www.DUINHOFOOST.eu ZEELAND 5 Karl Albert Esser schrijft van zich af in 'Spates Campingglück' U partement pal vanTarlzanrl-Rarl Ik wilde echt weg van de rol die ik in het dagelijkse leven speelde Op latere leeftijd kocht Karl Albert Esser zijn eerste caravan. Anekdotes over zijn ervaringen als kampeerder op de camping en in Zeeland heeft hij gebundeld in het boek 'Spates Campingglück'. Karl Albert Esser (63) is een man die zijn leven in een lage re versnelling heeft gezet. Drie jaar geleden kocht hij een cara van en vond een seizoens plaats aan de Joossesweg, vlak bij het strand en net buiten Westkapelle. Zijn erva ringen als beginnend 'Wohnwagen'-eige- naar bleken een bron van anekdotes. Hij heeft ze verzameld in een boek. Spates Campingglück ligt vanaf vandaag in de win kel. Esser is al tientallen keren aan de Neder landse kust op vakantie geweest, meestal op Walcheren. De Zeeuwse kust is bijna drie uur rijden van zijn geboorte- en woon plaats Düren, tussen Aken en Keulen. Esser was een drukbezet man. Naast zijn werk was hij zeer actief als raadslid voor de CDU. „Zeventig, tachtig uur per week was ik in de weer. En toen was het kaarsje opge brand", vertelt hij, gezeten aan het camping- tafeltje. Zes jaar geleden kreeg hij een burn-out en hij was lang ziek. Hij maakte van de nood een deugd. Esser ging kleine boekjes schrijven met tips voor een beter leven. Hij illustreerde ze met eigen werk. De op brengst schonk hij aan goede doelen. Esser wilde een tweede thuis naast zijn grote woning in Düren. Een plek waar nie mand iets van hem verwacht. „In Düren kennen veel mensen mij. Dat heeft veel po sitieve kanten, maar ook negatieve. Als poli ticus word je altijd in de gaten gehouden. Ik wilde echt wat nieuws gaan doen. Weg van de rol die ik in het dagelijkse leven speel." De Walcherse kust moest zijn twee de thuis worden. Een echt huis kopen aan de kust was te duur. „Toen kwam ik op het idee een caravan aan te schaffen. Mijn vrien den moesten er om lachen. Ik ben bepaald niet de handigste", lacht Esser terwijl hij zijn handen naar buiten draait. „Twee lin kerhanden ja, die uitdrukking kennen we in Duitsland ook." Desondanks tikte hij in het Sauerland een tweedehands caravan op de kop. „Het viel nog niet mee een seizoens plaats te vinden tot iemand mij de tip gaf dat er een plek vrij kwam, hier op camping Kreekebos." Esser had geen zin om met zijn caravan heen en weer te rijden. Hij wilde een vaste plek aan de kust waar hij naar toe zou kunnen gaan wanneer hij er zin in had. „Ik hoef alleen een koffertje mee te nemen met mijn toilettasje en wat schone kleren." De caravan bevalt hem uitstekend. „Kent u de band Silbermond? Die hebben een lied Mit leichtem Gepack (met lichte bagage). Dat gaat over de vraag: wat heb je nu echt nodig in het leven. Natuurlijk heb je in een caravan minder comfort dan in een groot huis. Maar ik heb geleerd dat je helemaal niet zoveel nodig hebt. Als ik hier ben, mis ik mijn huis in Düren totaal niet. Minder is meer, is mijn ervaring. Veel bezit is veel zor gen." Sinds hij zijn caravan heeft beleeft hij het Zeeuwse landschap veel intenser dan vroe ger, toen hij zijn vakanties doorbracht in hotels of vakantiehuizen. „Ik voel me nog meer thuis op Walcheren. Ik ben veel meer buiten en heb meer contact met andere mensen. Iedereen is gelijk op de camping." De sfeer op de camping, de ongemakken van de beginnende kampeerder, de kleine misverstanden. Esser heeft ze allemaal op getekend in het 190 pagina's tellende boek. Nee, het schrijven van het boek is niet in te genspraak met zijn streven om de zaken wat los te laten. „Nee, dat schrijven was voor mij juist zeer ontspannend." Hij heeft aan zijn mede-campingbewoners al stuk ken laten lezen. Ze moesten schmunzeln (glimlachen, grinniken, red.)" Vandaag rijdt Esser weer naar Zeeland met in zijn kofferbak een voorraad exempla ren van zijn boek Spates Campingglück. Het is verkrijgbaar in het Boekenhuisje in Zou- telande, de Drvkkerij in Middelburg en in enkele vestigingen van de VVV. zaterdag 27 augustus 2016 De lichtheid van het campingleven leert Duitser dat minder meer is A Karl Albert Esser bij de ingang van zijn tweede thuis, camping Kreekebos. foto ruben oreel Theo Giele Karl Albert Esser Aannemersbedrijf Van der Poel Terneuzen bax van kranenburg beheer bv COMPAGNIE HET ZOUTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41