Triatlon nu al geslaagd O O) 0 12 ZEELANE Nog 15 teams over in hoofdklasse A Wim de Kok houdt het hoofd koel Van Althuis mist zege door foutje DRIEBANDEN EDDY LEPPENS De Belg Eddy Leppens zat eerst zonder club, maar gaat nu in de eerste divisie bij Pearle Opticiens spelen. Angstzweet bij Bergmans donderdag 25 augustus 2016 De hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal, waarin ook Hoek uitkomt, gaat verder met vijftien ploegen. De voetbalvereniging Haag- landia heeft gisteren het faillissement aange vraagd. Dat betekent dat alle teams van de Rijswijkse club uit de competitie verdwij nen. Hoek zou op 3 december en 6 mei te gen Haaglandia voetballen. De Zeeuws-Vlaamse club heeft nu vrij op die dagen. Haaglandia is aangemerkt als eerste directe degradant uit de hoofdklasse A. Dit betekent dat alleen de nummer 15 nog di rect degradeert en de nummer 13 en 14 als herkanser meedoen aan de nacompetitie. De periodetitels worden zonder Haaglandia over 14 wedstrijden beslist. De derby in de tweede ronde van de natio nale beker driebanden tussen Zandee Kloe- tinge (vierde divisie) en De Stene Brug (der de divisie) bleef spannend tot de laatste ca rambole. De thuisploeg kwam bij de pauze met 0-4 achter als gevolg van nederlagen van Martin Capelle en Leo Koopman. Na de pauze liep de spanning op, toen Daan Westrate met 3-0 Nico Peeters afdroogde en Piet Verschu- re een strijd op leven en dood uitvocht met Wim de Kok. De derde set moest de beslissing brengen bij een stand van 14-14. De Kok bleef koel bloedig en pakte de set, de partijwinst en daarmee ook de wedstrijd: 2-6. Remco van Althuis leek gisteravond bij de zeezwemtocht van Zoutelande naar Westka- pelle op weg naar de zege. De zwemmer uit Breda ging bij de laatste boei echter recht door in plaats van af te slaan en zwom dus te ver. Klaas van Beek uit IJmuiden profi teerde en zegevierde in een tijd van 36.19 minuten. Jan Brink (Vlissingen) werd twee de (36.30) en Althuis moest genoegen ne men met de derde plaats (36.35). De tocht had een lengte van 3,6 kilometer. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de Bredase Lisa Dreesens in een tijd van 36.37 minuten. Amy van Lier (38.04) en Desiree Emmen (40.51) werden tweede en derde. Miriam van Noorden (Kapelle) was op de zesde plaats de beste Zeeuwse: 44.54. Wielrennen Wielrennen et de Belg Eddy Lep pens (46) heeft Pearle Opticiens uit Sas van Gent een ab solute wereldspeler in huis ge haald voor het driebandenteam in de eerste divisie. Hij is een groot heid op biljartgebied en net als zijn landgenoot Frédéric Caudron, die bij Dallinga.com in de eredivi sie speelt, een alleskunner. Op Leppens' palmares prijken talloze nationale titels in de diver se spelsoorten. Vorig seizoen werd hij Belgisch kampioen drie banden, won hij de ranking en riep men hem uit tot 'speler van het jaar'. In Sluiskil werd hij in 2010 tweede op het wereldkampi oenschap. In het hetzelfde Zeeuws-Vlaamse dorp greep hij met Dallinga/Frans Bevers de landstitel en won hij de beker. „Ja, hoe kom ik in Sas van Gent te recht? Ik speelde voor MCR in Ba- rendrecht en kreeg heel laat in het seizoen te horen dat de sponsor er mee stopte. Ik zat dus zonder team. Veel plaatsen in de eredivi sie waren toen al ingevuld en dus was het lastig om nog iets te vin den. Tijdens de bekerfinale van België in Hooglede raakte ik in ge sprek met Dion Bergmans, die ik goed ken. Van hem hoorde ik dat hij op zoek was naar een kopman voor zijn team en ik zei dat ik zocht naar een team. Na een poos samen te hebben gesproken wa ren we er aan het eind van de mid dag uit en akkoord." „Het vertrek bij Dallinga was niet leuk, maar dat was het gevolg van een nieuwe sponsor. Ik heb mooie jaren gehad bij Dallinga en mooie SAS VAN GENT Nadat Dion Bergmans, hoofdsponsor en teamlid van Pearle Opticiens, Eddy Leppens in Hooglede had