Stedentrips 3 Bedekkende kleding op strand hard aangepakt door Franse agenten U Op de Franse stranden moeten niet alleen boerkini's uit, maar ook hoofddoeken af en lange T-shirts uit. „Absurd en vernederend voor alle vrouwen", vindt de één. „Vooral moslimbashing", zegt de ander. We verplichten nonnen toch ook niet om in een bikini op het strand te liggen? per Comfort Class touringcar 149 159 159 229 een politieke boodschap die ge richt is tegen onze maatschappij." Maar dat is een foute inschat ting, betoogt columniste Hanina Ajarai. Zij schreef vorige week in deze krant dat een boerkini juist 'helemaal niet het uniform van de extremistische islam is'. „De echt orthodoxe moslims gaan über haupt niet naar een strand waar mannen en vrouwen samen re creëren." Ze is onthutst door de Franse foto's. „Die vrouw ligt ge woon van de zon te genieten op het strand en opeens staan er vier agenten om haar heen alsof ze een veiligheidsrisico is. Zo belachelijk. Dit loopt echt uit de hand." De politieacties raken haar. „Dit is niet gericht op alle mensen die een rok of lange mouwen dragen op het strand, dit is puur gericht op de 'gewone' moslima. De ge dachte achter dit verbod is onzin, je gaat in tegen moslims die juist mee willen doen in de moderne samenleving." Het Amsterdamse WD-raads- lid Dilan Yesilgoz 'begrijpt de wor steling met dit onderwerp in Frankrijk'. „Maar wat bereik je hiermee? Het zijn foto's waar je niet blij van wordt. Dit is geen si tuatie die we willen", reageert zij. De liberaal is een fervent tegen stander van de boerkini, maar ze ker geen voorstander van een ver bod daarop zoals verschillende Franse badplaatsen de afgelopen dagen hebben afgekondigd. „Het gaat mij erom dat we een debat voeren over bedekkende kleding. Die staat voor mij voor ongelijk heid tussen man en vrouw." Wat nu in Frankrijk gebeurt, lijkt op 'moslimbashing' stelt Ire ne de Bel, hoofdredacteur van Op zij. „Dit lijkt op de fatsoenspolitie in Iran die oplegt wat de norm is. Je tornt aan de persoonlijke keuze vrijheid, die van vrouwen in het bijzonder. We verplichten non nen toch ook niet om in een biki ni op het strand te liggen? Als ik daar had gelegen in dezelfde kle ren maar zonder hoofddoek, had ik geen boete gekregen." Over het andere incident, de fo to's uit Nice, groeien in Frankrijk inmiddels de twijfels. Waarom ging de vrouw volledig gekleed, op een badlaken, vlakbij een poli tiepost liggen? Wie maakte de fo to's met een telelens? Volgens de gemeente Nice hebben de agen ten de vrouw niet gedwongen om iets uit te trekken, liet zij vrijwil lig zien dat ze badkleding droeg en is zij vrijwillig vertrokken. De Franse journalist en jihad-ex- pert David Thomson stelt dat de beelden het inmiddels erg goed doen bij IS-sympathisanten. „De foto's zijn brandstof voor jihadisti- sche propaganda. De boodschap is: kijk hoe Europa zielige mosli ma's vernedert." De beelden ko men IS en jihadisten goed uit con cludeert hij. Tegen radiostation Franceinfo voorspelde hij dat de beelden jarenlang de anti-Franse sentimenten zullen aanwakkeren. Vier agenten staan rond een zonnende vrouw op het strand van Nice. De vrouw draagt een hoofddoek, shirt met lange mouwen en een lange broek, zo is te zien op een fo toserie die gisteren voor interna tionale ophef zorgden. Nadat de agenten haar hebben aangespro ken, trekt ze het shirt uit. Ze lijkt een boete te krijgen. Iets verderop in Cannes: de 34-jarige moeder Siam krijgt een boete (van 11 euro) omdat ze 'uiter lijke religieuze kenmerken' draagt op het strand: een hoofddoek. Ze mag die wel als haarband dragen, stellen de agenten, maar dat wei gert ze. „Het was verschrikkelijk. Mijn kinderen moesten huilen, ik moest huilen. Het was vernede rend!", zei ze gisteren in Franse media. „Ik vertelde de agenten: U beboet me omdat ik moslim ben!" Het is nog eens enorm hypo criet ook, zegt Linda Duits, sociaal wetenschapper en publicist. „Ik ben echt boos en bang. Het is absurd en vernederend om een vrouw te dwingen zich uit te kleden op het strand zoals in Nice is gebeurd.De autonomie van vrouwen wordt in twijfel getrok ken." Het verbod op boerkini's en an dere bedekkende kleding in ver schillende Franse badplaatsen is een reactie op de terreuraanslagen van de afgelopen maanden. De burgemeesters daar zien het ver bod als 'een middel tegen radicalis me en terrorisme'. De Franse pre mier Valls heeft er begrip voor: „De boerkini is de vertaling van Voordeelreis Parijs 1100% vertrekgarantie donderdag 25 augustus 2016 Ophef over 'bikinicontrole' Op het drukbezochte strand in Nice laat een vrouw in bedekken de kleding aan patrouillerende politieagenten zien dat ze er niets onder heeft zitten. Volgens de lokale overheid is de vrouw niet ge dwongen haar kleding uit te trekken, fotos bestimage/sunshine Irene de Bel, Opzij Tonny van der Mee Cyril Rosman Rotterdam/Nice Ontdek de stad van de romantiek, het Louvre, de Seine en de Eiffeltoren. Optioneel voordelige excursies. Verblijf in Hotel Kyriad La Défense Bezons"* Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/39468 Voordeelreis Berlijn Voordelig shoppen sightseeing. Bewonder o.a. de Muur, de Gedachtniskirche en de Rijksdag. Verblijf in Van der Valk Brandenburg**** Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39044 Voordeelreis Londen Ontdek de stad van de Big Ben, Harrods en musicals. Excursiepakket voordelig bij te boeken. Verblijf in comfortabel 3-sterrenhotel Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/39043 Voordeelreis Dresden Laat u verrassen door Dresden. O.l.v. een gids ontdekt u dé highlights van het 'Florence aan de Elbe'. Hotel in het centrum inclusief ontbijt en diner Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/39525 4 dagen v.a. 4 dagen v.a. 4 dagen v.a. 4 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3