Fan uit Hoek bij afgang Ajax Doodsoorzaak man Goes nog onbekend Jaar cel voor steken 2 NI MAAN LEO Column STELLING Actievoeren tegen kernenergie doe je met open vizier TOOS HENK SNELLERE IRRITATIE &OOR &E HITTE Zakkenrolster moet zitten Zeilmeisje leert jongeren zeilen Huizen minder snel duur SCHARENDIJKE Dezelfde Zee te zien bij ZNF „Dit was één van de slechtste wedstrijden in Europees verband die ik heb gezien", reageerde De Steur bij terugkomst in Neder land. En dat wil wat zeggen. „Want de afgelopen zestien jaar heb ik heel wat Europese wed strijden van Ajax gezien. Ik denk dat ik er maar twee gemist heb." De teleurstelling onder de 21 meegereisde Ajax-supporters, on der wie ook Middelburger Bob Roelse, was groot. Een aantal van hen kreeg een doekje voor het bloeden in de vorm van een wed strijdshirt van één van de spe lers. Al was niet iedereen daar op dat moment even blij mee, aldus De Steur, die er zelf overigens geen kreeg. „Een mooi gebaar van die spelers, natuurlijk", ver telde hij. „En die supporters zul len daar ongetwijfeld blij mee zijn, het is een mooi aandenken. Maar op dat moment was de te leurstelling ook erg groot. Het was dus moeilijk om blijdschap te tonen." Het wedstrijdticket wordt ove rigens ook vergoed door de selec tie van Ajax, als dank voor de lan ge reis die de supporters hebben afgelegd. „Dat hadden ze voor de wedstrijd al bekendgemaakt. Fijn, want we hebben veel moei te moeten doen. Van Düsseldorf naar Moskou en vanaf daar door naar Rostov. En ook weer terug. Bovendien moesten we in zeer korte tijd de visums regelen." Een pleister op de zere won- Eén van de slechtste wedstrijden in Europees verband die ik heb gezien den voor Ajax is dat de Amster damse club nu mag deelnemen aan de groepsfase van de Europa League. Daarvoor is vandaag de loting. „En dan zit ik gewoon weer achter de computer om tick ets te boeken voor de volgende Europese uitwedstrijden", toon de De Steur zich een goed sup porter. „Als het slechte gevoel weer wat is weggezakt, heb ik daar ook wel zin in. Laten we ho pen op een paar mooie tripjes." GOES Het is nog niet duidelijk wat de doodsoorzaak is van Umaru Sesay, de man die afgelo pen zaterdag in Goes overleed toen de politie hem wilde arres teren. Inmiddels is sectie op het lichaam van Sesay uitgevoerd. Dat heeft onvoldoende duidelijk heid gegeven over de oorzaak van zijn overlijden, zegt een woordvoerster van het Openbaar Ministerie. „We moeten daarom nu de resultaten van het toxicolo gisch onderzoek afwachten. Dat kan enkele weken duren." Het lichaam van Sesay is vrijgegeven en zijn familie komt over naar Nederland om de begrafenis te regelen. Ook zal een gesprek plaatsvinden met de rijksrecher che. De 30-jarige Umaru Sesay, af komstig uit Sierra Leone, zorgde zaterdagmiddag voor ophef in Goes-Zuid. Hij trok zijn kleren uit, rende in verwarde toestand over straat, schreeuwde en was niet aanspreekbaar. Gealarmeer de agenten gebruikten uiteinde lijk pepperspray om hem onder controle te krijgen. Sesay verloor het bewustzijn en overleed ter plaatse. Omdat agenten direct be trokken zijn, doet de rijksrecher che onderzoek in deze zaak. MIDDELBURG De 53-jarige Mid delburger C. K. die op 25 januari de vermeende stalker van zijn zus met een mes stak, is door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot achttien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Er was twee jaar waarvan zes maan den voorwaardelijk geëist. De rechtbank achtte poging tot doodslag bewezen. K. was die ochtend op indus trieterrein Arnestein en ontdek te in een bestelbusje de kwel geest van zijn zus. K. ging naar de man toe om hem op zijn ge drag aan te spreken. Tot een goed gesprek kwam het niet. In het busje ontstond een worste ling waarbij K. een mes tevoor schijn haalde. Het verweer van noodweer werd verworpen. De boerkini dus. Waarschijn lijk zijn er in heel Europa minder dan honderd vrou wen die er eentje dragen, maar het beeld beheerst toch ons al zo verhitte zomergemoed. De posi ties aan beide zijden van de dis cussie zijn duidelijk: het is ófwel een