Plek stoomhijskraan is niet zo eenvoudig Word bezorger! VLISSINGEN Kajakpauze op voetveer 6 WALCHEREN We moeten zeker weten dat er een geschikte plek is vóór we de kraan willen hebben Werken in de buitenlucht? Natuurlijk zou het mooi zijn als naast de gerestaureerde toren kraan ook een volledig werkende stoomhijskraan in het Schelde- kwartier te zien is. Dat het armlas tige Vlissingen zo'n kraan voor niets in de schoot geworpen krijgt, lijkt nog mooier, snapt wet houder Sem Stroosnijder. Maar het gemeentebestuur kan zo'n cadeau niet zomaar aanne men, waarschuwt hij, omdat de kraan na verloop van tijd Vlissin gen toch geld kan kosten. Daar naast nog niet duidelijk of er een geschikte plek voor Scheldekraan 38 te vinden is. De kraan zou idea liter ergens op het voormalige spoor tussen de Verbandkamer en de kade moeten komen te staan. Ook een plek tussen Timmer- en Machinefabriek ziet de Stichting Stoomhijskraan 38 wel zitten. Of die locaties haalbaar zijn, is echter zeer de vraag, legt Stroosnij der uit. De torenkraan ligt mo menteel in twee stukken voor de Verbandkamer, omdat er geen goe de fundering onder het gevaarte lag. „Ook op mogelijke plekken voor Scheldekraan 38 moet eerst grondig bodemonderzoek plaats vinden, waarna er eventueel een zwaardere fundering moet ko- men. Een werkende stoomhijs kraan moet aan regels voldoen, die kunnen botsen met veiligheid seisen én met de toekomstige in vulling van het Scheldekwartier. Op een groot deel van het terrein zijn huizen gepland. De kraan zal daar niet te dichtbij mogen staan, terwijl we het areaal aan uitgeefba- re grond niet willen verkleinen." Onderdelen van Scheldekraan 38 zijn in de Machinefabriek opge slagen, maar de kraan mag er niet in elkaar worden gezet. „In hal 3 zit Panorama Walcheren, waar re gelmatig wordt gewerkt. Daar kan je geen kraan repareren. Hal 1 en 2 zijn afgekeurd, niet geschikt om ar beid in te verrichten. Bovendien zijn we bezig met marktpartijen om de hal van de hand te doen." De gemeente zit in een lastig parket, stelt Stroosnijder. Als ze de stichting helpt de kraan op te knappen, kan ze later moeilijk zeg gen dat ze de kraan niet wil. Ook heeft de raad, toen de torenkraan op het Scheldekwartier verrees, be sloten geen medewerking aan res tauratie van een stoomhijskraan te geven. Het broertje van Schelde kraan 38, kraan 39, is in Goes te zien, dus uniek is de kraan niet. Stroosnijder: „We zeggen niet bij voorbaat 'nee' tegen de kraan, maar er moet gedegen overleg ko men over de voorwaarden." Initiatiefnemer Wesley Seke- wael meldt dat voorzitter Arjan van Gelder immer bereid blijft als woordvoerder van de stichting met de gemeente te overleggen. Wat staat er tegenover: Tevens op zoek naar een Assistent Distributeur. Neem contact op voor meer informatie! Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl VLISSINGEN Drie kajakvaar- ders vertrekken morgen uit Am sterdam voor een 5500 kilome ter lange tocht naar Italië. Tot Noord-Frankrijk peddelen ze over de Noordzee, maar de monding van de Westerschelde steken ze niet per kajak over. Op voorspraak van voorzitter Marius Vonk van Kanoclub Zee land nemen ze het fiets-voet- veer van Vlissingen naar Bres- kens. Door de drukke monding van de Westerschelde met ka jaks over te steken, zouden de kanovaarders alleen schippers en kapiteins in verwarring en zichzelf in gevaar brengen, maakte Vonk hen duidelijk. Vonk vraagt de uitbater van Kajakken over zee is goed te doen, maar oversteken Westerschelde niet het fiets-voetveer om het trio en hun vaartuigen gratis over te zetten, omdat hun vaartocht naar Pesaro in het teken van een goed doel staat. De op brengst van donaties van het drietal kajakkers gaat naar on derzoek naar de ziekte van Bat ten (vroege dementie bij kinde ren). Alles over de tocht en het goede doel is te vinden op de si te: www.2kayak4batten.nl IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD