26 °C Strenger straffen en cursus Er moet een strengere aanpak komen voor houders van agressieve honden, na meerdere bijtincidenten. De Tweede Kamer eist ingrijpen minister. Walcheren Wie protesteert er tegen de kerncentrale? Nu worden eigenaren amper aan gepakt als hun beest over de schreef gaat. Wel worden de die ren in beslag genomen of afge maakt. De Kamer vindt dat niet genoeg. Naar aanleiding van het nieuwste incident, waarbij vier rottweilers afgelopen dinsdag een peuter aanvielen in het Drentse Nieuw-Buinen, willen de partijen dat minister van Veiligheid en Jus titie Ard van der Steur bekijkt of zwaardere straffen en striktere re gels nodig zijn voor hondenbezit ters. De partijen verschillen onder ling van mening over de juiste aan pak. Zo willen VVD en PW dat gevangenisstraffen worden opge legd aan eigenaren die door be wust of onbewust handelen men sen in levensgevaar hebben ge bracht - bijvoorbeeld door hon den te belonen bij agressief ge drag, door ze makkelijk te laten ontsnappen of expres los te laten lopen. „Zo'n beest wordt dan een wa pen", zegt VVD'er Rudmer Heere- ma. „Mensen moeten nadenken hoe ze met hun vechthond om gaan. Als het ernstig misgaat, mag er best een celstraf volgen." Volgens PVV-Kamerlid Dion Graus bestaan slechte honden niet. „Wél door slechte mensen agressief gemaakte honden, en die mensen moet je keihard aanpak ken." Hij denkt bijvoorbeeld ook Als het ernstig misgaat, mag er best een celstraf volgen aan een levenslang verbod op het houden van dieren. PvdA en SP zijn voorstander van een verplichte omgangscur sus voor bazen van vechthonden. De Dierenbescherming heeft on langs al gepleit voor deze maatre gel, ook omdat veel vechthonden uiteindelijk in het asiel belanden. Tjeerd van Dekken (PvdA): „Wij vinden een keurmerk voor hondenscholen een goed idee, dan weet iedereen waar hij aan toe is." Nieuwsmedia 215 mensen Reddingswerkers in Amatrice komen even op adem. Het dodental na de verwoestende aardbeving woensdagochtend vroeg in Midden-ltalië is gestegen tot zeker 250. Reddingswerkers zijn er tot nog toe in geslaagd om levend onder het puin vandaan te halen. »P3,4 en 5 Onbekenden willen de Zeeuwen raadplegen over de financiering van Borssele. «zeeland 2 Berichten vanaf het kookeiland van Ronald Giphart 'Pak baas vechthond hard aan' Edwin van der Aa Den Haag Rudmer Heerema, VVD-Kamerlid Lees meer op pagina 8 vrijdag 26 augustus 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Koeler Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 201 7 1 1 88 5 5 5 5 30 FOTO EMILIO FRAILE AP Pauze iiK.-mt i*ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1