tl 6 ZEELAND m Wandelaars maken vandaag een feestelijke tocht van zeventien kilometer tussen Cadzand en Breskens. De Lange Strangetocht beleeft alweer de zesde editie. CADZAND-BRESKENS LANGE STRANGETOCHT De eerste editie in 2011 trok 300 mensen en vorig jaar wandelden er ruim 1.350 mensen mee 10 ZOMERSE TIPS A 18.00 Families, vrienden, bedrij ven, individuele wande laars: de Lange Strangetocht trekt ieder jaar wandelaars in alle soorten en maten. Het is dan ook geen gewone wandeltocht voor een goed doel, maar een dagvul- lend evenement. De route loopt langs alle zestien strandpaviljoens aan de kust. „Mensen vertrekken bij strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand, waar ze de wandel en routekaart krijgen. Het eind punt is paviljoen Breskens aan Zee. Althans, dat is de bedoeling", lacht Henriet Dees van de organi serende Rotaryclub West- Zeeuws-Vlaanderen. „Want niets moet en alles mag, dat is het aan trekkelijke van het evenement." Zo kunnen mensen kiezen of ze op het strand of op de dijk lopen en hebben ze van half negen 's ochtends tot half zes 's middags de tijd om het eindpunt te berei ken. Dat is wel nodig, want in één ruk doorstappen kan niet eens. Bij ieder strandpaviljoen is er wat te doen, voor jong en oud. Zo kom je in het ene strandpaviljoen een goochelaar tegen, bij het volgende een levend standbeeld en er is op veel plekken live-muziek. Het tem po en de rusttijd bepaal je zelf. „En sommige mensen blijven plak ken bij een paviljoen, dat mag na tuurlijk ook." Maar wie ergens blijft plakken, haalt geen volle stempelkaart. Meewandelen levert namelijk ook iets op: iedereen die de tocht uitloopt, mag een slinger geven aan het rad van fortuin en wint een prijs. Er is nog een trig ger om de tocht uit te lopen. Wie onderweg goed presteert bij ver schillende spelletjes, maakt kans op een reis voor twee personen naar Malaga. Alles wordt bedacht en gemaakt door Rotaryleden. Dat vergt nogal wat voorbereiding. De serviceclub heeft er zelfs een speciaal comité voor, bestaande uit zes mensen, onder wie Henriet. Zij beginnen, onder leiding van Paul Hendrikse, in januari al met de voorbereidin gen. „Vooral het regelen van de animatie vergt veel tijd. In elk pa viljoen doen we iets en dat moet allemaal ook in elkaar haken." Afgelopen week moest ook nog veel gebeuren. Gisteravond werd de tent bij het eindpunt opgezet en dinsdag zijn zo'n vijftig Rotary leden bezig geweest met het sa menstellen van goodiebags die de wandelaars krijgen. Daar zitten aardigheidjes in voor onderweg. „We hebben ook alle prijzen voor zaterdag 27 augustus 2016 TIP 1 Lange Strangetocht, Ret- ranchement Een strandwandeltocht vol ver tier en vermaak langs de Zeeuws Vlaamse kust. De tocht start in het Zwin bij paviljoen De Zeemeeuw en voert langs zes tien strandpaviljoens naar het strand in Breskens bij Paviljoen Breskens Aan Zee. De opbreng sten zijn voor een regionaal goed doel. Info en inschrijven via langestrangetocht.nl. Tijd en plaats: Vanaf 8.30 uur starten bij paviljoen de Zee meeuw Cadzand. TIP 2 Havendagen, Zierikzee De laatste dag alweer. De Ha vendag in Zierikzee begint van daag met een havenrondvaart. De rest van de middag staat de binnenstad bol van de activitei ten als: de stadsronde van de mosselprinses, concerten, kle- derdachtshow, een zwemtocht en meer. Info: havendagenzierik- zee.nl. Tijd en plaats: Zierikzee, 12.00 uur TIP 3 Kunstspoor, Noord-Beve land. Kunstspoor is een ontdekkings tocht langs professionele en minder professionele schilders, beeldhouwers en fotografen. Bij zo'n dertig ateliers, galeries en werkplaatsen staan twee dagen lang de deuren open. De adres sen zijn te herkennen aan een vlag of kijk op de site kunst- spoor.nl. Tijd en plaats: 11.00 uur. Noord-Beveland. roosje tegen het lijf: de Hulster vestingdagen staan dit jaar in het teken van sprookjes. Info: hulstvestingstad.nl. TIP 6 Avondmarkt, Renesse Shoppen bij maanlicht op een gezellige markt op de Ring. Tijd en plaats: 19.00 - 24.00 uur, Renesse TIP 7 Openstelling Grote Kerk, Tholen TIP 4 Abelentocht, Westen- schouwen Wandelen in de duinen van Westenschouwen Abelenfietstocht in combinatie met een korte duin- en strand wandeling in de Verklikkerdui nen. Deelnemers maken kennis met authentieke duinflora tij dens deze 19 km lange fiets tocht met wandeling. Tijd en plaats: 11.00 -18.00 uur, Steenweg 13a, Parkeerter rein bij de rotonde Westen- schouwen TIP 5 Vestingdagen, Hulst Bij een bezoek aan Hulst van daag loop je misschien Asse poester, Sneeuwwitje of Doorn- Haven van Tholen met Gro te Kerk op de achtergrond Leer meer over de oorsprong van de Grote of Onze Lieve Vrouwe Kerk. Tijdens de open stelling is er een doorlopende presentatie over de ontstaans geschiedenis 1400) van deze kruiskerk. Tijd en plaats: 13.30 -17.00 uur, Kerkplein 1, Tholen TIP 8 Ezelwandeling, Kamper land Wandelen door de polders naar het Veerse Meer met een kudde ezels. Voor kinderen vanaf vier jaar een onvergetelijke ervaring: ze mogen een ritje maken op een van de dieren. Prijs: 15 euro per persoon, kinderen betalen 12,50 euro. Inclusief een drank je. Info viaezelhuis.nl. Tijd en plaats: 10.30 -12.30 uur, Jacobadijk 10, Kamperland TIP 9 Potatolands, Axel Op dit eendaagse kijk-luis- ter-en-doe-festival kan je dan sen en naar muziek luisteren. De kinderanimatie en het terras zijn vaste ingrediënten. In de avond is er het Rockpodium met onder andere optredens van de Weide- tulpjes, The Bright en John's Son. Verder laten DJ's van zich horen op het Dancepodium. po- tatolands.nl Tijd en plaats: 13.00 - 23.00 uur, Hofplein, Axel TIP 10 Orgelconcert, Goes Arno van Wijk is stadsorganist van Goes. Vandaag speelt hij op het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in de binnenstad. De muziek is van César Franck en Alexandre Guilmant. Entree voor het orgelconcert is gratis. Tijd en plaats: 13.00 uur, Gro te Kerk, Goes. Een strandtocht Sophie Stockman Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42