O TOP-aanwinst Mondeel loopt enkelbreukje op O 12 ZEELANE MOTORCROSS NANCY VAN DE VEN A Kerkhove snel klaar op US Open Minnaard twee keer in actie Winst De Frel in verzengende hitte Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen rijdt beter dan vorig seizoen. Dat zien ook bondscoach Marcel Hartman en Yamaha-voorman Erik Eggens. Voor tennisster Lesley Kerkhove zat de US Open in New York er, net als in 2015, na een partij op. De 24-jarige Zierikzeese verloor woensdag (plaatselijke tijd) in de eerste ron de van het kwalificatietoernooi. De Bulgaar se Isabella Shinikova was haar in twee sets de baas: 6-3 6-1. Kerkhove, die op de wereldranglijst 39 plek ken lager staat dan Shinikova, serveerde niet goed genoeg. Van haar eerste opslagen was maar 49 procent in en ze liet liefst ne gen dubbele fouten noteren. Michaëlla Krajicek kwam ook niet door de eerste voorronde heen. Cindy Burger over leefde de tweede schifting niet. Alleen Ri chel Hogenkamp zit er nog in. Marco Minnaard werd gisteren 37ste in de korte derde etappe van de Tour du Poitou Charentes. Hij finishte in dezelfde tijd als winnaar Nacer Bouhanni. 's Middags volgde er ook nog een rit tegen de klok over 23 kilo meter. Daarin zette de Wemeldingenaar van Wanty-Groupe Gobert de 65ste tijd neer. Hij staat nu 51ste in het algemeen klas sement, op 3.11 minuten. Vandaag is de laatste etappe van de Tour du Poitou Charentes. PAARDENSPORT Stephanie de Frel schreef in Nieuw- en Sint Joosland met overmacht de klasse ZZ-licht van een midweekse dressuurwedstrijd bij De Kroo op haar naam. De amazone uit Koe wacht stuurde in de verzengende hitte de hengst VMF Enrico naar een score van 66,86 procent. De combinatie van de VMF Horse Stabless uit Ellemeet sloeg een gat van bijna zes procent met de nummer twee, Maxime Osse uit Heinkenszand. De Frel keek met een tevreden gevoel terug op het optreden van Enrico. „Het was druk kend warm. Enrico was wel wat minder scherp dan anders. Maar hij bleef er wel de hele proef aan trekken." Petra Broeksema uit Ritthem liep met de ruin Florus in de klasse L2 twee keer naar de overwinning (68,16 en 64,66 procent). In Li trok Nathalie Poppe (Grijpskerke) met de merrie Halvera in beide proeven aan het langste eind (68,50 en 55,33 procent). Tolhoek Van Foreest otorcrossster Nancy van de Ven maakt een veelbeloven de progres sie door. Dat stellen Marcel Hartman, bonds coach van de KNMV, en Erik Eg gens, woordvoerder van Yamaha Europa. Beiden geloven dat de achttienjarige Vlissingse in één van de volgende jaren wereldkam pioene kan worden. In 2013 en 2014 eindigde Van de Ven als vijfde in het wereldkampi oenschap. In 2015 kwam ze voor het eerst op het podium; ze werd derde. Dit jaar eindigt ze zo goed als zeker als tweede. De leidster in de stand, de Francaise Livia Lancelot, is immers nauwelijks nog te achterhalen bij de Grand Prix van komend weekeinde in Assen. Tegelijkertijd kan de num mer drie, de Italiaanse Kiara Fon- tanesi, haar onmogelijk nog passe ren. Het evenement in de Drentse hoofdstad begint zaterdagmid dag. Zondagochtend is de tweede manche. Eerder dit jaar bewees Van de Ven dat ze goed voor ei gen publiek kan rijden: ze won de Grand Prix van Valkenswaard. Nu zullen er weer velen voor haar op de tribunes zitten. Marcel Hartman is de bonds coach bij de Koninklijke Neder landse Motorsport Vereniging. Hij ziet Nancy van de Ven bijna wekelijks op de centrale trainin gen en is bij haast al haar grote wedstrijden aanwezig. „Nancy heeft een aantal sterke punten: haar durf, het springen op de schansen én de wil om het alsmaar beter te willen doen. Haar techniek is daarentegen al tijd haar zwakke punt geweest. Dit jaar heeft ze weer meer GP-manches gewonnen dan vorig seizoen Maar wat ik zie gebeuren, is dat daar steeds meer verbetering in komt. Om de harde banen kon ze altijd wel uit de voeten, maar ze had het vaak moeilijk op de zand- banen. Op die banen komen tij dens de races steeds meer