de streek wist te mobiliseren voor een bijdrage in de vorm van een reclamezuil, geïnspireerd op de oude 'Peperbussen' uit Amster dam. WINNAAR ZOMERFOTO zaterdag 27 augustus 2016 ZOMER Honderden zomerfoto's hebben lezers in juli en augustus naar ons opgestuurd. Elke week kozen wij een winnaar en uit die weekwinnaars de bovenstaande foto als de Zomerwinnaar 2016. Ag nes Korteknie, geboren in Goes, heeft hem gemaakt. Gefeliciteerd. Op de foto staat een blije Yaiza, want de school is dicht en haar va kantie is begonnen aan de Noordzee. Dit is een bijna tijdloze foto die in één beeld meteen het gevoel van de eeuwigdurende zomer weer geeft. Het helderblauwe licht van de hemel met enkele wolkjes als accenten. De lichtval op haar huid en haar speelt subtiel met zachte schaduwen. De kleuren roodroze, wit en blauw overheersen. Intens en ingetogen. Feestelijker kan het haast niet. foto agnes korteknie U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 Dekbed J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk ADRZ Corry en Bram Stoutjesdijk Ockerssestraat 4, Zierikzee Non-conformisme, ambitie en kwaliteit Ramon de Nennie met 'Verspilde Woorden'. Vier brugdelen en een tafel met variaties op een deel van de titel roepen de afstand op die zo vaak via woorden vorm krijgt. Nico Out 's Heer Arendskerke Het werk van Paul en Menno de Nooijer. T/m 18/9. 'Een Bunder Kunst, ingang Panhoeveweg, 's Heer Arendskerke. Vr. t/m zo. 13.00 - 17.00 uur. Opening zo 28/814.00 uur. Elk weekend zijn er activitei ten 'Oerkoken' met poëzie tot een Ierse middag met verhalen en mu ziek. Het programma is te vinden op www.eenbunderkunst.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49