3 Boegsprietlopen: voor de durfallen The Huntsman Het Sumatra van Bloem The Jungle Book Swingend De La Soul PZ Dvd Lees-, kijk- en kookboek SUMATRA ft E9 Dvd Muziek drukte van een grote mensenmassa kunnen, beveelt Schot de opening van de culinaire boulevard aan de Engelse Kade op donderdagavond aan. „Het is dan een stuk rustiger, waardoor bijvoorbeeld de vissers meer tijd hebben om - onder het ge not van lekker eten - vragen te be antwoorden." Reflecterend op de sfeer van voor gaande jaren valt de medeorganisator wel iets op. „Het evenement wordt steeds gemoedelijker en vrolijker. Zo was het vorig jaar een supergezellige bedoening. Mensen waren heerlijk onder elkaar en aan het genieten. Er waren geen incidenten." Vanzelf sprekend hoopt de organisatie dat het evenement weer zo geslaagd ver loopt. drietand van zee op te takelen. Tradi tiegetrouw biedt deze mythische god van de zee de mosselprinses de eerste mosselen aan. Die eerste mossel eet zij vervolgens rauw op. Hierna maakt de prinses nog een ronde door de stad, waarna het koken van de mosselen aan de kade begint. Bergen mosselen liggen weer gereed om te worden bereid. Al zittend aan de haven, met mos selen en een glas wijn, worden niet alleen de smaakzintuigen verwend: voor het oog vindt er een kleder drachtshow plaats en de oren worden gestreeld door de muziek van diverse bandjes. Zo wordt er op het podium bij het Bietplein op alle drie de dagen een waar feest gecreëerd door diverse artiesten. Van oudsher is zaterdag de drukste dag met het volste programma. Voor degenen die niet goed tegen de AANRADER donderdag 25 augustus 2016 In de spannende fantasy- film The Huntsman: Win ter's War verraadt de boze koningin Ravenna (Char- lize Theron) haar goedaar dige zus Freya (Emily Blunt). Freya's trekt zich in de bergen terug met een leger jagers die haar moeten beschermen. De enige leef regel die ze hen oplegt, is dat onderlinge liefde verboden is. The Huntsman: Winter's War wordt uit gebracht door Universal Pictures. WU8 BLOEM De Indische achtergrond van schrijfster Marion Bloem speelt altijd een belangrijke rol in haar werk. In het lees-, kijk- en kookboek Het Sumatra van Bloem neemt ze de lezer mee naar het eiland van haar familie, langs herinneringen, geschiedenis, fami lieverhalen en recepten. Ivan Wolffers maakte de sfeervolle foto's. Het Sumatra van Bloem verschijnt 30/8 bij De Arbeiderspers (27,50 euro). Gemist in de bioscoop? Dan is er nu de dvd van de remake van een van de klassiekers onder de Disneyfilms: The Jungle Book, naar het legendari sche boek van Rudyard Kipling. Een echte jongen speelt Mowgli, het mensenkind dat opgroeit bij de wol ven in de jungle. Hij wordt opgejaagd door tijger Shere Khan. The Jungle Book verschijnt bij Walt Dis ney. Me myself and I maakte hiphoptrio De La Soul wereldberoemd. Na ruim een decennium wachten is er een nieuwe album: And The Anonymous Nobody, tot stand geko men door middel van crowdfunding. Deze vrijheid en onafhankelijkheid zorgden voor een swingend, los en gevarieerd album met veel gastartiesten. Om het hele weekend op repeat te zetten. And the Anonymous Nobody komt uit bij A.O.I. "HSBf Voor het complete programma zie: havendagenzierikzee.nl. Vloot- schouw en opha len van Neptunus uit zee tij dens de Havenda gen Zie- rikzee in 2014. ARCHIEFFOTO RONALD DEN DEKKER Een unieke manier om je even wicht tijdens de Havendagen op de proef te stellen is door deel te nemen aan de boegsprietloop. Deze folkloristische activiteit is een overblijfsel van het Geuzenverzet tegen Filips II. Bij het boegsprietlo pen is het de bedoeling dat je al ba lancerend over de ronde uitste kende houten balk aan het voorste ven van het zeilschip loopt. Zelfs zonder plannen om het eigen even- wichtssysteem op de proef te stel len, is deze activiteit een aanrader om naar te kijken: houden de dur fallen het droog of belanden ze in het water?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47