AZ moet het beter doen dan vorig jaar Molde als voorbeeld voor Ajax Kippenvel en trots op eerste werkdag 33 i y Ajax speelt in de groepsfase van de Europa League tegen Standard Luik, Panathinaikos en Celta de Vigo. Bij die laatste Spaanse club staat oud-Feyenoorder John Gui detti onder contract. De Zweed, die als Feyenoorder een hattrick maakte tegen Ajax, reageerde gis teren vliegensvlug op zijn Twit- teraccount met uitdagende tek sten. Hij kan niet wachten om te spelen tegen '020'. Ajax-aanvoer- der Davy Klaassen kent de gevoe lens van de supporters. „Ik denk dat alle Ajacieden graag zien dat we hem te kijk zetten." De Amsterdammers loten dus vrij bekende tegenstanders. Trai ner Peter Bosz: „Bij een loting van de Europa League verwacht je vaak toch wat clubs uit het voormalig Oostblok te treffen. Dergelijke clubs ken je op voor hand vaak niet zo goed. Het te genovergestelde is nu het geval met tegenstanders uit België, Spanje en een club uit Grieken land. Het zijn in ieder geval alle maal bekende voetballanden. De Primera Division is wereldtop en België en Griekenland kan je qua niveau met Nederland vergelij ken. Kijk maar naar de UE- FA-coëfficiëntenranglijst." Na de gigantische sof in de voorronde van de Champions League tegen FK Rostov is Ajax dus net als vorig seizoen veroor deeld tot de Europa League. Toen overleefden de Amsterdammers een poule met Molde FK, Celtic en Fenerbahge niet. Klaassen: „Als je naar de na men kijkt van de clubs die in pot 1 zaten, dan zie je daar wel een aantal favorieten bij. Maar het is niet zo dat wij hebben laten zien tot één van de favorieten te beho ren. Iedereen beseft dat wel dat we deze groep moeten overleven. Het is moeilijk te voorspellen. Vo rig jaar zei iedereen ook dat Mol de laatste zou worden. Na vijf wedstrijden stonden ze boven aan." De selectie en medewerkers van de Alkmaarse club melden zich gisteren voor de tv in het ruim be meten spelershome op het hagel nieuwe trainingscomplex van de club. Daar zag de club zich gekop peld worden aan Zenit Sint-Peters burg, Maccabi Tel-Aviv en Dun- dalk. „Ik zat naast Ron Vlaar", zegt Van den Brom. „Dan is het direct tegen elkaar van: spelen die en die daar nog?" Dat ging dan voorna melijk over Zenit Sint-Petersburg, de topclub uit Rusland. „Daarvan kennen we Witsel en Lombaerts het beste. Met Anderlecht heb ik nog tegen ze gespeeld." Maccabi en Dundalk zijn onbe kender. „Al kennen we Maccabi natuurlijk als de club van Peter Bosz en Jordi Cruijff." Bosz was vorig seizoen trainer van de Israëli sche club. Cruijff is er nog steeds technisch directeur. Ook voorma lig AZ-speler Haris Medunjanin speelt er. En over Dundalk: „Op het EK hebben we kunnen zien dat Ieren goed kunnen voetballen. Ik vind het altijd schitterend om tegen Ier se, Engels of Schotse teams te voet ballen." Al met al denkt Van den Brom: „De impact mag dan minder zijn als je het vergelijkt met de tegen standers van bijvoorbeeld Feye- noord, maar ik denk dat we spor tief niet mogen klagen. En dat is uiteindelijk belangrijker." Vorig seizoen eindigde AZ als laatste in een poule met Athletic Bilbao, FC Augsburg en Partizan Belgrado. „Dan moeten we het nu beter doen." De oud-Ajacied kan morgen nog niet meereizen met FC Barcelona voor de uitwedstrijd tegen Athle tic de Bilbao, dus is een eventueel debuut ook uitgesloten. Volgens de leiding van Barcelona ontbreken er nog enkele documen ten om de verrassende transfer volledig af te ronden en pas maan dag zal die bureaucratische romp slomp voltooid zijn. Dat is ook de dag dat Cillessen zich meldt bij Oranje, zodat zijn eerste verblijf in Barcelona intens en heel erg kort is. Het deed uiteindelijk aan de vreugde niets af. Gadegeslagen door zijn ouders, zijn broer en zijn vriendin Joan betrad hij voor tientallen camera's met het rug nummer 13 de grasmat, poseerde in alle standen en schoot enkele ballen de tribunes in, waar zo'n 1.000 nieuwsgierigen, vooral toe risten die met een Camp Nou-tour bezig waren, voor hem applaudiseerden. Cillessen herhaalde zijn instel ling om niet genoegen te nemen met de hem, in principe, toebe deelde rol van reserve van de 24-jarige Duitser Marc-André ter Stegen, maar hij was iets voorzich tiger dan enkele dagen eerder. De doelen in het Camp Nou zijn even groot als in de Arena „Het is natuurlijk de trainer die besluit wie er speelt. Ter Stegen is een uitstekende keeper, en ik ga proberen zo snel mogelijk het ni veau te bereiken dat Barcelona van me verwacht." Onzeker toonde hij zich aller minst. „De doelen in het Camp Nou zijn even groot als in de Are na." En nadat een video was ge toond met enkele fraaie reddin gen van hem in het Ajax-shirt. „Ik hoop ook hier snel te kunnen to nen wat in die video te zien was." Wat dat betreft kan Ruud Hesp een lichtend voorbeeld voor hem zijn: die kwam in 1997 als reserve van topkeeper Vitor Baia, maar hij verdreef de Portugees vrij snel uit de basis. zaterdag 27 augustus 2016 Geen reisjes naar het Oostblok voor de Amsterdamse formatie van trainer Peter Bosz. Wel een weerzien met oud-Feyenoorder John Guidetti. Daniël Dwarswaard Amsterdam Met z'n allen de Europacuplo ting kijken op vrijdagmiddag rond lunchtijd. Het begint vol gens trainer John van den Brom inmiddels een traditie te worden bij AZ. Nik Kok Alkmaar Hij voelde zich uiterst prettig op zijn eerste training met Suarez, Messi en alle anderen, kreeg kip penvel van het moment dat hij voor het eerst als speler van FC Barcelona het gras van het Camp Nou betrad, en was er trots op bij de club te mogen gaan spelen. Maar de eerste werkdag van Jasper Cillessen kende ook een kleine domper. Edwin Winkels Barcelona —Jasper Cillessen Jasper Cillessen tijdens zijn presentatie bij Barga. foto epa in 2015, tonen de Feyenoord-fans in de Kuip een spandoek van een Nederlandse overwinning op de Spaanse Zilvervloot, foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33