De pijn 24 CHAMPIONS LEAGUE PITTIGE LOTING PSV PSV staat voor enerverende maanden in de Champions League. Een poule met Bayern, Atético en Rostov is er één vol verhalen.En waarom zou de tweede ronde halen, net als vorig jaar, onmogelijk zijn? Kort Van Praag Herhaling finale Spelen Dafne Schippers (foto, links) treft morgen bij de Diamond League in Parijs alweer Elai ne Thompson (foto, rechts) op de 200 me ter. Dat wordt een herhaling van de olympi sche finale van een week geleden in Rio, toen de jamaicaanse atlete Schippers van de gouden medaille afhield. Thompson won in 21,78, Schippers werd tweede in 21,88. Ferrand-Prevot van fiets De Franse topwielrenster Pauline Fer rand-Prevot (24, foto rechts) van Rabo- bank-Liv heeft haar seizoen beëindigd. „Ik weet niet wanneer ik weer op de fiets stap. Wielrennen was wat ik het liefste deed, maar het werd mijn grootste nachtmerrie", schrijft de renster, in 2014 wereldkampioe ne op de weg en in 2015 wereldkampioene veldrijden en mountainbiken, op Facebook. Martina loopt record Churandy Martina (foto) heeft gisteren in Lausanne het Nederlands record op de 200 meter verbeterd. De goedlachse atleet finish te tijdens de Diamond League-wedstrijd als eerste na 19,81 seconden, met een toegesta ne rugwind van 0,4 m/sec. De sprinter, die in Rio de Janeiro op deze afstand een olym pische medaille ternauwernood miste, had een toptijd van 19,85 staan. Schorsing Hofstede en weerzien met Arjen Robben. De kans op revanche tegen Atlético Ma drid. De Duitse wereldkampioe nen van Bayern München op de koffie. De extra motivatie om te laten zien dat Ros tov wél te pakken is voor een Ne derlandse club. Ja, in Eindhoven en omstreken is de voorpret nu al begonnen. PSV staat voor een aantal enerve rende maanden in de Champions League. Natuurlijk is een poule met een Spaanse en een Duitse topclub erin loodzwaar. Maar groep F met Real Madrid en Borus- sia Dortmund had bijvoorbeeld ook gekund. En gevoelsmatig oogt dat op papier toch nog net iets zwaarder. „Het wordt lastig, maar we heb ben er heel veel zin in", zegt Luuk de Jong. De aanvoerder bekeek de loting gisteren in gezelschap van een paar honderd supporters bij de fanstore van het Philips Sta dion. Op grote schermen zag ie dereen hoe uitgerekend Ruud van Nistelrooy in Monaco het balletje met PSV uit lotingpot 3 trok. Ook technisch manager Marcel Brands en de spelers Andrés Guardado en Gaston Pereiro keken mee. De voetballers waren gehuld in het speciale groene uittenue dat PSV in zijn CL-duels gaat dragen. „Een absolute toppoule", conclu deert Brands. „Aan onze doelstel ling verandert niks. Dat blijft over winteren. Het liefst natuurlijk in de Champions League." Luuk de long: „Vorig jaar hebben Aan onze doelstelling verandert niks. Dat blijft overwinteren we laten zien dat we heel sterk zijn. In die twee achtste finales te gen Atlético, maar ook al daarvoor in de poule. We weten hoe we moeten overleven en ja, ik vind het ook wel leuk dat Rostov erbij kwam uit pot 4. Je wilt toch laten zien dat wij van zo'n ploeg kun nen winnen. Wat opvalt zijn de vele parallellen met vorig jaar in het speelschema. Ook nu begint PSV thuis, in een underdogrol. Toen tegen Manches ter United, nu tegen Atlético. Daar na is net als vorig jaar de tweede wedstrijd er één in Rusland, waar het eind september nog geen win ter is. En wedstrijd drie en vier zijn opnieuw tegen de Duitse te genstander in de groep. Vorig jaar was dat VfL Wolfsburg, nu dus Bayern. En om het af maken: PSV sluit de poulefase ook weer thuis af, tegen Rostov, dat dan in de ei gen competitie al begonnen is aan de winterstop. In december vorig jaar lukte het PSV tegen de Rus sen van CSKA Moskou om via een zege op eigen kracht verder te be keren in de Champions League. Kopkans Maar dat is ver vooruit kijken. Eerst zullen Phillip Cocu en zijn staf zich de komende weken gaan voorbereiden op de revanchewed strijd tegen Atlético. Luuk de Jong zei laatst dat hij nog wel eens wak ker wordt van de grote kopkans die hij kreeg in de verlenging in Vicente Caldéron. Misschien komt zo'n zelfde kans er straks wel weer. En nu met een goede af loop. «UBS Wbtiim Quote van de dag 'Ik heb nu alles goed laten nakijken' De pijn van Ajax zit hem woens dagavond in Rostov óók in kleine dingen. Door wodka benevelde Russen die spelers van Ajax uitla chen in de gammele gangen van een oud Oostblokstadion. Of het handjevol meegereisde supporters dat geen prijs stelt op bezwete wedstrijdshirts als bedankje. Maar de pijn van Ajax zit hem natuurlijk vooral in gróte dingen. vrijdag 26 augustus 2016 ATLETIEK WIELRENNEN ATLETIEK n Michael van Praag rekent tij dens de verkie zingen voor het voorzitterschap van de UEFA op 14 september op steun van '27 of 28 landen'. Als zijn gevoel hem niet in de steek laat, dan wordt Van Praag dus UEFA-baas. I De Amerikaanse keepster Hope Solo mag zes maanden niet uit komen voor de nationale ploeg. De bond legt de ze schorsing op omdat ze bij de Spelen de Zweedse ploeg een 'stelletje laf aards' noemde. l Toppoule vol met verhalen Maarten Wijffels Eindhoven —Phillip Cocu A Peter Bosz ziet Ajax kansloos verliezen van Rostov, foto pro shots Lennard Hofste de fietst volgend jaar bij Giant-AI- pecin, de ploeg van Tom Dumou- lin. De 21-jarige Hofstede tekent een contract voor twee jaar en komt over van het Rabo bank Develop ment Team. Galatasaray wil Nigel de Jong uit Ameri kaanse terughalen naar Europa. De 31-jarige middenvelder speelt nu bij LA Galaxy. Olympische kampioene Anna van der Breggen koerst in de Ladies Tour. De etappe wedstrijd voor vrouwen begint dinsdag in Tiel en eindigt zondag 4 september in Valkenburg. Richèl Hogenkamp is nog één zege verwij derd van het hoofdtoernooi van de US Open. Ze klopte in de tweede ronde van het kwalifi catietoernooi de Chinese Liu Fangzhou. Cin dy Burger verloor en is net als de Lesley Kerk- hove en Michaëlla Krajicek uitgeschakeld. Bij de mannen is Thiemo de Bakker nog actief. —Arjen Robben raakte medio juli geblesseerd in een oefenpotje, toen hij juist weer was hersteld van een blessure. De 32-jarige international van Oranje is hoopvol over zijn ren tree, maar de interlands tegen Griekenland en Zwe den komen nog te vroeg. Ajax leed tegen FK Rostov (4-1) misschien wel zijn pijnlijkste Eu ropese nederlaag uit de clubge schiedenis. De oorzaken zitten verweven door heel de club. Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24