'Studenten hebben minder te besteden' Minachtina Beleef de nazomer op het water EUWS 11 ÖZCAN AKYOL W Tel. (026) 445 28 05 fpanctrsi 1*1111 lÜll met de riviercruises van Feenstra! Het ISO heeft in overleg met het Nibud koopkrachtplaatjes bere kend. Daaruit blijkt dat vooral academici in 2017 fors inleveren, tot bijna 1,3 procent. Hbo'ers heb ben in 2017 tot 0,8 procent min der te besteden. Studenten zijn daarmee slech ter af dan ouderen, voor wie het kabinet het voorspelde koop krachtverlies van 0,7 procent in 2017 helemaal wil repareren. De onderhandelingen daarover zijn gisteren afgerond. Naar verluidt zou het kabinet de zorgtoeslag willen verhogen. Ook studenten profiteren daar in dat geval van, maar zo'n maatregel is volgens ISO-voorzitter Jan Sinnige te be perkt om studenten helemaal te gemoet te komen. Het ISO suggereert om het col legegeld dat eerstejaarsstudenten moeten betalen voortaan te be vriezen voor de gehele studiepe riode. Nu wordt dit wettelijk vastgestelde bedrag nog ieder jaar verhoogd. Bedroeg het colle gegeld in 2011 nog 1.713 euro, ko mend studiejaar moeten studen ten 1.984 euro ophoesten. Sinnige stelt dat het kabinet te weinig oog heeft voor de inko menspositie van studenten. „Over het koopkrachtverlies voor ouderen wordt veel stampij gemaakt, maar over studenten hoor je niemand." Hij wijst erop dat in vroeger tijden de basis beurs automatisch meesteeg met de inflatie, net als bij de AOW en de bijstand. Nu de basisbeurs is afgeschaft en studenten zijn aangewezen op een lening, ont breekt zo'n prijscompensatie. „Studeren wordt zo steeds duur der, met het risico dat minder jongeren zullen gaan studeren." Volgens minister van Onder wijs Jet Bussemaker (PvdA) is door de invoering van het studie voorschot de aanvullende beurs voor kinderen van minder welva rende ouders verhoogd en zijn de voorwaarden om geld te le nen veel gunstiger dan voor heen. „Je hebt als student ko mend jaar niet minder te beste den, door de leenmogelijkheid die er voor iedere student is." Column Wie het verkiezingspro gramma van de PW be studeert, een bondig A4'tje waarop de partij beschrijft hoe zij Nederland gaat de-islami- seren, kan louter de conclusie trek ken dat Geert Wilders helemaal niet wil regeren. De krankzinnige suggestie om alle moskeeën en islamitische scholen te sluiten, oogst bij de fa natieke achterban ongetwijfeld veel bijval, maar in de praktijk is een dergelijke maatregel onwerk baar - al was het maar omdat geen enkele andere partij zich ach ter dit standpunt zal scharen. En dat Wilders de geldkraan wil dichtdraaien voor 'windmolens, kunst, innovatie, omroep enz.' zijn holle populistische frasen, die louter zijn bedacht om de zitten de leiders verder te stigmatiseren. Dan rijst de vraag: wat wil Wil ders eigenlijk? Populisme gedijt alleen als de afzender een out sider is, iemand die moedwillig door anderen buiten wordt geslo ten. Op het moment dat de PW écht een coalitiegenoot zou vin den, wat dus nooit gaat gebeuren, moet de partij op een aantal pun ten haar verlies nemen, concessies doen, iets wat de achterban nooit zal accepteren. Want dan is Wil ders geen haar beter dan het esta blishment dat hij steevast hekelt. En daarom werd dit armetierige partijprogramma de wereld in ge- De bezorgde burger verdient beter dan een politieke cowboy holpen, een regelrechte daad van minachting jegens het volk dat hij zogenaamd vertegenwoordigt. De bezorgde burger verdient beter dan een politieke cowboy, die al leen uit is op onrust en polarisa tie. De mensen willen dat de proble men nu écht worden aangepakt, op een reële en werkbare manier. Dan kan je wel op een vel papier 'lagere inkomstenbelastingen' op laten tekenen, gefinancierd door een verbod op 'hoofddoekjes in openbare functies', maar daarmee beledig je de intelligentie van de kiezer en diskwalificeer je jezelf als serieuze partij. Wilders zegt daarover: „Met dit A4 wordt Nederland weer van ons. De context is 1.400 jaar jihad." geval heeft de PW-voorman nu wel de weg geplaveid voor een nieuwe rechtse club, die zich op recht wil inspannen voor mensen die terecht bang zijn voor armoe de en terreur, en daarnaast jaren lang werden teleurgesteld door ge vestigde partijen. Het is te hopen dat iemand in dit gat springt, want anders zal er voorlopig niets veranderen, dankzij de PW, die kennelijk echte macht schuwt, maar veel liever brandjes sticht - zonder duidelijk doel. Nederland op zijn mooist Vierlandencruise over de Rijn en Moezel naar Basel Midden Nederland Saarlouis Najaarscruise Rüdesheim Maasroute en Limburg Antwerpen Sprookjesachtige Moezel (nvr itëih Meer informatie www.feenstrarijnMjn.nl iwd IQU a i ijl I iiji i of bei 026 - 445 28 05 %}f? Bij uw ANVR reisbureau Op www.feenstrarijnlijn.nl zaterdag 27 augustus 2016 Studenten komen steeds moei lijker rond. Omdat kamerhuren de pan uit rijzen en het college geld almaar blijft stijgen, gaat hun koopkracht er komend jaar flink op achteruit, heeft het Interstedelijk Studenten overleg (ISO) becijferd. Laurens Kok Den Haag @OzcanAkyol Het is de parodie voorbij. In elk 13 dagen vanaf 1280, 6 dagen vanaf 545,- 6 dagen vanaf 495,- Vertrek 9 september, Da Vinei mhuvimiim Vertrek 14 september, Da Vinei mmiviimhi Vertrek 19 september, Azolla Vertrek 9 sept., Rembrandt van Rijn Vertrek 10 oktober, Poseidon Vertrek 10 september, Salvinia Vertrek 3 oktober, Azolla Vertrek 8 29 september, Horizon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11