Niet meer leuk? Welnee, de Vuelta blijft geweldig 34 Clement terug bij Lotto-Jumbo, Ligthart naar Roompot En nu écht. Na de semi-sprint- I zege van Jonas Van Genechten in de zevende rit van gisteren, wachten nu vier bergaankomsten op een rij. De eerste serieuze af spraak vandaag op 1600 meter hoogte in La Camponera. En mor gen op de Alto del Naranco, waar Bart Voskamp in 1994 nog won. Na een ommetje langs het Basken land is het volgend weekeinde he lemaal bal met een 'Franse' konin- ginnenrit met finish op de legen darische Aubisque. Gaat Gesink de lacune op zijn palmares - een rit in een grote ronde - dan eindelijk dichten? U las zojuist het kopje hier boven en dacht: is de Vuelta daarom het bekijken waard? Wel, ja! Vooral om eens tot het besef te komen dat deze generatie Neder landse renners een geweldige is. Oké, Steven Kruijswijk is al thuis en Robert Gesink is duidelijk niet in goeden doen. Maar hoe lang is het al niet geleden dat we in een klassement van een grote ronde helemaal niets klaarspeelden? Bau- ke Mollema, Kruijswijk en Tom Dumoulin vochten in de laatste drie grote rondes tot het laatst mee voor de eindzege. Die korte uitslag gaan we straks missen in Madrid en dat doet pijn. Maar nog niet zo lang geleden was dat dus de regel, hè. Niet de uitzondering. Het gebrek aan Nederlandse klassementsrenner biedt ook onverwachte kansen. Bij Lot to-Jumbo kan zonder Kruijswijk naar hartenlust worden gepro beerd om een rit te pakken. Aan vallen loont, bewees de afgelopen week al. Alexandre Geniez, Lilian Calmejana en Simon Yates bleven allemaal weg. Terug na een hersen schudding is Gesink nog niet in topvorm, maar ook voor hem duurt de Vuelta nog twee weken. Gaat hij de lacune op zijn palma res - een rit in een grote ronde - dan eindelijk dichten? Darwin Atapuma draagt nog het rood, maar reken maar dat die leiderstrui vanmiddag om de schouders van een toprenner zit. Alejandro Valverde staat op acht tellen. Chris Froome en Nairo Quintana volgen daarachter. En ook drievoudig winnaar Alberto Contador blijft ondanks weer een val ambitieus. De Nederlandse in breng mag dan karig zijn, aan top- renners geen gebrek. Gaat Froome na twee twee de plaatsen en een vierde plaats ook de Vuelta winnen? Of is het voor de outsiders? Want dat is ook de Vuelta: een koers vol ver rassingen. Minder voorspelbaar dan de Tour, dat zeker. Zo leek Tom Dumoulin het vorig jaar te gaan halen, net zoals in 2013 nie mand op Chris Horner had gere kend. Onze tip: de Colombiaan Esteban Chaves. Vorig jaar al vijf de en dit voorjaar tweede in de Gi ro. Moet zonder Tour de France in de benen in week drie de meest frisse klimmer zijn. UITSLAGEN TRANSFERS ROTTERDAM Na twee jaar IAM Cycling keert Stef Cle ment terug op het oude nest van Lotto-Jumbo. De Braban der reed eerder jarenlang bij voorgangers Rabobank en Bel- kin, maar wilde zichzelf in bui tenlandse dienst opnieuw prik kelen. Clement haalde ereplaatsen in Dauphiné (15de), Tour de France (18de) en de Arctic Race (2de), maar kwam ook tot het besef dat hij beter tot zijn recht komt in dienst van een kop man. „Liefst een Nederlandse, waarmee ik mijn mogelijkhe den meteen flink beperkte. Maar bij Lotto leefde er de wens de klassementsploeg rond Kruijswijk te versterken en dat klonk als een logisch ver haal", aldus Clement, die in 2017 met kopman Kruijswijk