Woestijnlaminaat 6 5AUtW4UT£n£Tftüff We gaan weer naar school! Tijd voor een frisse broodtrommel. Laat 'm niet op het aanracht staan want niets erger dan mama die je hammetjes komt nabrengen. Tamara Vrielink geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: laminaat 1. Present Time, €19,95 2. Emergency, €18,95 3. Rosti Mepal, €7,99 4. Whatsinabag.nl, €12,95 5. Monbento, €35, 6.100pcadeau.nl, €14,95 7. Orange Dutch Design, €12,95 DEKLUSVROUW Kies een systeem Egaliseer vrijdag 26 augustus 2016 Crisps, CO Ik heb een afspraak bij een vrouw die net is verhuisd. Ze wil wat dingen laten ophangen. Ik kom binnen, kijk om me heen en het eerste wat mij opvalt: het laminaat in deze huiskamer met grote open keuken. Het komt op zeker zeven plekken om hoog. Alsof het is gelegd op een stuk sahara. Een vriend legde het een paar weken geleden, vertelt ze. Ik leg haar uit dat ze hier snel iets aan moet doen, omdat ze anders nieuw laminaat moet kopen. Als het niet al te laat is. Het is te strak gelegd van muur tot muur en zonder een zweinaad rondom, zodat het laminaat niet kan uit zetten en krimpen. Terwijl ik vertel hoe ik het zou oplossen en wat dat kost, laat ze me weten dat ze het te duur vindt. Ze laat me liever nog steeds alleen een en ander op hangen. De ernst van de situatie krijg ik haar niet uitgelegd. Ik vraag me af voor hoe veel duizend euro schade ze heeft. En ik bedenk dat je niet verzekerd bent voor legschade als je een vriend laminaat laat leg gen. En dan ben ik te duur? Hmm. Ik geef wél garantie, denk ik bij me zelf. Jaren later kom ik in een huis waar ze laminaat over de drempels hebben gelegd. Dat ziet eruit alsof je verkeersdrempels in huis hebt. Kliklaminaat Dat klik je vast met een slagblokje om de lamellen goed sluitend te krijgen. Snelkliksysteem Bij een snelkliksysteem klikje de kopse zijde aan de kant van het blauwe stripje met de vingers vast aan de vo rige lamel. Gebruik geen hamer of slagblok, dan gaat het systeem stuk. Klik de nieuwe delen telkens zacht in. Bekijk of de vloer egaal is. Oneffenheden groter dan 3 millimeter per meter moeten worden geëgaliseerd. Anders kun je later beschadi gingen krijgen aan het laminaat. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIJS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50