Pv Ci Zj Geef je mening op pzc.nl/jouwbuurt Wat maakt jouw buurt, jouw buurt? De PZC brengt nieuws uit jouw buurt en de rest van de wereld. Onze journalisten schrijven verhalen over ver weg, maar vooral van dichtbij. Dit doen we voor ons buurtonderzoek graag samen met jou. Wat speelt er bij jou in de wijk? Laat het ons weten op pzc.nl/jouwbuurt en ontvang als dank een gratis luchtfoto van jouw buurt! Hoe goed ken jij jouw buren? U kunt online deelnemen aan deze enquête. Ga naar pzc.nl/jouwbuurt en vul uw antwoorden in. De enquête kan niet per post ingestuurd worden. 1. Dit onderzoek gaat over uw buurt, vul daarom uw postcode in. 2. Welk rapportcijfer geeft u in het algemeen aan uw straat, buurt en gemeente op een schaal van 1 tot 10? Geef een rapportcijfer van 1 tot 10 WOONGENOT 3. Wat zijn de belangrijkste pluspunten van uw buurt? Maximaal 3 opties aankruisen A. Er is een goed contact tussen de buurtbewoners B. Het is een rustige buurt C. Het is een levendige buurt D. Het is een veilige buurt E. Het is een groene buurt F. Het is een buurt met veel verschillende culturen G. Het is een buurt met weinig verschillende culturen H. Anders dan hier genoemd I. Mijn buurt heeft geen duidelijke pluspunten 4. Hoe tevreden bent u over de voorzieningen in uw buurt? Geef een rapportcijfer van 1 tot 10 A. Het aanbod van winkels B. Het aanbod van horeca C. Het aanbod van openbaar vervoer D. De hoeveelheid groen in de buurt E. Speelgelegenheid voor kinderen F. Activiteiten voor jeugd 5. Wat zijn uw grootste ergernissen in uw buurt? Maximaal 3 opties aankruisen A. Ik erger me nergens aan B. Hondenpoep op straat C. Geluidsoverlast D. Andermans huisdieren E. Spelende kinderen F. Hangjongeren G. Slecht onderhoud van openbaar groen H. Zwerfvuil op straat I. Slecht onderhoud van tuinen J. Gebrek aan parkeermogelijkheden K. (Te) hard rijdende auto's L. Ik erger me aan andere dingen BUREN 6. Kent u de mensen in uw buurt? Kies de best passende optie A. Ik ken niemand in mijn buurtga verder naar vraag 10 B. Ik ken alleen mijn directe buren C. Ik ken een aantal mensen in mijn buurt D. Ik ken de meeste mensen in mijn buurt 7. Welk rapportcijfer geeft u aan uw contact met mensen in de buurt? Geef een rapportcijfer van 1 tot 10 8. Hoe intensief is het contact met mensen in uw buurt? Aankruisen wat van toepassing is, meerdere antwoorden mogelijk A. We hebben helemaal niets met elkaar te maken B. We groeten elkaar, maar hebben verder weinig contact C. We helpen elkaar wel eens als dat nodig is D. Ik doe mee aan een buurtborrel, barbecue of activiteit E. Ik nodig (sommige) buren uit op mijn verjaardag F. De sleutel van mijn huis ligt bij een van mijn buren G. Ik neem wel eens een pakketje aan voor mijn buren 9. Hoe goed kunt u met uw buren opschieten? Aankruisen wat van toepassing is, meerdere antwoorden mogelijk A. Ik ben tevreden met mijn buren B. Ik beschouw mijn buren als vrienden C. Ik zou liever met buren op vakantie gaan dan met familie D. Ik ga wel eens met buren op vakantie E. Ik erger me soms aan het gedrag van mijn buren F. Ik heb wel eens ruzie met mijn buren G. Ik overweeg te verhuizen vanwege mijn buren 10. Zijn er ergernissen tussen u en (een van) uw directe buren? Aankruisen wat van toepassing is, meerdere antwoorden mogelijk A. Nee B. Ja, over het parkeren van de auto C. Ja, over het onderhoud van de tuin D. Ja, over de erf afscheiding bijvoorbeeld schutting of heg E. Ja, over geluidsoverlast, bijvoorbeeld geschreeuw of harde muziek F. Ik erger me aan andere dingen VEILIGHEID 11. Welk rapportcijfer geeft u aan de veiligheid in uw buurt? Geef een rapportcijfer van 1 tot 10 12. In hoeverre bent u het eens met de volgende stellingen: Eens/oneens A. Ik voel me veilig in mijn buurt B. Voor mijn gevoel neemt de criminaliteit in mijn buurt toe C. Ik weet wie de wijkagent in mijn buurt is D. Ik zie zelden een agent in mijn buurt E. Kinderen kunnen veilig op straat spelen in mijn buurt F. In mijn buurt kun je gerust een raam of deur open laten staan als je even weg gaat G. Er wordt te hard gereden in mijn straat H. Ik rijd zelf wel eens te hard in een woonwijk 13. Wat doet u om uw buurt veilig te houden? Aankruisen wat van toepassing is, meerdere antwoorden mogelijk A. Niets B. Ik ben alert op wat er gebeurt in de buurt C. Ik spreek mensen aan op ongewenst gedrag D. Ik bel de gemeente wijkagent als er iets mis is E. Ik zit een WhatsApp groep voor buurtpreventie F. Ik loop 's avonds bij toerbuurt een rondje door de buurt 14. Doet u 's avonds, als het donker is, de deur open als er door een onbekende aangebeld wordt? 1 antwoord aankruisen A. Ja, ik doe de deur eigenlijk altijd open B. Ik kijk eerst wie het is C. Nee, ik doe de deur 's avonds niet open AFSLUITEND 15. Zou u uw buurt aanbevelen aan anderen? Geef een rapportcijfer, 10 is zeker wel en 1 is absoluut niet 16. Zou u verhuizen als u een miljoen in de loterij wint? 1 antwoord aankruisen A. Ik ga voor geen goud weg uit mijn huis B. Ik zou op zoek gaan naar een grotere betere woning in dezelfde buurt C. Ik zou rustig op zoek gaan naar een woning in een andere buurt D. Ik zou meteen verhuizen uit mijn buurt 17. Wat is uw geboortejaar? 18. Bent u een man of een vrouw? 19. Wat is de samenstelling van uw huishouden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25