Naschokken in Italië, dodental loopt op 4 NI Honderden mensen zijn gewond, duizenden Italianen hebben geen huis meer. Meerdere bergdorpen liggen door de aardbeving, die een kracht had van 6.2 op de schaal van Richter, compleet in puin. De meeste slachtoffers vielen in Ama- trice, Accumoli en Pescara del Tronto. Alleen al de brandweer heeft 2.000 mensen in het rampgebied aan het werk gezet. De hulpverle ners wisten 225 mensen levend on der de brokstukken vandaan te ha len. Gered Eén van hen was een meisje van ro, dat zeventien uur bedolven lag voor zij werd gered. Met noodver lichting en zaklampen vonden de hulpverleners het kind. De Itali aanse zender Sky TG24 filmde de redding. Het kind werd gelokaliseerd in haar slaapkamer in het ingestorte huis. Toen het meisje naar boven werd gehaald weerklonk er ap plaus en riepen omstanders eufo risch: 'Ze leeft nog!' Het meisje is vervolgens naar het ziekenhuis ge bracht. Even verderop beschreef een grootmoeder hoe haar twee klein dochters door de aardbeving wer den getroffen. De vrouw, Angela Toen het meisje naar boven werd gehaald weerklonk applaus. Omstanders riepen: 'Ze leeft nog!' Cafini vertelde hoe Guilia van 8 zich op haar 4 jaar oude zusje Georgia wierp om haar te bescher men. Daarmee redde ze het leven van Georgia, maar zelf overleefde Giulia de natuurramp niet. „Ik ben verscheurd door emotie", zegt Cafini. „Ik heb mijn klein dochter nog én ben een kleindoch ter kwijt." De regio werd gisteren opge schrikt door meerdere naschok ken. De zwaarste deed zich voor in het toch al zwaar getroffen dorp Amatrice. Verwacht wordt dat het dodental verder zal stij gen. De autoriteiten zijn er van overtuigd dat nog mensen onder het puin liggen. Kinderen Onder de dodelijke slachtoffers zijn veel kinderen. Dat komt door dat veel Italianen met hun gezin hun ouders bezoeken tijdens de zomervakantie. Ook Samuel (4) en Leo (6) logeer den bij hun grootouders. Na de eerste schok bracht oma Vitaliana haar kleinkinderen in veiligheid onder een bed. De vrouw en kin deren raakten toch bekneld tus sen brokstukken. Reddingswer kers konden de drie slechts bevrij den door de stenen een voor een te verplaatsen. De Italiaanse regering maakte gistermiddag bekend 243 miljoen euro vrij te maken om de slachtof fers van de aardbeving te kunnen helpen. En het ministerie van Cultuur heeft bepaald dat zondag alle op brengsten van musea in Italië zul len worden besteed aan het restau reren van gebouwen die door de aardbeving zijn beschadigd. vrijdag 26 augustus 2016 Reddingswerkers draaien over uren bij het zoeken naar overle venden en het bergen van slacht offers van de aardbeving in Mid- den-ltalië. Het dodental is opge lopen tot zeker 250. Gerben van 't Hof Rome/Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4