.1 Experiment met crimineel Om te zoenen zo mooi 7 Cl Rommelig, onlogisch en onvolledig FLARDEN ★★i EPOS Kubo and the Two Strings Criminal Om te zoenen zo mooi is dit nieuwe sprookje van de Ameri kaanse poppenanimatiestudio Laika. Na Coraline (2009), Para- Norman (2012) en The Boxtrolls (2024) verrast ook dit kersverse, originele verhaal aan alle kanten. De kleine Kubo woont ver van het dorp met zijn verwarde moe der. Overdag mag hij er zijn magi sche papiervouwkunsten verto nen, maar zodra het donker wordt moet hij thuis zijn. Zijn wrede grootvader en tantes hebben het in de nachtelijke uren op Kubo voorzien. Wanneer zij ondanks alles opduiken, beschermt zijn moeder hem tot haar laatste snik. Daarna krijgt Kubo hulp van een sprekende aap en een droogkomi sche keverfiguur, die samen met de kleine held naar wapenuitrus ting speuren die hem voorgoed uit de klauwen van zijn snode fa milie moet houden. De makers haalden hun inspira tie uit oude Japanse sagen en Ja panse kunst en kozen wederom voor een combinatie van gelaagde personages, duistere elementen en veel kwinkslagen. Ook omdat de karakteristieke poppen niet zo gepolijst van uiterlijk zijn, krijgt dit avontuur werkelijk een ziel. - Marieke Nieuwdorp De CIA zit met de handen in het haar als een van hun agenten ver moord wordt. Hij wist als enige waar een briljante whizzkid met explosieve netwerkkennis ver stopt zit. Men gokt daarom op een experimentele vorm van geheu genoverdracht: de kostbare herin neringen van de overleden agent worden geïmplanteerd in het brein van een levensgevaarlijke crimineel. Maar de Amerikaanse geheime dienst blijkt niet de enige die op zoek is naar de whizzkid met goud in handen en de gevoelloze crimineel is helemaal niet van plan klakkeloos mee te werken. Hoewel het verhaal heel wat haken en ogen heeft, er enkele manke personages verschijnen en de 'Nederlandse' whizzkid een lachwekkend accent heeft, zijn de meeste, veelal hooggekwalifi ceerde, acteurs lekker op dreef. Het plot heeft vaart en Costner, die in eerste instantie een weinig geloofwaardige crimineel lijkt, slingert al brommend toch aardig scherpe krachttermen en dito wapens de wereld in. donderdag 25 augustus 2016 GO Ëen andere Regie: Timur Bekmanbetov. Hoofdrollen: Jack Huston, Toby Kebbell, Morgan Freeman en Marwan Kenzari. Alsof een scenarist met een botte schaar het lijvige boek Ben-Hur van Lew Wallace aan flarden heeft geknipt. Dat is de belangrijkste impressie die de nieuwe filmversie van Ben-Hur achterlaat. Regisseur Timur Bekmanbe tov (een specialist in over spannen actiefilms zoals Wanted} is niet de juiste man geweest om met dit verhaal over de vete tussen de Joodse prins Ben-Hur en zijn Romeinse rivaal Messala aan de haal te gaan. Zijn bewer king is rommelig, onlogisch, onvolledig en zelfs bij de his torische strijdwagenrace gaat Bekmanbetov te kort door de bocht met een mi- graineveroorzakende mon tage. Ook aan de rolbezetting man keert veel. Vrijwel geen en kele acteur kan in de scha duw staan van zijn voorgan ger uit de onovertroffen ver sie van 1959 met Charlton Heston in de titelrol. Zelfs Morgan Freeman, die de paardenhandelaar speelt die Ben-Hur (Jack Huston, niet echt indrukwekkend) weer in het zadel helpt, levert een pijnlijke vertolking af: met zijn lange, grijze dreadlocks lijkt hij op de grootvader van Bob Marley. De Nederlandse Mar wan Kenzari als Drusus, een vriend van Messala, is in een paar scènes te zien, maar heeft te weinig omhanden. Deze Ben-Hurfilm heeft één voordeel: de film duurt ruim een uur korter dan de klas sieker uit 1959. -A.Z. ANIMATIE Regie: Travis Knight. Stemmen: Charlize Theron, Art Parkinson, Matthew McConaughey Kubo krijgt hulp van een pratende aap. foto LAI KA/FOCUS FEATURES ACTIETHRILLER Regie: Ariel Vromen. Hoofdrollen: Kevin Costner, Ryan Reynolds, Gary Oldman -M.N.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51