symbool van vrouwenonder drukking en de onwil zich aan te passen aan de westerse maatschap pij, ófwel een teken van zelfexpres sie waarbij onze acceptatie van dit fenomeen getuigt van vooruit gang. (Ik laat die schijnheilige Franse burgemeesters die zeggen dat hun boerkini-verbod nodig is om de veiligheid van de vrouwen te waarborgen, maar even buiten beschouwing.) Ik kan me in beide standpunten inleven. Als ik een vrouw ingepakt op het strand zie zitten, is het moei lijk te geloven dat dit een vrijwilli ge keuze is. Waarom naar het strand gaan als je niet de zon op je huid, de wind in je haren, het zou te water onder je oksels kunt voe len? Misschien is dat ook juist waarom dit zo'n symbool van bot sende culturen is geworden: velen associëren juist het strand, de zee en de wind met vrijheid, van lichaam én van geest. Maakt dat de boerkini een statement tegen die vrijheid? Maar dan zie ik op het nieuws hoe Franse agenten een vrouw dwingen zich te ontkleden; haar kinderen en andere badgasten als toeschouwers van de vernedering. Even verderop zit ongetwijfeld een surfer in vrijwel hetzelfde pak; hem laat men met rust. Ook de nonnen die eveneens compleet ingezwachteld over straat gaan, blijven buiten schot. En dan weet ik ineens ook weer: mijn recht om rode lippenstift en frivole jurkjes te dragen is net zo belangrijk als het recht van een moslima om een boerkini aan te doen. We heb ben een rijke geschiedenis van voorschriften over de bedekking van het vrouwenlichaam. Juist on ze acceptatie van ieders keuze daarin is een teken van vooruit gang. De surfer in hetzelfde pak laat men met rust vrijdag 26 augustus 2016 Buiten scho Vandaag: Reageer op pzc.nl Gisteren: Een groot gezin is geweldig 760 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS het was nu eenmaal het allerlaatste IJSJE... TOOS 6AT HEB JE met ÖEZE hitte... MIDDELBURG De Bredase S. H. (36) moet dertig maanden de cel in. Tegen de vrouw, die al ette lijke keren voor zakkenrol len is veroordeeld, was 42 maanden geëist. De vrouw werd ervan ver dacht in 2012 en 2013 ze ker negentien keer voorna melijk oudere, kwetsbare mensen te hebben beroofd verspreid door de provincie. De rechtbank vond er 'slechts' vijftien bewezen. In supermarkten keek ze bij de kassa over de schou ders van pinnende bejaar den, zodat ze de code kon zien. Vervolgens rolde of roofde ze de pinpas om daarna hun bankrekenin gen te plunderen. In sommi ge gevallen ging het om en kele duizenden euro's. VLISSINGEN Laura Dekker, die bekend werd als het jongste meisje ooit dat in haar eentje om de wereld zeilde, gaat jonge ren vertrouwd maken met zeezeilen over lange afstan den. Daarvoor is een nieu we stichting opgericht. Laura werd in 2012 de jong ste zeiler die solo de wereld rondvoer. Bij haar vertrek was ze 14, bij aankomst in Sint Maarten inmiddels 16. Laura had destijds haar boot in Den Osse. VLISSINGEN Huizen in Zeeland stijgen minder snel in prijs dan het landelijke gemiddelde van 4,4 procent. Het afgelopen jaar werden de woningen slechts 0,7 procent duur der. Volgens het Kwartaal bericht Woningmarkt van de Rabobank lijkt de provin cie een structurele achter stand op te lopen. De hui zen in Amsterdam stijgen het snelst in prijs. Afgelo pen jaar werden de huizen daar 14,4 procent duurder. Locatievoorstelling Dezelf de zee kun je volgens recen sent Willem Nijssen op twee manieren bekijken: vanuit volledige rust of vanuit eeu wige deining. Benieuwd wat hij daarmee bedoelt? Het valt te lezen in zijn recensie over Dezelfde zee, naar ge lijknamige boek van Amoz Oz. 'Ik heb heimwee naar de jaren dat we Ajax het Slechtste Ajax Ooit noemden als ze met dit soort cijfers verloren van Real Madrid', twitterde AD-journa- list Thijs Zonneveld woensdag na de 4-1-nederlaag van Ajax op bezoek bij Rostov in de laat ste voorronde van de Cham pions League. Daar sluit Bas de Steur (37) uit Hoek zich bij aan. Hij reisde als supporter mee naar het zuiden van Rusland en was getuige van de blamage. Daniel Vervelde Vlissingen Bas de Steur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2