Huis Renesse groter ondanks bezwaren 2 ZEELAND Briefje TROPISCH HOTSPOT HULST j donderdag 25 augustus 2016 Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 1-8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur IW flf MfR-MHMK Tekenbos teruggesnoeid Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Moriaanshoofd Willem Backhuys vindt nieuwe slakjes Ondanks het toegewezen bezwaar van zijn Duitse buurvrouw mag de gebruiker van het vakantiehuis aan de Hoogenboomlaan 50 in Renesse zijn slaapkamers uitbou wen. Dat is het oordeel van de ge meentelijke Commissie Bezwaar schriften. Volgens de buurvrouw wordt de bebouwde oppervlakte van het perceel 82 vierkante meter en is dat meer dan het bestem mingsplan toestaat. Het gemeentebestuur verweer de zich voor de bezwarencommis- sie door te vertellen dat er in de re gels een afwijkingsbevoegdheid is opgenomen die bebouwing tot 85 vierkante meter toestaat. Boven dien maakt de eigenaar de woning aan de voorzijde drie meter gro ter, waarmee hij aan de afstand tot het huis van de buren niets ver- Almanak Onlangs schoot het Vlissingse echtpaar spontaan het spreek woord 'jong geleerd, oud ge daan' te binnen. Het gebeurde op een dinsdag. Hun jongste kleindochter was, zoals elke week, op bezoek. Ook deze keer zou ze weer samen met andert. Tijdens de behandeling van de zaak werd echter duidelijk dat de gemeente de oppervlakte van een schuurtje in de hoek van het perceel heeft meegeteld. Dat is Zonder schuurtje past de uitbouw van woning precies in het bestemmingsplan volgende regels helemaal niet no dig. Zonder schuurtje past de be bouwing precies in het bestem mingsplan. De commissie verklaar de daarop het bezwaar van de buurvrouw gegrond en droeg het gemeentebestuur op zijn huis werk opnieuw te maken. Dat is in middels gebeurd. Er is een nieuwe omgevingsvergunning verleend. opa boodschappen gaan doen. Voordat de twee weggaan vraagt oma altijd of opa zijn briefje bij zich heeft. Dat vergat ze deze keer. Maar geen punt. Voordat opa de deur opent, kijkt zijn kleindochter omhoog en vraagt: opa briefje bij? Gewonden bij scooterongeluk Commentaar De zeevissers komen in opstand tegen een in hun ogen onge wenste regel van de Europese Visserijraad: de discardban ofwel aanlandplicht voor alle gequoteerde vis. Vanaf 2019 mogen ze van 'Brussel' geen bijvangst meer overboord kieperen, maar moeten ze die aan land brengen. De aanlandplicht is een politieke realiteit. Die komt er. Toch is het een onzinnige maatregel, vinden de zeevissers. Zij zeggen dat jonge, ondermaatse vis meer overlevingskans heeft als die terug in zee wordt gegooid dan wanneer die aan land wordt gebracht. Om vervolgens te eindigen als vismeel. Je vernietigt in feite voedsel, wat een legere Noordzee oplevert, menen de zeevissers. Mariene deskundigen zien het genuanceerder. Van elke kilo platvis wordt nog 0,28 tot 0,55 kilo andere dieren gevangen. Als de bijvangst overboord wordt gezet, overleven de meeste dieren het niet. En dat is verspilling, vinden niet alleen zij, maar ook de Europese Commissie. De aanlandplicht moet overbevissing juist tegengaan. Regels zijn nodig. Quota hebben bijvoorbeeld een vissoort als schol gered. Na de cowboyjaren van weleer werkt de sector tegen woordig braaf mee aan vangstbeperkingen. Met resultaat, want de Noordzee zit weer tjokvol vis. Op zich lijkt de aanlandplicht een goede zaak te dienen. Tegelijk zadelt het principe van selectief vis sen de kwakkelende sector op met investeringen in nieuwe vis technieken en aanpassingen van netten. Daarbij vragen de vissers zich af of het Brusselse regeltje in de praktijk wel werkbaar is. Als de huidige grofmazige netten voor tong en schol nog wijder moe ten worden, vangen vissers straks vooral water. En iedereen weet: als zeevissers het water aan de lippen staat, zoeken ze naar mazen in de wet. Dat kan ook niet de bedoeling zijn. UNa de cowboyjaren van weleer werkt de sector tegenwoordig braaf mee aan vangstbeperkingen www.jagertolhoek.nl Boek over slavenoproer Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690 l J' BOUWMATERIALEN BURGH-HAAMSTEDE Staatsbosbeheer is de strijd aangegaan met de teek. In de Boswachterij Wester- schouwen is flink de snoeischaar gehanteerd in het struweel langs de pa den. Hardlopers klaagden deze zomer over de wild groei en de daardoor grote re kans op een tekenbeet. Van heel Zeeland is het risi co van een tekenbeet het grootst in de omgeving van Burgh-Haamstede en Ren- esse, aldus de tekenradar. Hij kan het onderzoeken niet laten. Willem Backhuys (72) heeft op zijn recente ex peditie naar Malakula moge lijk twee piepkleine nieuwe slakkensoorten ontdekt. De bevlogen bioloog houdt er in zijn boerderij bij Moriaans hoofd een indrukwekkende collectie op na. Ton van den Nouweland Renesse Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Bij een aanrijding op de Nieuwe Kooiweg in Zierik- zee zijn gisterochtend om 7.20 uur drie mensen ge wond geraakt. Op het fietspad langs de weg botsten ter hoogte van de kruising met de Oude- weg twee scooters frontaal op elkaar. Op de scooters zaten in to taal drie personen, die dus allen gewond raakten. De politie vermoedt dat het ongeval door de laagstaan de zon veroorzaakt is. ZIERIKZEE Burgemeester Gerard Rabe- link krijgt 30 september het eerste exemplaar van het boek 'Slavenopstand op de Neptunus' van maritiem his toricus Ruud Paesie. In okto ber 1785 brak, vlak voor het uit Zierikzee afkomstige schip de oceaan zou over steken, een slavenopstand uit. Bij de hevige vuurgevech ten, waarbij de kruitkamer ontplofte, vielen vierhon derd doden. De boekpre sentatie is in het gemeente huis. Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Livingstoneweg 40 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57