'Vooral wrang voor de kinderen' Dikkertje Dap verfilmd 4 ZEELAND „Voor de zomervakantie wees niets erop dat dit besluit zou wor den genomen", stelt Anton du Pont, voorzitter van de raad van bestuur van scholengemeenschap De Rede. „Er was zelfs sprake van uitbreiding van de noodopvang van zeshonderd naar achthon derd mensen." Du Pont ziet zich met zijn colle ga's van het Zeldenrust-Steelant- college en de basisschoolkoepels Probaz en Perspecto opeens voor een organisatorisch en mogelijk fi nancieel probleem geplaatst. Al les stond klaar 5 september de scholen te heropenen. Bij De Rede die met Zeldenrust- Steelantcollege zo'n vijftig vluch- telingenleerlingen had, zullen als gevolg van de sluiting van Marina Beach drie tot vier voltijdse ba nen vervallen. „Dat gaat om meer mensen", geeft Du Pont voor de duidelijkheid aan, „en dat op zo'n korte termijn." Twaalf opvang- en onderwijs krachten waren betrokken bij het basisonderwijs aan vluchtelingen kinderen. Ze kwamen uit de regu liere formatie. Voor hen wordt el ders werk gezocht. Levien Hame link, algemeen directeur van Pro baz, ziet dat niet als het grootste probleem. „Het is vooral wrang voor de leerlingen. Leerkrachten hebben hen in de zomer nog be zocht. Ze wilden weer graag naar school komen en nu moeten ze ineens weg." Het was bekend dat het con tract voor de noodopvang op Ma rina Beach tot 1 december zou lo pen, met kans op verlenging. De schooldirecties geven in een brief aan het COA aan dat zij zich reali seerden dat het om 'een tijdelijk project' ging. „Maar dat ontslaat het COA niet van de plicht ons tij dig te informeren, als eerder wordt besloten tot sluiting", stelt Du Pont van De Rede. „Dat is niet gebeurd." Robert Ploeg, woordvoerder na mens het COA, laat in een reactie weten dat het 'al enkele weken be kend was dat noodopvanglocaties zouden sluiten, omdat de vluchte lingenstroom is afgenomen'. Mari na Beach werd toen echter nog niet genoemd. Dat gebeurde pas begin deze week. Ploeg zegt het gevoel te kunnen begrijpen dat bij de scholen leeft. „Wij hadden ook graag eerder geweten dat wij deze noodopvang niet meer no dig hadden." Zeeland Nazomerfestival Er waren meer dan 600 kaarten verkocht. De diverse genodigden en mensen met een passe-par- tout waren daarbij nog niet eens meegeteld. Een mooie opkomst, Veel meer valt er op zo'n avond eigenlijk niet te wensen als concertlocatie met andere woorden, zeker in dit genre. willig liet meevoeren met de Can to ostinato van Simeon ten Holt. Maar bijzonder was toch vooral de première van BLISS, dat de Middelburgse componist Douwe Eisenga in opdracht van het Nazo merfestival heeft gecomponeerd. Het cello-octet werd ervoor uitge breid met vier saxofonisten. Een machtige combinatie, die zorgde voor een fraai ritmisch spektakel dat een gevoelige snaar raakte. Een fraaie zomeravond, de onder gaande zon, een als altijd fraai uit gelicht plein, de Abdij als monu- Het Cello8tet Amsterdam, een hoog aangeschreven ensemble van acht cellisten. Zij hebben in ternationaal naam gemaakt met speciaal voor hen geschreven wer ken en verrassende bewerkingen. Het voorprogramma werd ver zorgd door de Zeeuwse musici Stephanie Francke (saxofoon) en Friso van Wijck (slagwerk). mentaal decor - veel meer valt er eigenlijk niet te wensen als con certlocatie. De aandacht van het publiek, dat toegewijd en geconcentreerd luis terde naar de muziek van onder anderen Philip Glass en zich ge- 112 NIEUWS Politiehond speurt fietsendief op Traumaheli naar bos bij Burgh- Haamstede Vermiste kanoër gevonden op Oosterschelde KAPELLE Van het beroemde versje Dikkertje Dap van de uit Kapelle afkomstige Annie M.G. Schmidt komt een film. Produ cent Lemming Film is begon nen met de opnames ervan. De familiefilm komt naar verwach ting in het najaar van 20T7 in de bioscoop. Liam de Vries speelt Dikkertje Dap en zijn ouders zijn Egbert Jan Weeber en Me- di Broekman. Dikkertje Dap is gebaseerd op het versje van de beroemde schrijfster. Het ver haal gaat over vriendschap tus sen een jongetje en een giraf. Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen zaterdag 27 augustus 2016 Moest dat nou zo? Had het Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) ons niet eerder kun nen informeren over de sluiting van de noodopvang op Marina Beach bij Hoek? De scholen in Terneuzen die les gaven aan vluchtelingenkinderen, voelen zich overvallen. Harmen van der Werf Terneuzen Cello's raken gevoelige snaar Was er veel belangstelling? Website: Lees een verslag van gisteravond en meer over het fes tival op pzc.nl/nazomerfestival. Hoe was de sfeer op het plein? Cello8tet Amsterdam op het Abdijplein, foto lex de meester Het Zeeland Nazomerfestival brengt negen dagen lang muziek op het Abdijplein in Middelburg. Van Danny Vera tot het Cel- lo8ctet Amsterdam, van De Dijk tot Jett Rebel. Met ook Zeeuw se helden als Danny Vera en Romi Cage. En nog veel meer. De PZC doet elke dag verslag. Wie trad er gisteravond op? Wat viel vooral op tijdens het concert? WEMELDINGE Een inbreker die er donder dag om 19.40 uur bij een wo ning aan de Zwaakseweg in Wemeldinge vandoor was ge gaan met een fiets, is niet ver gekomen. Politiehond Arko en zijn geleider vonden de 40-ja- rige man uit Wemeldinge in een sloot. De fiets werd in een nabije boomgaard aangetroffen. De dief is aangehouden en inge sloten. BURGH-HAAMSTEDE De ambulance, een traumahe likopter en een jeep van de brandweer zijn donderdaga vond laat opgeroepen voor ie mand die was gevallen in het bosgebied bij Burgh-Haamste- de. Bij het Bospad zou zich een gewond persoon bevin den, bleek later in de buurt van de Zandstraat te zijn. Om 23.10 uur zou de traumaheli kopter uit Rotterdam komen, om 23.29 uur is dit geswitcht naar het traumateam uit Nij megen. Het slachtoffer is met spoed per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Hoe de persoon ten val is geko men en hoe het met het slachtoffer staat is onbekend. YERSEKE Op de Oosterschelde is in de nacht van donderdag op vrij dag gezocht naar een vermis te kanoër. De man is in goede gezondheid aangetroffen. Iets voor half twaalf zijn een boot van de brandweer in Sta- venisse, de reddingsboot van de KNRM in Hansweert en een Belgische SAR-helikopter opgeroepen naar de vermiste kanoër te zoeken. De man is rond 00.15 uur gevonden en werd aan wal gebracht. Beeld van Dikkertje Dap gemaakt door kunstenaar Frank Rosen. Burchtstraat 30 Oost-Souburg WI.UA Vraagprijs 125.000,- k.k. Vrije achterom Moderne keuken (2013) Drie slaapkamers Bergzolder Voorzieningen dichtbij CV-ketel 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40