Deelauto's op elf plekken in Goes 2 ZEELAND Briefje TROPISCH HOTSPOT HULST j donderdag 25 augustus 2016 Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 8-8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur IW flf MfR-MHMK Thoolse band in finale popprijs Expositie in het peilhuisje Kermis aanzet Kapelse Dag Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Kruiningen 'Hangplek' voor de Kruiningse jeugd Eerder werd al bekend dat de on geveer dertig auto's zullen wor den geleverd door Havelaar Sustai nable Vehicles in Colijnsplaat. De voertuigen worden in China ge produceerd. Het is de bedoeling een netwerk uit te rollen in Euro pa, maar Goes heeft de primeur. De gemeente wil graag meewer ken aan het initiatief, omdat het enerzijds past bij de duurzaam heidsdoelstellingen en anderzijds een uitkomst biedt voor mensen die anders afhankelijk zijn van an dere vormen van (openbaar) ver voer. De auto's komen op de vol gende locaties: Station Goes Omnium Goes-Zuid (Wilgenstraat) Goese Polder (De Spinne) Goes-Noord (Geldeloozepad) Goes-West (Vogelwikke- straat) De elektrische deelauto's die in Goes gaan rijden komen uit China Wolphaartsdijk (Van der Vraamstraat) 's-Heer Hendrikskinderen (Oude Rijksweg) 's-Heer Arendskerke (Raad huisplein) Kattendijke (Dorpsstraat) Wilhelminadorp (Van de Bo schstraat). Almanak Onlangs schoot het Vlissingse echtpaar spontaan het spreek woord 'jong geleerd, oud ge daan' te binnen. Het gebeurde op een dinsdag. Hun jongste kleindochter was, zoals elke week, op bezoek. Ook deze keer zou ze weer samen met opa boodschappen gaan doen. Voordat de twee weggaan vraagt oma altijd of opa zijn briefje bij zich heeft. Dat vergat ze deze keer. Maar geen punt. Voordat opa de deur opent, kijkt zijn kleindochter omhoog en vraagt: opa briefje bij? Commentaar De zeevissers komen in opstand tegen een in hun ogen onge wenste regel van de Europese Visserijraad: de discardban ofwel aanlandplicht voor alle gequoteerde vis. Vanaf 2019 mogen ze van 'Brussel' geen bijvangst meer overboord kieperen, maar moeten ze die aan land brengen. De aanlandplicht is een politieke realiteit. Die komt er. Toch is het een onzinnige maatregel, vinden de zeevissers. Zij zeggen dat jonge, ondermaatse vis meer overlevingskans heeft als die terug in zee wordt gegooid dan wanneer die aan land wordt gebracht. Om vervolgens te eindigen als vismeel. Je vernietigt in feite voedsel, wat een legere Noordzee oplevert, menen de zeevissers. Mariene deskundigen zien het genuanceerder. Van elke kilo platvis wordt nog 0,28 tot 0,55 kilo andere dieren gevangen. Als de bijvangst overboord wordt gezet, overleven de meeste dieren het niet. En dat is verspilling, vinden niet alleen zij, maar ook de Europese Commissie. De aanlandplicht moet overbevissing juist tegengaan. Regels zijn nodig. Quota hebben bijvoorbeeld een vissoort als schol gered. Na de cowboyjaren van weleer werkt de sector tegen woordig braaf mee aan vangstbeperkingen. Met resultaat, want de Noordzee zit weer tjokvol vis. Op zich lijkt de aanlandplicht een goede zaak te dienen. Tegelijk zadelt het principe van selectief vis sen de kwakkelende sector op met investeringen in nieuwe vis technieken en aanpassingen van netten. Daarbij vragen de vissers zich af of het Brusselse regeltje in de praktijk wel werkbaar is. Als de huidige grofmazige netten voor tong en schol nog wijder moe ten worden, vangen vissers straks vooral water. En iedereen weet: als zeevissers het water aan de lippen staat, zoeken ze naar mazen in de wet. Dat kan ook niet de bedoeling zijn. UNa de cowboyjaren van weleer werkt de sector tegenwoordig braaf mee aan vangstbeperkingen www.jagertolhoek.nl Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690 l J' BOUWMATERIALEN THOLEN The Circle Remains, win naar van De Zeeuwse Belof te, staat zaterdag in de fina le van de Sena Performers POPnl Award 2016. De Thoolse band, bestaande uit Kenny Weijgers (zang), Jim Meyer (gitaar), Casper de Haas (bas) en Joey Fehr (drums), strijdt in de Amster damse Melkweg tegen der tien bands uit heel Neder land. De winnaar krijgt 5000 euro. Er is ook een pu blieksprijs van 3000 euro. WEMELDINGE Twee Wemeldingse kunste naars exposeren in het peil huisje op het sluisplateau. Henk Bisschop (foto) toont er aquarellen van de sluizen- complexen van Wemeldin- ge en Hansweert. Marius Weststrate heeft er nostal gische pentekeningen van oude mosselboten hangen. De werken zijn te bezichti gen op 3 en 10 september tussen 10.00 en 17.00 uur en van 6 t/m 9 september van 13.00 tot 17.00 uur. KAPELLE De festiviteiten in het teken van de Kapelse Dag begin nen vandaag met de ker mis, die opent om 16.00 uur. Morgen wordt om 19.00 uur de Fysio Kidsrun gehouden, om 19.30 uur gevolgd door de loop voor volwassenen. Zaterdag barst het feest he lemaal los. Naast het ringrij- den, het torenbeklimmen en de jaarmarkt is André Ha- zes junior de grote trekpleis ter. De quizmaster en zan ger treedt op om 17.30 uur. Kruiningse jeugd tussen de 12 en 18 jaar kan vanaf 17 september iedere zaterdaga vond terecht in het nieuwe jeugdhonk Safe Zone. Een groep vrijwilligers is druk aan het klussen om van het pand aan de Hoofdstraat een gezellige ontmoetings plek te maken, met muziek en natuurlijk wifi. Op elf locaties in de gemeente Goes komen volgend jaar elektri sche deelauto's te staan. Die zijn door iedereen te gebruiken. Luc Oggel Goes Tip? redactie@pzc.nl Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65