NATUURLIJKE PARASOL vrijdag 26 augustus 2016 Het initiatief van een inwoner om Scheldekraan 38 te redden wordt door B en W van Vlissin- gen gewaardeerd. Het is echter niet eenvoudig om de kraan als cadeau te aanvaarden en een ge schikte, goede plek te geven. René Hoonhorst Vlissingen —Sem Stroosnijder, wethouder Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de Provinciaalse Zeeuwse Courant, 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Marius Vonk, Kanoclub MIDDELBURG Dansdag in balletzaal Kuiperspoort The Dancing Path of Healing houdt 3 september een dansdag in de ballet zaal van de Kunst educatie Walcheren in Middelburg. De dag duurt van 10.00 tot 17.30 uur en het thema van de dag is 'Luisteren naar je ziel'. Opge ven kan via www.dancingpathof- healing.nl of via tel. 06-51762783. BIGGEKERKE Fietsrommelroute langs 45 deelnemers In Biggekerke is za terdag een fietsrom melroute. Er zijn ruim 45 deelnemers die goederen vanuit huis, tuin of garage ter verkoop aanbie den. Bij binnen komst in Biggeker ke liggen er bij de eerste deelnemer plattegronden klaar met daarop alle ver koopadressen. De rommelroute is te bezoeken van 9.00 uur tot 15.00 uur. De toegang tot het evenement is gratis. BUTTINGE Toen Wim Uilenbroek zeven jaar geleden een ba nanenboom kocht in Noord-ltalië, had hij niet verwacht dat het nu zo'n reus zou zijn. „Ze zeiden dat-ie winterhard was. Dat is gebleken..." De bananenboom is ongeveer 8,5 meter hoog en dat is ex treem voor zo'n boom in de volle grond, stelt Uilenbroek. Het blad is met 3,5 meter prima geschikt als parasol. Wie de boom wil zien, kan vandaag, morgen en zondag te recht in de Middellandse Zeetuin van Uilenbroek. Daar zijn dit weekend de laatste open tuin-dagen van het jaar. De tuin is open van 10.00-17.00 uur, toegang is 5 euro. FOTO LEX DE MEESTER ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur- Weekmarkt DOMBURG Strandovergang Wa tertoren en bij slecht weer in het Badhotel, 09.30- 10.30 uur - Beach Yoga; Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur - Zomertentoonstel- ling met als thema 'Het Zeeuwse land schap' GRIJPSKERKE Kerkje van Hooge- lande, Meinersweg 1,11.00-17.00 uur - Expositie keramiek van Jacqueline Ge luk en schilderijen van Cocky Wattel KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling bezoe- kerstuin 'De Houten- handsche hof' MIDDELBURG Kousteensedijk 7, 10.00-17.00 uur - Expositie 'Dynamiek in Steen'; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur-Verto ning 'The man who knew infinity' en 'Li za, the Fox-Fairy'; Sterrenwacht Philip- pus Lansbergen, He rengracht 52,19.00 uur-Zeeuwse zon nige zomeravond over de relatie tus sen zon en aarde OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30 uur - Activiteit 'Ontdek de gehei men van de land schapstuin' bij Terra Maris RITTHEM Rammekensweg 6, 13.00-17.00 uur - Open tuin 't Puntje SEROOSKERKE Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur - Brandweeractie en educatie voor de jeugd en tentoon stelling '50-jarig jubi leum goudschat' SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur-Schilderwork shop 'Van spetter tot aquarel' VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur-Week markt; Atrium Stad huis, 08.30-12.00 uur-Foto-expositie Monique Velzeboer 'Van onzeker meisje tot zelfstandige vrouw'; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Sta tionsplein, 10.00- 12.30 en 13.00- 15.30 uur - Rond vaart door de Vlis- singse zeehaven; St. Jacobskerk, Oude Markt 2, 12.00 uur - Middag pauzeconcert Niels-Jan van der Hoek; Machinefa briek, 13.00-17.00 uur-Expositie 'Ge mengde berichten'; Stationsplein 2, 17.00-23.00 uur- Fantastic Fifties Dri- ve-in Bioscoop met vertoning van thril ler Vertigo WESTKAPELLE Kerkplein Moria- kerk, 11.00-18.00 uur-Hobbymarkt ZOUTELANDE Willibrordusplein, 11.00-15.00 uur-Ca- tharinakerk geo pend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34