naar een vrouw SHOW CULTUUR 27 Boek nu de mooiste busreizen! Voor zij Johan leerde kennen, had Ingrid nog nooit een koe van dichtbij gezien. Maar ze geeft ge routineerd een rondleiding door de stallen alsof ze hier is opge groeid. Kijk, dit is haar lievelings koe Yvonneke, die werd geboren tijdens de Boer zoekt Vrouw-logeer- week. Zij krijgt een innige knuf fel. „Dag lieverd!" De kalfjes lik ken gretig aan haar handen. Er ligt er een die nog maar een paar uur geleden is geboren. Daar vlakbij staat een bijzonder exemplaar: eentje met vijf poten. „Wat krij gen we nou, dachten we. Maar hij doet 't prima." Dankzij Ingrids hulp kan Johan 'al' om half elf's avonds een punt zetten achter zijn werkdag. Dan is er soms tijd om eventjes tv te kij ken. Sinds Ingrid de Nederlandse zenders installeerde, weet ook de melkveehouder wie Carlo Boszhard en Chantal Janzen zijn. Dat ze zelf ook 'beroemd' zijn, daar blijven de twee zich over ver bazen. 's Zomers staan er weke lijks fans voor de deur. Ingrid: „Meestal vakantie vierende stellen die zogenaamd toevallig in de buurt zijn." Bij die 'knappe blon de meid' Estavana Polman (de vriendin van voetballer Rafael van der Vaart die handbalt in het nabij gelegen Esbjerg) durft niemand langs, weet hij. Ingrid: „Maar ja, zeggen mensen: jullie zijn zo nor maal gebleven." En eerlijk gezegd: dat is ook zo. Aan een leven als boer en boerin in Denemarken kleeft nou eenmaal weinig glitter en glamour. In de spetterende regen banjert Ingrid op haar klompen door de plassen op het erf, waar de nage boorte van het nieuwe kalfje nog ligt. Ze schuilt onder een drui pend afdakje en tuurt over de glooiende weide. Zo ver je kunt zien, rijkt het boe renland van Johan. „Mooi hè." Af en toe stappen ze midden in de nacht chagrij nig uit hun bed en staan ze urenlang bij een drachtige koe die maar niet wil bevallen. „Maar als er dan tijdens een prachtige zons opgang tóch een gezond kalfje wordt geboren, janken we samen van geluk." Dan weet Ingrid: „Het is goed zo." heeft 150 mensen in dienst. En dan woont hij ook nog eens pal aan dat meer en kan goed koken. Geheim Waar de KRO-NCRV voorgaan de seizoenen de nieuwe lichting boeren tot op het laatst geheim hield, deed ze het deze keer eens anders. Vooruitlopend op de uit zending van morgen (NPO 1, 20.20 uur), toonde presentatrice Yvon Jaspers gistermorgen de vijf boeren alsvast aan zo'n hon derd vrijgezelle vrouwen. Voor waarde was dat ze hun telefoon inleverden bij de ingang, want hoe de boeren eruitzien, moet tot morgenavond strikt geheim blijven. Na afloop was al snel duidelijk dat Mare verreweg de populair ste is. Maar er meldde zich ook al meteen een briefschrijfster voor Herman (24), veehouder uit de Cher in Frankrijk. Hij houdt van taarten bakken (cheesecake is zijn specialiteit) en is koperbla zer bij de plaatselijke harmonie. Andere boeren zijn de geschei den Olke (51) uit Texas die zo'n groot bedrijf heeft dat hij met zijn auto door de stal rijdt, de eveneens gescheiden Riks (39) uit Canada die op zoek is naar een vrouw van wie 'zijn tikker drie keer overslaat' en de 27-jari- ge David die een nieuw bedrijf gaat opzetten in Roemenië. Ze hebben allemaal een ding ge meen: ze hunkeren naar de lief de van een Nederlandse vrouw. 5-daaqse busreis All inclusive Harz 8-daagse busreis Tirol - Brixen 8-daagse busreis Rome en omgeving zaterdag 27 augustus 2016 soms van geluk' FOTO OLE MORTENSEN vanaf E\XV Geniet van een heerlijke vakantie op basis van all inclusive, incl. ontbijt, lunch, diner en drankjes (van 10.00-20.30u) naar het Harzgebergte in Duitsland. Ontdek de schitterende natuur en vakwerkstadjes en ga mee naarGoslaren Wernigerode. Reiscode: Vertrek 19 sept en 10 okt. BE42491 Boek nu en geniet van het sfeervolle Tirol. U zult het allemaal meemaken: de Grossglockner-tour, de watervallen bij Krimml, de Swarovski Kristallwereld, Zeil am See en nog veel meer! Ontdek Rome, maak kennis met het antieke Colosseum, het Forum Romanum, Vaticaanstad en het schitterende Tivoli. Tijdens deze reis nemen wij u ook mee naar Orvieto. Vertrek 7 oktober. Reiscode: BE39288 Vertrek 7 oktober Reiscode: BE40970 Vraag nu gratis de brochure aan! Kijk op peterlanghout.nl of bel 0172-468800 advertentiecode: WEGENER34

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27