y» Jonge non ontrafelt gruwelijk familiegeheim 9 Kijkcijfers Checkpoint Kinderprogramma EO gaat theater in AUSTRALIË Tv-film over leven Britney Spears VANAVOND Muziek Zangeres Sharon Doorson deed zelf mee aan tv-talentenjachten. Nu zit ze in de jury van zo'n wedstrijd. Ze gaat een meidenband formeren in de nieuwe SBS 6-show 'The Next Boy/Girl Band'. The next boy/girl band moet dé nieuwe kijkcijferhit van SBS 6 wor den. De formule komt uit de koker van John de Mol. Volgens zangeres Sharon Doorson (29) is Nederland klaar voor een nieuwe boy- of girl- band. Zij vormt samen met producer John Ewbank en actrice Pip Pellens het team dat een meidengroep gaat formeren. Hoe het werkt? In de eerste afleve ringen komen steeds drie jongens en drie meiden naar boven in aparte lif ten. De muziek start, ze beginnen te playbacken en dansen. In deze eerste ronde worden ze letterlijk op hun moves en uitstraling beoordeeld. Maar ze moeten de jury ook overtui gen dat ze goed kunnen zingen. „Als dat lukt, kom je in één van de zes hotseats achter de jury en ben je bijna verzekerd van een plek in de band", legt Doorson uit. Niet iedereen heeft zich goed voor bereid. „Sommigen hebben moves waaruit duidelijk blijkt dat ze maar één jazzballetles hebben gevolgd. Dat is zo fout en dat zal ik dan ook zeg gen. Voor schuchtere mensen heb ben we geen tijd. Je moet echt een personality zijn en iets durven." Popstars Doorson was zelf actief bij talenten jachten op tv én in een meidenband. Na haar deelname aan Popstars The Rivals in 2004 zong ze, onder ande ren samen met Eva Simons, in de meidengroep Raffish. Later deed ze solo mee aan The voice of Holland. „Bij die talentenjachten realiseerde ik me altijd dat ik moest stralen als ik een maal op het podium stond." Waar moet een goede girl- of boy- Je moet echt een personality zijn en iets durven band aan voldoen? „Je moet samen constant voor ogen hebben waar je over vijf jaar wilt staan en daar met zijn allen aan bouwen. Je kunt niet in één keer een superster zijn. Het beste advies dat ik de meiden kan geven: wees een teamspeler en ga niet bit chy doen. Je moet niet te veel met je zelf bezig zijn." Doorson zegt dat jureren naar meer smaakt. „Voor de kandidaten is het leuk dat ze door iemand worden begeleid die echt uit ervaring kan spreken. Ik ben kritisch, maar ook heel lief voor ze. Want ik weet wat het is als je niet lekker in je vel zit. Als je dan wordt afgesnauwd, kun je geen topprestatie leveren." Volgens Sharon onderscheidt The next boy/girl band zich van andere ta lentenjachten. „Het gaat om het to tale pakketje. Je moet performen, de looks hebben en kunnen dansen en zingen. Er zijn niet veel mensen die dat allemaal kunnen." Ida Het devote weesmeisje Anna groeit op in het com munistische Polen van de jaren 60 van de vorige eeuw. Ze kiest ervoor het klooster in te gaan. Voordat ze die stap zet, bezoekt ze een tante die iets over haar familieverleden kan vertel len. Bij haar ontdekt ze dat ze niet katholiek, maar joods is. En ook dat ze Ida in plaats van Anna heet. De jonge vrouw duikt verder in de geschiedenis van haar familie en daarmee ook in die van Polen. Regisseur Pawel Pawli- kowski bouwt scène voor scène een indrukwekkend verhaal op. De kijker krijgt zo alle gelegenheid om de impact van de schokkende onthullingen tot zich te la ten doordringen. Bijzonder is hoofdrolspeelster Agata Trzebuchowska. Zij was amper 20 jaar toen de film werd gemaakt. Daarna heeft ze nooit meer voor de camera ge staan, maar ging filosofie studeren. vrijdag 26 augustus 2016 pz Woensdag 24 augustus 1. Journaal 20.00 uur NP01 1.662.000 2. Voetbal FK Rostov - Ajax Veronica 1.117.000 3. De slimste mens NPO 2 981.000 4. Tussen kunst en kitsch NPO 1 917.000 5. Linda's zomerweek RTL 4 908.000 6. Journaal 18.00 uur NPO 1 900.000 7. De wereld draait door NPO 1 837.000 8. EenVandaag NPO 1 810.000 9. Half acht nieuws RTL 4 793.000 10. Hart van Nederland SBS 6 746.000 Met een tweede zwoele avond op rij vie len woensdag de kijkercijfers lager uit dan normaal. Zelfs Linda's zomerweek haalde die avond de miljoen kijkers niet. Slechts twee programma's gingen qua kijkersaan tal over de miljoen heen. Tussen kunst en kitsch maakte een prima start na de zo merstop met 917.000 volgers. Show nieuws deed het weer beter dan RTL Boulevard, dit keer met minimaal verschil. Het populaire EO-kinderpro- gramma Checkpoint gaat het theater in. Presentatrice Rachel Rosier en haar testteam doen met het publiek experimenten en proefjes, zoals zweven met de ho vercrafttest of lopen over water bij de maizena-test. De interactieve voorstelling richt zich op iedereen van 8 jaar en ouder. De show gaat 15 oktober in première. Er is een televisiefilm over het leven van Britney Spears in de maak. De Aus tralische actrice Natasha Bassett, eerder te zien in Hail, Caesar!, gaat de pop zangeres spelen. De film volgt het leven van Britney vanaf het moment dat zij als tiener beroemd werd tot aan haar recente succesvolle te rugkeer naar het sterrendom. De film gaat Britney heten en moet volgend jaar klaar zijn. De zangeres zelf is niet bij het project betrokken. COMMISSARIS WITSE NPO 2 begint met een nieuwe reeks rond de mopperende Vlaamse politie man. Een motor rijder veronge lukt op een verla ten weg. Is het moord? UITMARKT 2016 Live vanaf het Museumplein in Amsterdam de opening van het culturele seizoen. Jörgen Raymann presenteert een spectaculaire show die is te volgen op NPO 2. Met veel theater en muziek. BEN IK NORMAAL? De vraag die ie dereen zichzelf wel eens stelt, staat op NPO 3 centraal in een komische show. Cabaretier Roué Verveer schotelt twee teams grote dilemma's voor. 0 1 1 I Kritische Sharon scout jong talent Suzanna Timmer - Sharon Doorson The next boy/girl band, SBS 6, 20.30 uur. De film Ida vertelt over een jonge non die een fa miliegeheim probeert te ontrafelen. Het Poolse zwart-witdrama uit 2013 is vanavond te zien op NPO 2. Ida, NPO 2,23.45 uur. A Zangeres Sharon Doorson treedt nu op als jurylid, foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53