Mireille Cornelis Karl Albert Esser Kamerfractie zet druk op eigen ministers Het kabinet moet de adviezen van de commissie Balkenende uitvoeren. Er mogen niet nog meer banen verloren gaan, vindt de fractie. Zeeland kan alleen maar dromen van wat er naar Groningen gaat 'In Zeeland kun je je dromen niet waarmaken' zeeland 16 Duitser heeft anekdotes over zijn ervaringen op de camping in Zeeland gebundeld. zeeland 5 Het kabinet laat Zeeland in de kou staan, vindt regeringspartij PvdA. De sociaaldemocraten morren dat de regering niets doet met de aan bevelingen van de commissie Bal kenende die de Zeeuwse econo mie moeten versterken. Achter de schermen voert de Tweede Kamerfractie forse druk uit op de eigen bewindslieden. De boodschap: er mogen niet nóg meer banen verloren gaan in Zee land. Hoe de ministers dat oplos sen, moeten ze zelf weten. De commissie Balkenende stelde on langs vast dat de Zeeuwse econo mie achteruit kachelt als er niets gebeurt. Balkenende adviseerde: een Zeelandfonds (waarin het ka binet is gevraagd 25 miljoen euro te stoppen), oprichting van een bèta-college als tweede university college, herverdeling van rijksgeld over provincies en gemeenten en hulp bij de kwakkelende kerncen trale. Maar de regering stelt dat het eigenlijk best goed gaat met Zeeland, verwijst naar de lage werkloosheid en vindt dat de pro- vincie zelf meer kan en moet doen. Het kabinet heeft maximaal drie ton toegezegd om de advie zen uit te voeren. Die reactie is bij de PvdA-fractie slecht gevallen. Het kabinet negeert nagenoeg alle adviezen, stelt ze. In het zomerre ces is daarom veelvuldig overleg gevoerd, zowel binnen de fractie als met de eigen bewindslieden. Met minister Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken) wordt ge sproken over de verdeling van ge meente- en provinciefonds. Met minister Iet Bussemaker (Onder wijs) over het tweede university college en met minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) over on der andere geld voor een oplos sing voor de kerncentrale. De fractie vindt dat het kabinet de aanbevelingen van de commis sie Balkenende moet overnemen. „Het kabinet ziet de urgentie niet in van de donderbuien die boven Zeeland hangen", zeggen de PvdA-Kamerleden Albert de Vries uit Middelburg en Joyce Vermue uit Schoondijke. „Het is geen drei gement", zegt De Vries, „maar er komt een Kamerdebat. De rege ring moet zich realiseren dat mo ties die oproepen om Zeeland niet in de kou te laten staan op veel sympathie kunnen rekenen. Het is slimmer van het kabinet pro-ac tief iets te doen dan zich door de Kamer te laten dwingen." De Ka merleden wijzen erop dat 'er re gio's zijn waar het niet op kan als er problemen zijn'. „Er zijn in Lim burg en Groningen reddingsopera ties geweest. Van wat naar Gronin gen gaat kan Zeeland alleen maar dromen. Voor de Zuiderzeelijn al leen al heeft ze een miljard gehad. Wij hebben het over 25 miljoen. Het is nu tijd voor Zeeland." Zeeland 2: commentaar Zeeland 9 Rotterdam Breda Bergen op Zoom Antwerpen [A4] De vakantie is nog niet voorbij, maar toch ook wel weer een beetje. Terwijl de Zeeuwse scholieren nóg een week lekker kunnen luieren, is het voor mensen uit het midden en noorden van het land nu toch echt gedaan met de pret. En dus verlieten veel toeristen gisteren onze provincie. Tot volgend jaar! zeeland 2 m zaterdag 27 augustus 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl PvdA: regering moet Zeeland helpen Jeffrey Kutterink Den Haag —Albert de Vries, Kamerlid FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37