Pittige loting AZ komt niet in de problemen 26 Daar staat hij dan in een rode polo van FC Barcelona, met twee duimen omhoog poserend voor het immense logo van één van de grootste clubs ter wereld. Jasper Cillessen (27) on derging gisteren de medische keu ring in Spanje en tekende een con tract dat hem de komende vijfjaar aan de club verbindt. Vandaag wordt hij, zoals elke aankoop, groots gepre senteerd. Ajax ontvangt dertien mil joen euro voor de keeper, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen tot vijftien miljoen. En als een ande re club Cillessen wil kopen? Dan mag er minimaal zestig miljoen wor den neergeteld. Natuurlijk straalt hij. Eindelijk weer een Nederlander bij de club met zo'n rijke Oranjehistorie. Op de avond van de smadelijke nederlaag met Ajax neemt Cillessen afscheid van zijn inmiddels oud-ploeggeno ten in de kleedkamer. Een knuffel hier, handenschudden daar. Een rot ter moment kan bijna niet. Hij stapt in een privévliegtuig, de overige Aja- cieden in de spelersbus naar een Rus sisch hotel. Efteling Het échte genieten kwam daarom gisteren pas. Zeker als Cillessen te rugkijkt op de afgelopen periode. Toen Barca zich enkele weken terug bij het management van Cillessen meldde, dacht de doelman aan een grap. „Ik zat natuurlijk niet in de bes te fase van mijn carrière, maar het bleek allemaal juist uiterst serieus. Voor mij persoonlijk echt geweldig." Met een grote glimlach: „Mijn zaak waarnemer stond toen ook nog in de Barga speelt 60 wedstrijden per jaar, dus ik zal genoeg aan spelen toekomen Efteling. Als hij in het Sprookjesbos had gelopen, had ik het helemaal niet geloofd." Maar nu is het dus echt zover. Een overstap die iedereen zou maken, maar wat als Cillessen geen basisspe ler wordt? Dan staat zijn status als eerste keeper van Oranje ook ter dis cussie. De Duitse doelman Marc-André ter Stegen verlengde zijn contract, maar zal geen genoe gen willen nemen met zijn rol van vorig seizoen. Toen mocht hij 'al leen' in de Champions League en het Spaanse bekertoernooi keepen. Claudio Bravo, inmiddels vertrokken naar Manchester City, stond in de Spaanse competitie onder de lat. Over die concurrentiestrijd zegt Cillessen: „Daar heb ik natuurlijk goed over nagedacht. Maar ik heb ver trouwen in mezelf. Bovendien speelt Barcelona zestig wedstrijden per jaar. Dus mocht ik op de bank te recht komen, zal ik alsnog genoeg aan spelen toekomen." ROTTERDAM Feyenoord zal hoogstwaarschijnlijk minimaal twee pittige te genstanders treffen in de groepsfase van de Europa League. De Rotterdam mers zijn door de UEFA in pot 3 ingedeeld bij de lo ting in Monaco vanmid dag. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst wordt dus gekoppeld aan één ploeg uit pot 1 (onder meer Manchester United, Schalke 04, Villarreal en Zenit St. Petersburg) en één uit pot 2 (onder meer AS Roma, Red Bull Salz burg, APOEL Nicosia). Bij Feyenoord is er bij de clubleiding de hoop dat de club tegenstanders loot die dichtbij de Nederland se grens liggen zodat de club de vooraf zorgvuldig geselecteerde supporters met een buscombi op pad kan sturen. Ajax is door de UEFA in pot 1 geplaatst, AZ in pot 2. Nederlandse clubs kun nen elkaar in de poulefase nog niet treffen. Ajax ont loopt door de indeling een confrontatie met Interna- zionale, de club van trai ner Frank de Boer. Minder geld Dat Ajax er deze week niet in slaagde om de groepsfa se van de Champions