Breskens Sailing Weekend nu vier dagen Adriaanse in Assen in klasse voor veteranen ZEELAND 13 Nancy van de Ven sluit zondag haar vierde WK-seizoen af in Assen. Tot nu toe boekte de Vlissingse motor crossster alleen maar vooruitgang. 2013 Slowakije 2014 Qatar 3e 7e 2015 .e Nederland Qatar Thailand Italië Italië Groot-Brittannië Nederland Groot-Brittannië Frankrijk Duitsland Tsjechië Frankrijk 9e Duitsland 6e Tsjechië 5e 's. Tsjechië Slowakije 2016 3e 4e 1e 3e 2e 3e 1e 2e 3e 3e i a Qatar Nederland fc Duitsland Frankrijk Italië Zwitserland Nederland een wereldtitel tot de mogelijkhe den behoort. We werken er met z'n allen aan dat het ooit een keer gaat lukken." „Nancy heeft een vernieuwen de stijl binnen het motorcrossen voor vrouwen. Zij rijdt heel pit tig, heel fel. In het WK zie je dat dat effect heeft: ze gaat nu al voor het tweede jaar op rij op het po dium komen. Of er nog rek in zit? O, zeker. Er zit altijd nog rek in bij jonge rijders. Als je tweede staat, wil je naar de eerste plek. En sta je op een gegeven moment eerste, dan wil je je voorsprong uitbreiden. Ik vind Nancy erg goed rijden, maar ze zal nog aan een aantal details moeten wer ken. Van een afstandje kan ik die details niets precies benoemen, maar ik weet zeker dat de familie weet waar de winst nog te beha len is." De Veterans Motocross Cup is de laatste jaren een onderdeel van één van de Grands Prix die wereldwijd verreden worden. Dit seizoen is-ie aan die in As- toegevoegd. Er worden twee manches verreden, één op zaterdag en één op zondag. Adriaanse mag meedoen om dat hij veertig is geworden („Dat is de minimale leeftijd") Ik heb de laatste tijd best veel gereden en omdat hij in het verleden heeft meegedaan aan Grand Prix-wedstrijden. „Dat was in 2004 in de MX3-klasse." Vorig jaar was de Bevelander er al als toeschouwer bij toen het GP-circus langskwam in As sen. Hij zag hoe tienduizenden mensen op de races afkwamen. „Nu dacht ik: in Nederland heb je al prachtige banen lig gen en waarom moeten ze er dan eentje bouwen op een racecircuit? In 2015 bewezen ze echter dat dat een goede keus was. Het was indruk wekkend om te zien." Adriaanse reisde gisteren optimaal voorbereid naar de Drentse hoofdstad af. „Ik heb de laatste tijd best veel gereden. Ik heb er fanatiek naar toe gewerkt en hoop dat dat een positieve uitwerking heeft. Ook hoop ik dat er weer net zo veel mensen op de tribunes zit ten." „We zijn er voor de deelnemers, hè", vertelt wedstrijdleider Roy van Aller. „We houden de wed strijden natuurlijk voor de zeilers en niet voor onszelf." Zo was er vanuit het deelne mersveld bij de One Tonners de vraag om een vierdaagse wed strijd in plaats van een evenement verspreid over drie dagen. „Dit omdat de meeste deelnemers in deze klasse van ver moeten ko men. Veelal uit Frankrijk." Aan dit verzoek heeft de organisatie ge hoor gegeven. De One Tonner Re vival Regatta, een wedstrijd uit de jaren zeventig, is nieuw leven in geblazen. Daarom duurt het Bres kens Sailing Weekend een dag lan ger. De start was gisteren. „Wij willen natuurlijk graag dat de deel nemers blijven komen." Dat lukt goed. Dit jaar zijn er weer meer boten dan vorig jaar. „Het scheelt niet veel", aldus Van Aller. „Vorig jaar waren er 55 deel nemers, nu zijn dat er zestig. Een echte groei kun je dat niet noe men, maar het is toch mooi. Blijk baar blijven ze graag komen." De gemeten boten in de IRC- klasse strijden dit jaar in Breskens weer om de Nederlandse titel. Ook de zeilers die minder fana tiek zijn, de recreanten, komen aan hun trekken. „Die varen op hun eigen terrein, zodat ze de an dere boten niet in de weg zitten." Dineren Aan alles is dus gedacht, als het om de races gaat. Maar ook aan de wal is er genoeg te doen. „Vroeger werd er gezeild, volgde de prijsuit reiking en ging iedereen terug naar zijn boot", weet Van Aller. „Zo werkt het nu niet meer, een maal in de haven moet er ook ge noeg te doen zijn. Op vrijdag en zaterdag eten we bijvoorbeeld met zijn allen. Alle bemanningen mo gen dan gratis dineren. Ook is er een groot feest, met dj." Vier dagen lang staat Breskens dus in het teken van het zeilen. De eerste races waren gisteren, de laatste worden zondag gevaren. „De weersvoorspellingen zijn goed", weet Van Aller. „Maar we moeten het natuurlijk hebben van de wind, al is dat hier vaak niet zo'n probleem. Verder is voor ons het evenement geslaagd als we aan het einde weer hebben kun nen zorgen voor veel tevreden deelnemers." vrijdag 26 augustus 2016 vernieuwende stijl' Motor: KTM Aantal WK-punten: 173 éjfM 'SA&SioS, GRAPHIC BART BAAIJENS Motor: Yamaha Aantal WK-punten: 182 Eindklassering: 5e 1e manche 2e manche Motor: Yamaha Aantal WK-punten: 229 Eindklassering: 3e 1e manche 2e manche Eindklassering: 5 1e manche 2e manche Motor: Yamaha Aantal WK-punten: 237 Eindklassering: 2e Yr Na 6 van de 7 Grand Prix 1e manche 2e manche uitgevallen 1e h Op het TT-circuit van Assen wordt voor komend weekein de een crossbaan aangelegd, 's Werelds beste motorcros sers komen op het Drentse zand in actie. In één van de bijnummers, de Veterans Mo- tocross Cup, rijdt Thomas Adriaanse uit Lewedorp mee. Roeland van Vliet Lewedorp —Thomas Adriaanse De zeilers die dit weekend meedoen aan het Damen Bres kens Sailing Weekend hoeven niet bang te zijn dat ze het niet naar hun zin gaan hebben. Net als ieder jaar heeft de organisa tie er ook nu weer alles aan ge daan om de deelnemers zich op hun gemak te laten voelen in de Zeeuws-Vlaamse kustplaats. Daniel Vervelde Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41