Boerkini-rel werk roddelfotograaf I Donald Trump pronkt met aanwezigheid Nigel Farage Agentschap: er is niets in scène gezet Hkoopjedeal.nl) DA6™Svan 13 De vrouw ligt alleen op het strand. Aangekleed. Zonder bad handdoek. Én ze draagt een hoofddoek. „Dat is bizar. Zo lig gen, zonder badlaken, op een strand met steentjes", zei de 'arg wanende' socialistische politicus Julien Dray. Er komen agenten aanlopen. Ze spreken haar aan. Klik, klik, klik: een fotograaf legt alles nauw gezet vast. De foto's gaan de hele wereld over. „Komt dat even goed uit voor die vrouw", aldus de 'cynische' extreemrechtse poli ticus Florian Philippot. In Frankrijk is hier en daar - en links én rechts - met scepsis ge reageerd op de fotorel rond de moslima op het strand van Nice. De vrouw lag daar met bedekken de kleding, werd aangesproken door de politie en kreeg een boe te. De reden: ze vertoonde 'uiter lijk religieuze kenmerken' op een plaats waar dat deze zomer niet mag: het strand. „Daarna is ze vertrokken", aldus wethouder Christian Estrosi. Nadat de foto's werden gepubli ceerd, was er alom ophef. Mos lims in Frankrijk hebben het ge voel dat ze doelwit zijn van een heksenjacht. Op enkele tientallen stranden geldteen boerkiniver- bod. En nu worden ook vrouwen beboet met een hoofddoek, die is toegestaan in Frankrijk. Anderen zetten juist de mosli ma's in de beklaagdenbank. Politi ci als Dray en Philippot dachten dat de foto's een opzetje waren. De vrouw zou bewust zo gekleed op het strand zijn gaan liggen om een politieactie uit te lokken. „Het was duidelijk een provoca tie: we zijn er ingetrapt", schreef Olivier Siou, een redactiechef van de Franse publieke omroep. De gemoederen liepen zo hoog op dat de kwestie al 'boerkini-ga- te' werd gedoopt op sociale net werken. De waarheid lijkt simpe- Ier. Een fotograaf die meestal voor roddelbladen werkt, was op het strand van Nice gaan zitten om te kijken of vrouwen in boer- kini's beboet zouden worden. „Hij zat op ongeveer too meter af stand met een telelens en zag de agenten. Daarna zag hij hoe ze met de vrouw spraken", aldus een woordvoerder van fotopers bureau Best Image. De agenten waren daar bij toe val. „Van 08.00 uur 's morgens tot 20.00 uur 's avond wordt er ge patrouilleerd langs en op het strand", zegt een woordvoerder van het stadsbestuur. „De agen ten liepen daar zoals gebruikelijk en zagen toen de vrouw." Omdat ze 'religieuze kenmerken' ver toonde, stapten op haar af. „Ze is beboet. Ze moet 38 euro betalen. Daarna is ze weggegaan." „De vrouw is niet betaald, ze heeft niet geposeerd. Er is niets in scène gezet", aldus Best Image. Gelijktijdig kwamen ook ande re zaken boven. In Nice zouden 24 boetes in een week zijn uitge deeld, in Cannes 6. Dat is inclu sief de boetes voor vrouwen die geen boerkini maar een hoofd doek droegen. Sommige foto's en video's van het politieoptreden zijn ook naar buiten gebracht door de moslim federatie van Zuid-Frankrijk. „We willen de publieke opinie alarmeren. Frankrijk is bezig isla- mofoob te worden", aldus woord voerster Feiza Ben Mohamed. „Politici proberen ons zand in de ogen te strooien door te praten over een boerkiniverbod, maar in feite is de jacht geopend op alle religieuze kenmerken van mos lims. Dat willen we laten zien." Om nieuwe samenzweringsthe orieën te voorkomen, voegt ze er nog aan toe dat de beelden die de moslimfederatie naar buiten bracht niet zijn geënsceneerd. „Ik kreeg ze van een vriendin die toe vallig op dat strand was." Trump hoopt mee te liften op diens succesvolle opstand tegen de gevestigde orde en noemt zich zelf in een tweet inmiddels 'Mr. Brexit'. Om zijn campagne een boost te geven, nam hij toch de echte Mr. Brexit mee naar een