Aantrekkeli ke Mare hunkert 26 SHOW CULTUUR. KIJKT TV Melkveehouder Johan vond dankzij Boer zoekt Vrouw Internationaal' zijn grote liefde Ingrid. Ze wonen op een boerderij in Denemarken. Ingrid verwent Johan, fleurde het huis op en heeft nu zelfs een lievelingskoe. ANGELA Ze waren het zichzelf niet bewust, maar voor de oplettende kijker ontspon zich donderdagavond een amusant duel tus sen de twee meest besproken tv-dames van ons land: Sylvie Meis en Eva Jinek. Hoewel de vrouwen in veel opzichten dag en nacht verschillen, hebben ze ook één ding gemeen: hun imago bij het grote publiek kan wel een kontje gebruiken. De één geldt als berekenende Barbie, de an der als ijskoningin. Met een ophanden zijnde grote show op SBS6 (Sylvie) en de promotie van een late night-talkshow van vier naar zes maanden per jaar (Eva), kan het dan geen kwaad als de kijker je warmere kant leert ken nen. Dus zat Sylvie donderdagavond op de bank bij Linda de Mol voor haar eerste grote interview sinds jaren en reed Eva op hetzelf de moment op NPO t door Amerika voor haar nieuwe, persoonlijke programma De Verenigde Staten van Eva. De conclusie na driftig heen en weer zap pen: Eva slaagde glansrijk, Sylvie stelde hope loos teleur. Sterker nog: ik was gewoon een beetje kwaad op Sylvie na afloop. Had ik daar mijn tijd aan verdaan? Ze vertikte het om écht iets prijs te geven van zichzelf, bleek geen greintje zelfspot te bezitten in dat perfecte lijf je en kwam in alles nep over. Verbeeldde ik het me, of zat Linda zich ook groen en geel te ergeren? Sylvie werd vierkant weggespeeld door bankgenoot Richard Groenendijk die haarfijn liet zien hoe het wél moet: openhartig zijn en met een vet Rotterdams accent je eigen jeugd trauma's en onzekerheden ombuigen tot hila rische anekdotes waar je zelf het hardst om moet lachen. Engelse single Jeroen Veiling broek Harry Styles BOER ZOEKT VROUW Bij Eva geen dijenkletsers, maar vooral tra nen, tranen en nog meer tranen. Deed ze bij de toespraak van een vrouw die net Ameri kaans staatsburger was geworden nog haar best op haar lip te bijten, in de zweethut bij een traditionele Indiaanse healer gingen de sluizen ongegeneerd open. „Ik heb geen idee waarom ik de hele tijd moest huilen. Echt niet. Maar het was heerlijk", zei ze toen ze naar buiten kroop. Daarbij was het programma ook nog eens de moeite van het kijken waard. Adembene mende shots van het land, mooie interviews en prettig in balans. Voor- en tegenstanders van Trump kregen de ruimte om uit te leggen waarom ze vinden wat ze vinden en beiden riepen, in elk geval bij deze kijker sympathie op. Net als die smeltende ijskoningin! Quote van de dag 'Er komt toch een punt dat hij ook denkt: waar zijn al mijn vrienden en mijn geld gebleven?' nuchter onder. Als je hem vraagt hoe het is om samen te wonen, zegt de boer kortweg: „Och." Hij is wel de enige uit zijn Boer zoekt Vrouw-seizoen die dat geflikt heeft. „Mwah... Er is," vertelt hij, „niet zo veel ver anderd hoor." Maar wie een middagje rond hangt op de boerderij in Bjerre- mose, krijgt een andere indruk. Johans leven is op zijn kop ge zet. Als hij in zijn modderige overall naar binnenkomt, wordt hij daar direct op aangesproken: „Trek even andere kleren aan." Ingrid kookt tegenwoordig een gezonde prak voor hem: aardap pelen, groente, met een stukje vlees. In de oven ligt een versge bakken cake. Ingrid: „Nog ander halve minuut, dan is-ie gaar." Ze verwent Johan. Als hij rond elf uur 's ochtends pauze neemt, staat er altijd iets lekkers voor hem klaar. Uiteraard is er koffie, gezet met de vertrouwde pads die Ingrid tijdens haar fa miliebezoekjes in Nederland massaal inslaat. Een kwestie van op de kleintjes letten. „Hier betaal je 3,95 euro voor 16 stuks, terwijl ik er bij HEMA 48 koop voor 2,25 euro." In een oogopslag zag ze dat de sobere boerderij best een beetje mocht worden opgekalefaterd. Buiten hing ze bloempotten met vlijtige liesjes, binnen vro- uppetee: daar lag weer een zak diepvries patat in de magnetron. Even opwar men, tot 'de vorst uit de frieten' was, en smullen maar. Boer Johan (51) Justte er wel pap van. „Soms at ik er een beetje appelmoes bij." Hap, slik, weg. „En snel de stal weer in." Het is nog maar dik twee en een halfjaar geleden dat de melkveehouder de dagen zo in zijn eentje sleet. Overdag melk te hij de koeien, 's nachts deed hij de boekhouding: „Ik was al tijd aan het werk." Tot er plots, tot Johans stom me verbazing, een vrouw voor hem viel. Als een blok nog wel. De geboren tukker Ingrid (56) verhuisde binnen de kortste ke ren met haar katten Sen en Seo en een scheepslading koffie- pads naar het Deense Jutland. Johan blijft er ogenschijnlijk In de zomer staan er hordes fans voor de deur. Maar ja, zeggen mensen: jullie zijn ook zo normaal gebleven lijkte ze de boel op. Doordat de melkprijs in korte tijd bijna hal veerde, is het leven 'geen vet pot', waardoor een keukenver bouwing voorlopig uitblijft. Of hij ook de meeste brieven gaat krijgen, is de vraag. De vrouw die zijn hart verovert, moet namelijk naar Zambia verhuizen. Stoere kaaklijn, mooie ogen, enigzins mysterieuze uitstraling. Boer Mare (37) zou het niet slecht doen in bijvoorbeeld een Hol lywood-blockbuster. Maar in plaats daarvan kweekt hij tilapia-vissen in het Kariba-meer op de grens met Tanzania. En niet zomaar een beetje, hij zet 100 ton per week om, evenveel als een Ne derlandse collega in een jaar. Hij zaterdag 27 augustus 2016 Duel LEFT BEHIND Jeroen van Ko- ningsbrugge heeft de single Left behind uit gebracht. Die is de aftrap van het nieuwe tv-programma Jeroen in Califor nia: songs of life. Hij schreef in Ca- lifornië negen nummers met ar tiesten als Nick Schilder en Nic ky Romero. GOED DOEL Een spijker broek van One Direction-zanger Harry Styles is te koop. Het kle dingstuk wordt geveild voor een goed doel. Kun stenaar Johny Dar heeft de broek bewerkt. Hij moet 20.000 euro opbrengen. 'We janken Reageren: angela@persgroep.nl —Danny de Munk zegt op 100% NL te vrezen dat rapper Lil' Kleine ontspoort. Mark van der Werf 44 A Yvonne Jaspers met de vijf internationale boeren die vanaf mor gen in Boer zoekt vrouw de hoofdrol spelen, foto bart van overbeeke Het lijdt geen twijfel: viskweker Mare (37) is verreweg de aan trekkelijkste boer uit het nieuwe seizoen van Boer zoekt Vrouw In ternationaal dat morgen aftrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26