binnengehaald, brak het angstzweet hem uit. „In de auto op de terugweg naar huis vroeg ik me af: waar ben ik aan begonnen? Hoe ga ik dit financieel rond krijgen? In al mijn biljartenthousias- me was ik tot een akkoord ge komen. Na een slapeloze nacht ben ik met mijn colle ga-opticiens in Oostburg en Terneuzen gaan praten en dat heeft voldoende lucht ver schaft om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien." prijzen gewonnen. Ik kon toen in Barendrecht terecht en was daar blij mee. Van rivaliteit is voor mij geen sprake." „Ik ga altijd voor het allerhoogste. Dus ook met Pearle is dat mijn streven. Daarnaast denk ik dat ik voor ploeggenoot Jens (van Dam) een extra motivatie kan beteke nen en hem nog wel wat kan hel pen in zijn ontwikkeling. Dat is in elk geval mijn intentie. Ik ga op zijn minst achttien wedstrijden spelen. Het enige probleem is dat de KNBB geen rekening houdt in het programma van de eerste divi sie met wereldbekertoernooien. Dat is lastig en we hebben dan ook een verzoek ingediend dat wel te doen, zodat ik alles kan spe len." In Frankrijk en Duitsland. Dat we in Sas van Gent op zaterdag spelen, is gunstig voor mij. Dan kan ik op zondag gewoon in Duits land mijn wedstrijden meepik ken." „We hebben niet over termijnen gesproken, maar ik heb er een goed gevoel bij. Ik ben niet ie mand die voor een paar euro gaat lopen." „De competitie begint voor Pearle met een uitwedstrijd op 28 augus tus. Daarna reis ik meteen door naar Guri voor het wereldbeker toernooi van Zuid-Korea. Aanslui tend speel ik de finale van het Su- perprestigetoernooi (beste zestien spelers) in België." Met 208 deelnemers zit de voor inschrijving al bomvol en de vijf tig plekken die nog beschikbaar zijn zullen naar verwachting ook binnen korte tijd vergeven zijn. „De mensen die zich zaterdag nog willen inschrijven, zullen er vroeg bij moeten zijn", stelt Vas seur. „We hebben nog maar vijftig plekken en ik heb al een heleboel mails gekregen van mensen die VOETBAL BILJARTEN ZWEMMEN Drie spelers van Groene Ster Vlissingen zijn uitgenodigd voor een bijeenkomst met de nieuwe bondscoach Max Tsjaden. Khalid El Hattach, Hoessein Bouzambou en Najib el Al- louchi gaan vandaag naar Zeist. Saïd Bouzam bou, die bij FT Antwerpen speelt, is ook van de partij. Thijs de Lange uit Kattendijke werd zesde bij een wielerkoers in het Belgische Evergem. De afstand bedroeg 114 kilometer. 11 Antwan Tolhoek was gisteren de beste Nederlan der in de vijfde etappe van de Tour de I' Avenir. De wielrenner uit Yerseke werd veertiende, op 29 seconden van winnaar Jo hn Anderson Ro driguez. De rit ging van Scionzier naar Les-Carroz-d' Araches over bijna honderd ki lometer. In het al gemeen klasse ment ging Tol hoek van de 34ste naar de 29ste plaats. De achterstand op leider Nico Denz uit Duitsland is iets meer dan drie minuten. Marco Minnaard uit Wemeldinge behaalde giste ren in de tweede etappe van Tour du Poitou Cha- rentes de 44ste plaats. Hij finish te in de etappe van La Rochelle naar Niort in de zelfde tijd als winnaar Tom van Asbroeck. Minnaard staat in het klasse ment 38ste. Grote naam in Sasse dienst Joop van den Oudenhoven Lommei Hoe kom jij, met zo'n staat van dienst, in Sas van Gent in de eer ste divisie terecht? Je speelde voorheen een paar jaar in Sluiskil. Nu ga je naar Sas van Gent. Hoe voelt dat voor jou? Hoeveel wedstrijden ga je spelen en welk doel heb je voor ogen? Waar speel je nog meer, behalve in Nederland en België? Voor hoe lang heb je getekend? Wat staat er binnenkort op je pro gramma? De Top Triatlon Middelburg wordt pas zaterdag gehouden, maar voor organisator Remy Vasseur van B4Sport is het eve nement nu al geslaagd. De be langstelling is enorm. Daniel Vervelde Middelburg ■c o o. Remy Vasseur is klaar voor de Top Triatlon Middelburg. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60