naar de Giro trekt. Kopman Na drie jaar in Vlaamse dienst bij Lotto-Soudal verruilt Pim Ligthart zijn knechtenrol voor het kopmanschap bij het pro-continentale Room pot-Oranje Peloton, waar de Ne derlands kampioen van 2011 her enigd wordt met voormalig Va- cansoleil-ploegleiders JP van Poppel en Michel Cornelisse. Amerikaan Lochte gedagvaard Bertens tegen Konjuh 'Van en Van' bij laatste vier zaterdag 27 augustus 2016 Steven Kruijswijk zit al thuis met een mitella en Robert Gesink steekt niet in topvorm. De Ron de van Spanje nu niet meer leuk om naar te kijken? Welnee. Hier vijf redenen waarom u toch naar moet blijven kijken. Arjan Schouten Puebla de Sanabria Ze gaan klimmen! 2 Geen Nederlandse klasse mentsrenners meer ■4 Robert Gesink foto cor vos 3 Primeur voor Gesink? 4 The Big 4: Froome, Quinta- na, Valverde, Contador 5 Vuelta: vol verrassingen TENNIS New York (VSt). US Open, kwalifica ties. Vrouwen, derde ronde. Richel Hogenkamp - Asia Muhamma (VSt) 7-5, 2-6, 6-2. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Zevende etappe, Maceda - Puebla de Sanabria: 1. Van Genechten (Bel) 158,5 km in 3.55.44, 2. Bennati (Ita), 3. Valverde (Spa), 4. Gilbert (Bel), 5. Re- za (Fra), 6. Bagdonas (Lit), 24. De Kort, 110. Keizer 9.50, 113. Tankink, 114. Gesink, 116. Terpstra, 129. Bouw man 11.09, 165. Stamsnijder, 183. Van Emden 16.34. Algemeen klassement: 1. Atapuma (Col) 25.41.05, 2. Valverde 0.24, 3. Froome (GBr) 0.32, 4. Quintana (Col) 0.38, 5. Chaves (Col)6. Samuel San chez (Spa) 1.07, 71. Gesink 31.00, 99. De Kort 46.50, 131. Tankink 55.09, 140. Keizer 58.48, 143. Terpstra 1.00.37, 168. Bouwman 1.10.25, 170. Van Emden 1.12.26, 181. Stamsnijder 1.16.54. Stef Clement, na de winst in de Ronde van Chaam. foto pro shots ZWEMMEN De Amerikaanse zwemmer Ryan Lochte, die tijdens de Olympische Spelen in op spraak kwam door een ver zonnen beroving, is gedag vaard door een Braziliaan se rechtbank. Lochte en zijn teamgenoten verzon nen een overval door gewa pende politieagenten na een incident bij een benzi nestation in Rio de Janeiro. Lochte is door het incident een aantal sponsoren kwijt geraakt. Onder meer zwemartikelenfabrikant Speedo en modebedrijf Ralph Lauren hebben het contract met hem beëin digd. TENNIS De loting van de US Open heeft tennisster Kiki Ber tens (foto) in de eerste ron de van gekoppeld aan Ana Konjuh. De Kroatische is de nummer honderd op de wereldranglijst. Bertens is als twintigste geplaatst in het laatste grandslamtoer- nooi van dit jaar in New York. Robin Haase treft in de eerste ronde James Duckworth, een Australiër en de nummer 199 van de wereld. Hij ontving een wild card van de organisatie. Titelverdediger Novak Djo- kovic treft de Pool Jerzy Ja- nowicz, olympisch kam pioen Andy Murray de Tsjech Lukas Rosol. DARTS Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen hebben de halve finales be reikt van de Perth Darts Masters, een van de grote niet-Europese toernooien van de PDC. 'Barney' won gisteren met 10-8 van voor malig wereldkampioen Adrian Lewis. Van Barne veld was zeer trefzeker op de dubbels, bijna 67 pro cent. Van Gerwen, de onbe twiste aanvoerder van de wereldranglijst, rekende af met de Engelsman James Wade, eveneens met 10-8. Beide Nederlanders ontlo pen elkaar in de halve eind strijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34