Lea gue te bereiken, was niet alleen slecht nieuws voor de Amsterdammers. Feye noord en AZ ontvangen nu minder geld uit de zo genaamde marketingpool van de UEFA, omdat het bedrag in de Europa Lea gue door drie in plaats van twee clubs moet worden gedeeld. Feyenoord krijgt als winnaar van de KNVB beker wel 40 procent van het nog nader te bepalen bedrag. Ajax en AZ delen de overige 60 procent. UITSLAGEN Schadevrij en zonder in de problemen te komen is AZ gisteren het Europa League duel tegen FK Vojvodina de gelijk doorgekomen. Met hier en daar momenten van speel vreugde. Maar niet teveel. Waarom zou het ook? De knappe 3-0 uitoverwinning in Servië bood toch wel vol doende houvast. Al had trai ner Van den Brom zijn elftal er niet op aangepast. Hij liet hetzelfde team spelen als vori ge week. Inmiddels is AZ ook gelouterd genoeg om zich niet te laten verassen. Ook niet door een Servische coun- terploeg die vorige week dan weliswaar ondermaats speel de, maar die het seizoen na tionaal toch voortvarend is begonnen. AZ mag zich vandaag na al weer twee succesvolle kwalifi catierondes verheugen op een de loting voor de groeps fase. Het lijkt er steeds meer op dat Markus Henriksen die duels in elk geval niet meer meemaakt. De Noor, vorig sei zoen belangrijk met veel doel punten is sinds gisteren weer een stukje dichterbij een over gang naar de Belgische top club Anderlecht. Overigens ook een mogelijke opponent in de groepsfase. AZ gaat voor hem nog wel een opvol ger halen. vrijdag 26 augustus 2016 Cillessen dacht aan grap, maar transfer naar Barca is een feit Jasper Cillessen ondergaat met succes de medische keuring van FC Barcelona. FOTO MIQUEL RUIZ De transfer van Jasper Cillessen naar FC Barcelona is afgerond. De keeper van Oranje verlaat Ajax en tekent voor vijf jaar bij de topclub uit Spanje. Daniël Dwarswaard Amsterdam/Barcelona —Jasper Cillessen VOETBAL Europa League. Play-offs, returns. AZ* - FK Vojvodina 0-0. Scheidsrechter: Stieler (Dui). Toeschouwers: 8.401. Gele kaart: Wuytens (AZ), Micic, Trifunovic (FK Vojvodina). AZ: Rochet, Johansson, Van Eijden, Vlaar, Haps, Luckassen, Henriksen, Wuytens, Jahanbakhsh (76. Van Overeem), Friday (70. Weghorst, Garcia (65. Dos Santos). FK Vojvodina: Kordic, Mile- tic, Planic, Puskaric, Antic, Palocevic, Micic, Meleg, Maksimovic (71. Vukas- ovic), Malbasic (78,Trifuno- vic), Asceric (60 Babic). Heenwedstrijd: 0-3. AZ naar groepsfase. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Zesde etappe Monforte de Lemos - Luintra. 1. Ya tes (GBr) 163,2 km in 4.05.00, 2. Luis León San chez (Spa) 0.20, 3. Felline (Ita) 0.22,4. Hermans (Bel), 5. Ellisonde (Fra), 6. More no (Spa)' 59. Gesink 6.21, 93. Keizer 15.54, 135. De Kort 23.01, 136. Stamsnij- der, 169. Bouwman, 170. Van Emden, 171. Tankink, 175. Terpstra. Algemeen klassement: 1. Atapuma (Col) 21.45.21, 2. Valverde (Spa) 0.28, 3. Froome (GBr) 0.32, 4. Nai- ro Quintana (Col) 0.38, 5. Chaves (Col), 6. Samuel Sanchez (Spa) 1.07' 57. Ge sink 21.10, 118. Tankink 45.19, 121. De Kort 46.50, 132. Keizer 48.58, 138. Terpstra 50.47, 154. Van Emden 54.38,175. Bouman 59.16, 185. Stamsnijder 1.05.45. Moeiteloos plaatse AZ zich gisteren voor de groepsfa se van de Europa League. Een 0-0 gelijkspel was ge noeg na de 3-0 uitoverwin- ning op FK Vojvodina. Nik Kok Alkmaar AZ-spits Fred Friday wist het net niet te vinden, pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26