verkiezingsbijeenkomst. Farage zei daar 'een boodschap van hoop en optimisme' te komen brengen aan de Republikeinen. „Alles is mogelijk als genoeg fat soenlijke mensen bereid zijn op te staan tegen het establish ment", zo bracht hij een les uit het Verenigd Koninkrijk over. Ze kunnen 'de opiniepeilers verslaan', zei hij, zoals het Brexit-kamp in het Verenigd Ko ninkrijk ook won ondanks een achterstand in de peilingen. Dat is een mooi vooruitzicht voor Trump: zijn scores zijn de laatste weken belabberd. Trump is net als de Brexit-be- weging groot geworden dankzij nationalisme, populisme en anti-immigratiegevoelens. Farage mag in het Verenigd Koninkrijk dan van het politieke hoofdto neel verdwenen zijn nadat hij is opgestapt als leider van de euro sceptische partij UKIP, Trump laat het succes van de Brexit-cam- pagne graag op zichzelf afstralen. Hij noemde Farage 'briljant' en liet hem 10 minuten spreken. „Op 23 juni stemden de Britten voor het uitroepen van hun onaf hankelijkheid, en daar gaan wij ook voor, mensen!", zei Trump. Farage zei eerder dat Trumps anti-moslimretoriek hem 'een heel ongemakkelijk gevoel' geeft. Hij gaf gisteren dan ook geen on omwonden steunbetuiging. Nu slechts 17,95 Nu slechts 16,95 Vanat slechts 29,95 Vanaf slechts 12,95 Nu slechts 9,95 Nu slechts 12,95 P< om vrijdag 26 augustus 2016 BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Een boete voor een vrouw met een hoofddoek, op een zonnig Frans strand waar een boerkini- verbod geldt: dat is wereldwijd nieuws. Maar wat is er nou pre cies gebeurd? Een reconstruc tie. Frank Renout Nice Foto uit de serie op het strand in Nice, foto bestimage/sunshine De politie stapte op het strand van Nice op de moslima af, omdat ze 'religieuze kenmer ken' vertoonde. Ze is beboet en moet 38 euro betalen. Daarna is ze weggegaan. Een bijzondere gast op een ral ly van Donald Trump in Missis sippi: Nigel Farage, de architect van de Brexit. Karlijn van Houwelingen Mississippi Nieuw: Achteraf betalen! flPberPoy (^Kl I) NIET TEVREOEN? GELO TERUG! korting korting korting korting korting Draaibare Draadloze LED Buitenlamp incl. beweginssensor 100% Draadloos, eenvoudig te installeren Bewegingssensor tot 7,5 meter Werkt op 4 batterijen - 40.000 branduren Krachtig, veelzijdig en gemakkelijk Adviesprijs 39,95 Korting 55% U bespaart: 22,- 12 paar herensokken van kwaliteitsmerk Pierre Cardin Nog geen €1,45 per paar Designsokken van hoge kwaliteit Behoudt de kleur en rekt na het wassen In maten 39-42 en 43-46 beschikbaar Warm, zacht en comfortabel Tip: vul je voorraad aan! Adviesprijs 51,80 Korting 67% U bespaart: 34,85 12-pack T-shirts van Fruit of the Loom Ideaal om te dragen onder overhemden en truien Ook perfect om in te sporten Van uitstekende kwaliteit Keuze uit v-hals of ronde hals Gemaakt van 100% stevig katoen Adviesprijs 119,95 Korting 75% U bespaart: 90,- Molton Stretch Hoeslakens Alle Maten Opgeruwd katoen - enorm duurzaam en absorberend Voorkomt vlekken en slijtage van het matras Voor optimaal slaapcomfort Geschikt voor alle matrassen t/m 30 cm hoogte Adviesprijs 39,95 Korting 68% U bespaart: 27,- Nonowax Orenreiniger geschikt voor het hele gezin Voorkom schade aan trommelvlies en gehoor Een stuk veiliger dan het gebruiken van wattenstaafjes Uitgerust met 4 verwisselbare tips (voor het hele gezin) Adviesprijs 34,95 Korting 72% U bespaart: 25,- Elektronische Eeltverwijderaar voor mooie voeten Verwijdert harde huid zonder pijn van je voeten Voor gladde, mooie en zachte voeten Zowel op natte als droge huid te gebruiken Incl. 2 opzetstukken; 1 voor vijlen en 1 voor polijsten Adviesprijs 29,95 Korting 57% U bespaart: €17,- FRUITS LOOM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13