'Het is écht House of Horror 21 Albert Verlinde zwaait vanavond na vijftien jaar af als de showbizzkoning van RTL Boulevard. „Ik wil geen Hans Wiegel zijn. Als ik weg ben, ben ik weg." Raar hè, vindt Albert Verlinde (55). Hij is overvallen door wat de aankondiging van zijn ver trek als dé entertainmentdes- kundige van RTL Boulevard te weeg bracht. Deze week was hij aan het jog gen door het Vondelpark in Amsterdam toen iemand hem toeriep: 'Jammer, hoor!'. Verlinde dacht nog: ik loop vast te lang zaam. Zijn conditie is niet top. „Maar hij be doelde echt jammer dat ik stop met Boule vard. „Die reactie heb ik veel gehad, ook van ar tiesten. Zo lief! Ik merkte: je kunt wel eens op mij afgeven, maar ik ben in de afgelopen vijftien jaar een soort vriendje in de huiska mer geworden." Hij voelt dat hij op het juis te moment opstapt. „Op het hoogtepunt het feestje verlaten. Dat is ook een kunst." Dan: „Ik liep al met het idee rond om te stoppen vóór er sprake was dat Boulevard een nieuwe formule krijg, zo'n anderhalf jaar geleden. Ik heb het er nog steeds leuk, ik heb het nog steeds naar mijn zin, maar het is misschien ook wel mooi geweest. Al- bert in het dagelijks leven is echt een ander dan de Albert op tv. Dit is nu mijn leven", zegt hij, om zich heen wijzend in de foyer van het hoofdkwartier van musicalkolos Stage Entertainment, het bedrijf van Joop van den Ende dat hij sinds anderhalfjaar leidt. „De Boulevard-Albert en de thea ter-Albert begonnen wel ver uit elkaar te liggen. „Mijn leven is zo anders geworden door Stage Entertainment en het Theaterfonds dat ik heb opgericht. Ik ben op zo'n andere manier in het dagelijks leven bezig, dat ik het tegenstrijdig vond worden. De knoop doorhakken vond ik moeilijk. Ik heb ge spard met mijn ouders en met Onno (Hoes, zijn ex-man, red.). En ik heb er met Joop over gebeld. Hier zit ik aan te denken, wat vind jij? Hij snapt het wel." „Daar zijn geruchten zat over geweest, maar dat heeft nooit op tafel gelegen. Het is écht mijn keuze." „Dat heeft er niets mee te maken. Het komt echt door mijn werkzaamheden bij Stage. Ik adem creativiteit, ik wil stimuleren, ta lent ontdekken en begeleiden. Me inzetten voor musical, voor musical in het land. Ik moet met sponsors om de tafel. Het is niet meer te combineren." „Nee, het is meer een algemeen gevoel. Een aantal gebeurtenissen in Boulevard in de af gelopen vijftien jaar, zoals de zoenvideo van Georgina Verbaan, blijft ontzettend plakken. Dat is niet erg, maar het zorgt voor een bepaalde perceptie bij mensen. Het programma is meer dan dat. We rodde len niet, we checken, we blijven bellen. Het is ooit bedacht als een heimelijk genoegen. Niemand schreeuwt van de daken dat 'ie Boulevard kijkt, je kijkt er stiekem naar. Na vijftien jaar ben ik er wel klaar mee." „Er is altijd een gezonde spanning tussen Albert, Boulevard en de zender geweest, on der welke directie dan ook. Ik heb altijd ge zegd dat Boulevard een onafhankelijke geest moet hebben. Ook dingen durven doen waarvan je denkt als het over jou gaat: ik heb het liever niet. Maar als het programma te veel aan een lijntje loopt van een zender, is het niet goed. Daar heb ik voor geknokt. Het is Erlands goed recht om daar anders over te denken en te proberen dat bij te stu ren. Er komt nu echt een nieuwe Boulevard. Er is nog even besproken dat ik mee zou gaan naar die nieuwe formule, maar dat heb ik redelijk snel afgewimpeld. Dan ben ik te gast in mijn eigen programma, daar zit ik niet op te wachten." „Ik wil geen Hans Wiegel zijn. Als je weg bent, ben je weg. Ik ga er ook in het open baar niets over zeggen. Ik laat iedereen lek ker zijn ding doen. Niemand moet denken: oh, wat denkt het orakel uit Brabant erover, dat is niet eerlijk." „We zijn daarover nog aan het praten. We zitten in de afrondende fase, maar ik kan er nog niets over zeggen. RTL LiveEr kan van alles gebeuren, ik ga er niks over zeggen. Dat heb ik zo afgesproken. Maar in principe blijf ik bij RTL." Groot illusiefeest voor jong en oud in Carré In deze nieuwe show van Hans Klok tal van nieuwe illusies, revolutionaire projecties en speciale effecten. Het publiek wordt meegezogen in een mystieke wereld waarin niets is wat het lijkt. Exclusief voor lezers: Een rang upgrade programmaboek (t.w.v. 6,-) Kaarten zijn er al vanaf 40 Van 30 augustus t/m 29 september Koninklijk Theater Carré, Amsterdam Bestel nu op pzc.nl/hansklok vrijdag 26 augustus 2016 mijn keuze Marlies van Leeuwen Heeft Van den Ende, voor je als directeur van zijn bedrijf aan de slag ging, nooit gevraagd om te stoppen? Eind 2013 waren jij en Onno zelf het onder werp in de boulevardbladen. Heeft 'Onno- gate' louterend gewerkt? Heb je een concreet voorbeeld waar het dan is gaan wringen? Dit is geen besluit dat voortvloeit uit slaande ruzie met RTL-programma- directeur Erland Galjaard? Denk je dat je Boulevard kunt loslaten? Je blijft op tv. Wat ga je doen? Hans Klok's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21