voor organisator Vasseur Sterke renners naar Zierikzee ZEELAND 13 donderdag 25 augustus 2016 VEEL WIJZIGINGEN IN COMPETITIE nog mee willen doen. Het zou daarom al heel vroeg erg druk kunnen worden. Misschien dar er om een uur of acht al een flinke rij zal staan." Op de deelnemerslijst staat nu een klein aantal Belgen. „Dat had den er veel meer kunnen zijn", vertelt de organisator. Bij de zui derburen is de triatlonsport heel groot en populair. „Maar we heb ben er bewust voor gekozen om ons dit jaar vooral op de Zeeuwse deelnemers te richten. We kun nen natuurlijk ook niet een onbe perkt aantal startplaatsen verge ven. Dan wordt het te druk." De reden waarom de Top Triat lon zich dit jaar vooral op Zeeuw se deelnemers richt, is het feit dat Zeeland al drie jaar geen eigen triatlon meer heeft gehad. Maar het is dus duidelijk dat er in de provincie genoeg vraag naar is. Maar er doen ook er atleten uit de We willen dat iedereen kennis kan maken met de sport rest van het land mee. Natuurlijk zal er zaterdag in Middelburg flink gestreden worden om de winst. Er staan snelle atleten aan de start, zoals Niels Koole uit Zou- telande. Maar ook is er aan de re creanten gedacht. „We willen dat iedereen kennis kan maken met de sport", legt Vasseur uit. „Ook de mensen die misschien iets minder goed kunnen sporten, zijn hartstikke welkom." Bedrijvencompetitie Bovendien hoefje niet per se in je eentje mee te doen. „Je kunt ook met zijn tweeën of drieën in schrijven", vertelt de organisator. „Als iemand goed kan fietsen en een vriend kan goed zwemmen, kunnen beiden dus samen mee doen. Dan hoeft iemand niet alle onderdelen zelf te doen." En ook voor de bedrijvencompetitie is dit een voordeel. „Dan kun je lek ker met of tegen je collega's strij den." Dit jaar is de wedstrijd in Middelburg een achtste triatlon. Dat betekent 500 meter zwem men, twintig kilometer fietsen en vijf kilometer hardlopen. „Vol gend jaar hopen we misschien ook langere afstanden te kunnen houden, maar dat ligt ook aan de gemeente." Het is niet de enige manier waarop Vasseur wil groeien. „Bij de volgende editie willen we ook meer deelnemers. Daar is ook wel vraag naar. We zullen dan wel in verschillende groepen moeten gaan starten." De triatlonwedstrijd begint om 13.00 uur bij roeivereniging Hon- te. De finish en het secretariaat zijn bij Cycle Hub aan de Stads- ambachtsweg 6 in Middelburg. Maar liefst 55 renners hebben zich al in geschreven voor de wie lerronde van Zierikzee van mor gen. Vorig seizoen ging de Ameri kaan Tim Mitchell met de over winning aan de haal en ook dit jaar belooft het een internationaal spektakel te worden. De wielerploeg Kingsnorth In ternational vaardigt immers elf renners af. „Renners uit Japan, Nieuw-Zeeland en Australië staan voor die ploeg aan het vertrek in Zierikzee", legt voorzitter Joop van der Laan van de wielerstich- ting uit. Dat blijkt een succesfor mule te zijn, want de coureurs van Kingsnorth International Wheelers wonnen het gros van de voorbije edities. Van der Laan tipt hen ook dit jaar voor de overwinning. „Het is niet toevallig dat de Amerikaan Tim Mitchell vorig jaar voor die ploeg de overwinning greep. Ze drukken duidelijk hun stempel op de wedstrijd. De Belg Mario Wil lems won ook drie keer voor dat team de wielerronde van Zierik- Het is nu tijd om het stokje over te dragen zee. Hij doet trouwens ook dit jaar weer mee." De Zeeuwen zijn dus gewaar schuwd. „Het is aan de andere deelnemers om de zegereeks van de ploeg van de Belg Staf Boone te doorbreken. Michel Stroosnijder deed dat al eens in 2013. Het zou mooi zijn als dit jaar opnieuw een Zeeuw de overwinning pakt." De wedstrijd is niet alleen bij de renners, maar ook bij het pu bliek in trek. „Het is een lastig rondje. Het parkoers voert de ren ners door de binnenstad van Zie rikzee over smalle straatjes en een geaccidenteerd terrein. Daarnaast vindt het evenement plaats tij dens de Havendagen van Zierik zee. Dat zorgt voor veel publiek langs de kant." Ongeacht de uitslag zal het een speciale editie voor Van der Laan zijn. Het is immers zijn laatste jaargang als voorzitter. „Het is mooi geweest. Ik heb vijfjaar gele den het voorzitterschap overgeno men van Wim Evertse. Hij heeft veel voor de wielerronde van Zie rikzee betekend. De prijs voor de beste Zeeuw is daarom vanaf dit jaar naar hem vernoemd. We heb ben voortgeborduurd op zijn werk en dat is goed gelukt. Het is nu tijd om het stokje over te dragen", besluit Van der Laan. De start is vrijdag om 18.30 uur. De afstand bedraagt 80 kilometer. De finish is op het Havenplein. De Belgische topbiljarter Eddy Leppens is komend seizoen in Nederland in de eerste divisie te bewonderen. FOTO DIRK ACX WWW.BILLIARDSPHOTO.COM Binnen de hoogste di visies van het drieban den, die dit weekeinde beginnen, is veel veran derd: De naam van de eredi visie is gewijzigd in Buf falo League. Teams mogen tot tien spelers inschrijven. De buitenlanderrege ling van 50 procent is vervallen. Een team kan onbeperkt buitenlandse spelers inzetten. Het aantal te spelen caramboles in de ere- en eerste divisie wijzigt: eredivisie 40, 40,40, 40. (was 50, 50,50, 50). In de eerste divisie even eens 40, 40,40,40, (was 45, 45, 40, 40). Wedstrijden mogen niet meer worden ver plaatst, omdat teams nu voldoende reservespe lers hebben. De play-offs wijzigen: de nummer één plaatst zich rechtstreeks voor de finale (uit- en thuis wedstrijd). De nummers twee en drie in de eind stand spelen een dubbel- wedstrijd, waarvan de winnaar naar de finale gaat. Er komt een transfer periode van de start van ronde 9 tot het einde van ronde 11. Vanaf de tweede divi sie en lager is geen verplichte arbitrage meer. Spelers mogen derhalve nu zelf arbitre- ren. De Zeeuwse ploegen. Eredivisie. Dallinga.com, Sluiskil: Frédéric Caudron, Jean Paul de Bruijn, Steven van Acker, Bart Ceule- mans, Patrick Vasseur, reserves Dan Breur, Jean Paul de Kraker, Berry Dallinga. Eerste divisie. Pearle Opticiens, Sas van Gent: Eddy Leppens, Pascal Claus, Jens van Dam, Dion Bergmans, re serves Richard de Bruin, Piet Rodts, Michael Vink, Peter Willems. Treva, Goes: Mehmet Gören, Roger van Hoy- landt, Michael Zwaken- berg, Luc Peeters, Ro nald van Geyt, Onur Can, Raymond Peeters. Reserves: Raymond Eckel, Sylvia Eckel, Chris Mijnsbergen. Remy Vasseur, organisator Top Triatlon Middelburg Job de Feijter Zierikzee —Joop van der Laan, voorzitter wielerronde Zierikzee stopt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41