0) Wervelwind breekt los $ÊÊÊËÊÈiii&' 6 L mï. Met zijn titelrol in Ben-Hurstapt Jack Huston in de voetsporen van Charlton Heston die in 1959 een legendarische vertolking afleverde in de met elf Oscars bekroonde klassieker. „Mijn rol is beslist geen kopie." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop €390.451 €318.570 Nu in de bios €289.110 War Dogs Café Society Bad Moms Oeuvreprijs voor Hugh Grant Ennio Morricone maakt kans op award In meer dan één opzicht moest Jack Huston in de nieuwe film versie van Ben-Hur aantonen dat hij geen angsthaas is. Om te beginnen waren er de halsbrekend gevaarlijke actie scènes die nodig waren voor de apotheose: de legendarische paar denrace waarin galeislaaf Ben-Hur en zijn voormalige boezemvriend Messala elkaar op leven en dood be strijden. De scène vergde het uiterste van de 33-jarige acteur. Huston moest maan denlang in training om de wagens met vier paarden in bedwang te kun nen houden. „Ik vergelijk het met topsport", verklaart Huston op de set van de film Ben-Hur, die grotendeels buiten Rome op het terrein van de vermaarde Cinecitta-studio werd op genomen. „De inspanning die je moet leveren kost alle kracht van je armspieren. Bovendien moet je ook de onderlinge verhoudingen van die paarden goed doorzien. Wie is de lei der van het viertal? Daar moet bijna al je aandacht naar uitgaan." Minstens zo moedig was de keuze van Huston om de rol van Ben-Hur op zich te nemen. Het personage is onlosmakelijk verbonden met Charl ton Heston, die hiervoor een Oscar won. De televisiebewerkingen van hetzelfde verhaal van schrijver Lew Wallace (ook een generaal in de Amerikaanse burgeroorlog) konden niet in de schaduw staan van de film klassieker uit 1959. Huston beseft dat vergelijkingen onvermijdelijk zijn. „Maar mijn rol is geen kopie van wat Heston destijds van Ben-Hur maakte. Het is een per sonage met veel facetten. In onze film worden toch andere accenten gelegd. Er zit veel meer vergeving in deze be werking. Ik besef dat beide films naast elkaar worden gelegd. Dat is niet te voorkomen, maar daar ga ik niet wakker van liggen." Alle genres De ster van Huston is de laatste jaren snel stijgende. Hij viel op als de ver minkte moordenaar Richard Harrow (een veteraan uit de Eerste Wereld oorlog) in de televisieserie Broadwalk Empire. In de films American Hustle, Kill Your Darlings en The Longest Ride toonde Huston aan een acteur te zijn die alle genres lijkt te beheersen. Ook heeft hij toneelervaring opgedaan in het stuk Strangers on a Train, waarbij onder anderen James Bond-produ- cente Barbara Broccoli betrokken was. Prompt deden geruchten de ronde dat Huston kanshebber is om Daniel Craig op te volgen als James Bond. Als dat zou gebeuren, verandert het leven van Huston, die het voordeel heeft dat hij zowel in Engeland (waar hij zijn acteeropleiding volgde) als in Amerika is opgegroeid, radicaal. Toch staat hij, zoon van een Engelse gravin, heel relaxed te genover de aandacht die hij als filmster nu al krijgt. Hollywood-dynastie Dat heeft alles met zijn familie achtergrond te maken. Hij is de kleinzoon van de legendarische re gisseur John Huston en actrice An- jelica Huston is een tante van hem. „Natuurlijk word ik in elk interview geconfronteerd met deze zogenaamde Hollywood- dynastie. Ik kan dit vak gelukkig goed relativeren. In mijn familie zijn andere aspecten van het leven ook belangrijk. Neem mijn vader. Hij was scenarist en kreeg zelfs een Oscarno minatie (voor de verfilming van The Dead, gebaseerd op een boek van James Joyce, red.). Op een gegeven moment had hij schoon ge noeg van de filmwereld, waar geld soms een te grote rol speelt. Hij fokt nu valken in New Mexico. Maar ik vind dit beroep nog steeds heel uitdagend. Voorlopig zal ik zeker geen carrièreswitch maken." Ik kan dit vak gelukkig goed relativeren. In mijn familie zijn ook andere dingen belangrijk 9*** La Pazza Gioia In de inrichting sluit Beatrice vriendschap met een vrouw (Micaela Ramazzotti) die haar tegenpool is. Minder extravert, maar ook behept met een wankel evenwicht in haar hoofd. Als beide vrouwen besluiten de be nen te nemen, komen zij in contact met de buitenwereld waarin zij als een soort Thelma Louise wilde avonturen beleven. La Pazza Gioia leunt zwaar op de vertolkingen van beide actrices. Vooral Bruni Tedeschi haalt alles uit haar rol. Tussendoor slaagt regisseur Virzi er ook nog in enkele harde no ten over de psychiatrische opvang in zijn land te kraken. ★★★l DRAMA Vol verve vertolkt Valeria Bruni Te deschi één van de hoofdrollen in La Pazza Gioia, een drama dat zich deels in een Italiaanse inrichting voor psy chiatrische patiënten afspeelt. Als Beatrice speelt zij een mense lijke wervelwind die vol zit met waanideeën over haar leven. Haar fa milie, die in het instituut heeft geïn vesteerd, liet haar niet voor niets op sluiten. Zij is het type vrouw dat te gen zichzelf in bescherming moet worden genomen. donderdag 25 augustus 2016 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Huisdiergeheimen €817.219 2 (2) Suicide Squad €592.903 3 (3) Jason Bourne 4 (-) War Dogs 5 (4) Bad Moms TRAGIKOMEDIE Een ongelooflijke, maar waargebeur de geschiedenis wordt verteld in de tragikomedie War Dogs. Twee jonge Amerikanen slagen erin hun regering voor 300 miljoen dollar aan dubieuze wapens te verpatsen. TRAGIKOMEDIE Woody Allen stelt in zijn 53ste film als regisseur een jongeman voor (Jesse Eisenberg) die verliefd wordt op de secretaresse (Kristen Stewart) van zijn baas (Steve Carell). De film is zeker een aanbeveling voor zijn be wonderaars. KOMEDIE Een jonge moeder besluit haar leven een nieuwe wending te geven door eens flink los te gaan. Uitgaan, seks en veel drank bepalen haar nieuwe bestaan. Met onder anderen Mila Kunis en Kristen Bell. Acteur Hugh Grant krijgt van het Zurich Film festival vol gende maand de Golden Icon Award. Hij krijgt de oeuvreprijs 'voor de charme en het charisma waarmee hij al tientallen jaren indruk maakt met zijn filmrol len'. Ter gele genheid van de uitreiking ver toont Zurich de laatste film van Grant, Florence Foster Jenkins. De genomineer den voor de World Sound track Awards, een onderdeel van het Filmfes tival van Gent, zijn bekendge maakt. Enkele kanshebbers zijn Oscarwin naars Ennio Morricone, John Williams en Sam Smith. De geno mineerden wor den in verschil lende stemron des gekozen door 370 film(muziek)- professionals. E AbZagt De legendarische paardenrace vergde het uiterste van ac teur Jack Huston. FOTO PHILIPPE ANTONELLO 44 Jack Huston -A.Z. Regie: Paolo Virzi. Hoofdrollen: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti. A Valeria Bruni Tedeschi speelt een vrouw die wegloopt uit een psychiatrische inrichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50