knip pen te liggen - kuilen en sleuven die ontstaan door het remmen en het accelereren. In die secties op Wij faciliteren haar op zo'n manier dat een titel tot de mogelijk heden behoort een circuit kun je wedstrijden winnen en verliezen. Nancy is er nog niet, maar ze is wel die ach terstand in techniek aan het weg werken." „Dat zie je terug in de resulta ten. Dit jaar heeft ze weer meer GP-manches gewonnen dan vorig seizoen. Ze kan nu echt hetzelfde tempo rijden van de snelste vrou wen. Tot de Grand Prix in Italië, halverwege dit jaar, lag Nancy op koers om écht mee te gaan om de wereldtitel. Daar ging het in één van de manches helemaal mis. Was dat niet gebeurd, dan was er nog heel veel spanning geweest in Assen." „Wanneer ze wel wereldkam pioene wordt? Pff, dat is natuur lijk niet te zeggen. Maar zij streeft er wel echt naar om het te worden. En wij streven er bij de bond natuurlijk ook naar dat zij het wordt. Wij helpen haar mee en leven met haar mee, want wij worden uiteindelijk ook op het succes van het programma dat wij opstellen afgerekend. Ik zie in elk geval dat er nog rek in zit bij Nancy." Erik Eggens werkt bij Yamaha Europa. Hij is meervoudig Ne derlands kampioen motorcross en reed vele jaren Grands Prix. Namens het motormerk facili- teert hij Nancy van de Ven. „Het team rond Nancy vormt de familie zelf. Formeel rijdt zij dus niet voor Yamaha. Maar wij ondersteunen haar wel. Ten eer ste - en dat is veruit het belang rijkst - met de motorfiets. Daar naast helpen we met de techniek: het team krijgt van ons geduren de het seizoen de laatste updates door." „Als motormerk hebben wij Nancy nooit meegegeven dat ze binnen een paar jaar wereldkam pioene moet worden. Zoiets moet je ook niet doen. Maar wij facilite ren haar wel op zo'n manier dat De speelster die in de zomer over kwam van overgangsklasser Tjoba en op 3 september met TOP zou beginnen aan een seizoen in de ereklasse, staat nu even buiten spel. „Mijn enkel hoefde niet in het gips", vertelt ze een dag na de gewonnen oefenpartij. „Wel mag ik 'm absoluut niet belasten. Ik moet voorlopig rust houden." Mondeel kan nog niet overzien wat de gevolgen zijn. „Vorig sei zoen had ik ook een enkelblessure en toen herstelde ik snel. Daar hoop ik nu ook weer op." Als Mondeel de thuiswedstrijd tegen KCC van volgende week za terdag niet haalt, moet trainer Ar- co Goedkoop al meteen improvise ren. Petra van Belzen kan waar schijnlijk wel weer spelen; zij maakte tegen Fortis voor het eerst weer een wedstrijd vol. Anita de Ridder heeft echter nog iets lan ger de tijd nodig. Zij deed één helft mee tegen de Souburgse eer steklasser. vrijdag 26 augustus 2016 TENNIS WIELRENNEN Evert ten Napel, de bekende sportcom- mentator, komt op donderdag 8 september naar Hulst. Hij is vanaf 20.00 uur gastspreker op een sponsoravond van voetbalvereniging HVV'24. n Antwan Tolhoek finishte gisteren tijdens de zesde etappe van de Tour de l'Avenir, een zware berg rit naar het win tersportoord Tig- nes, als zestien de. Op 4.25 minu ten. Daarmee no teerde hij alweer zijn vierde top 20-plek in een krappe week. In het algemeen klassement staat de Yerse- kenaar in dienst van Team Room pot ook zestien de. Er zijn nog twee dagen te gaan. I Jorden van Fo reest heeft giste ren zijn eerste nederlaag gele den op het NK schaken in Am sterdam. De ze ventienjarige grootmeester verloor na drie zeges met wit van Dimitri Rein- derman. Hij blijft wel aan kop in het toernooi, dat zondag ein digt. Loek van Wely, de win naar van het HZ-schaaktoer- nooi in Vlissin- gen, en Jan Wer- le zijn de belang rijkste concur renten voor de ti tel. 'Nancy heeft een Roeland van Vliet Vlissingen —Marcel Hartman, bondscoach —Erik Eggens, Yamaha Europa Korfbalster Demi Mondeel van TOP Arnemuiden heeft woens dagavond tijdens de oefenwed strijd tegen Fortis een breukje in haar enkel opgelopen. Roeland van Vliet Oost-Souburg a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60